Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Κοίτα, σε καμία περίπτωση δε θεωρώ τη Scarlett θεά. Αλλά αδιάφορη δεν τη λέω με τίποτα. :rolleyes:

LOL!!! δεν λέω γυναικάρα ΟΚ αλλά η black widow μεσ τα κομπλεξ ήταν... επίσης υπάρχουν στον δρόμο κ καλύτερες αλλά όχι διαφημισμένες...

Link to comment
Share on other sites

ε ναι ρε dant3 προφανώς...καλά έκανε και σου άρεσε εσένα και τον υπολοίπων εδώ μέσα...απλά περίμενα περισσότερα από μια τέτοια ταινία...εγώ ασε είμαι και παράξενος...γουστάρω ταινίες παλιές, ίσως ασπρόμαυρες, που είχαν ΣΕΝΑΡΙΟ, και δεν είχαν εφέ αλλά έβαζαν τέχνη στο όλο δημιούργημα, με σκηνοθεσία, τρικ "αναλογικά" εφέ και όχι cgi...να σου βάλω και ένα τοπ 10.

για να καταλάβεις θεωρώ καλύτερες ταινίες ever τα

1. "citizen kane 10/10" δεν ξέρω αν πολλοί την έχουν δει εδω μέσα...

2-3. μετά θεωρώ τα 2 star wars episode 4 και 5 (από άποψη εφέ, σκηνοθεσίας, ιδέας κλπ, ειδικά στο episode 5, αν δεις πως έκαναν την σκηνή με τα imperial walkers θα πάθεις πλάκα).

4. Στην συνέχεια βάζω το blade runner. Η απόλυτη ταινία sci-fi

5. Das Boot κλειστοφοβικό, αντικειμενική πολεμική ταινία, απλά must see

6. Platoon

7. Predator (αν σκεφτείς ότι γυρίστηκαν ένα κάρο συνέχειες, και ότι την έχω δει 10000 φορές, εύκολα βγαίνει συμπέρασμα, η διαφορά του με το avengers ήταν ότι η δράση ήταν κλιμακούμενη, όσο προχώραγε η ταινία κάτι σε αναστάτωνε όσο πήγαινε)

8. Casablanca...

9. Oceans eleven...Σημείωση: όχι η μούφα με τον clooney...η ταινιάρα με τον frank sinatra και κάτι άλλους που δεν μου έρχονται.

10. οι νονοί

Bonus 11. Inception μια ταινία που πραγματικά ήταν πρωτότυπη και με ένα ωραίο σενάριο...

και ένα κάρο που δεν μου έρχονται τώρα.. Αν δεις ό μέσος όρος χρονολογίας των ταινιών είναι περίπου το 1970-1980...

Link to comment
Share on other sites

Avengers Assemble (2012) - IMDb

Πολύ καλύτερη απ' ότι περίμενα αλλά η βαθμολογία της στο imdb είναι υπερβολική. Κάνει κάποιες κοιλιές κατά την διάρκεια οι οποίες θα μπορούσαν να αφαιρεθούν ώστε να μείνει πιο καθαρή δόση δράσης (από την οποία έχει πολλή βέβαια). Έχει 4-5 πολύ καλές ατάκες και γενικά αυτοσατυρίζεται με το χιούμορ της. Με τις νέες τιμές των εισιτηρίων και το 2 for 1 αξίζει να πάτε να τη δείτε στο σινεμά εκτός αν έχετε πραγματικά καλό home cinema. :)

Link to comment
Share on other sites

The Cabin In The Woods... tragic

Για horror το πλασάρανε, comedy horror βγήκε με βαθμό καφρίλας 9.5/10

Μέχρι το πρώτο 20λεπτο πήγαινε ωραία και φαινότανε πως θα εξελισσότανε σε ωραία horror movie... που να 'ξερα.

Για πολλά γέλια...

Link to comment
Share on other sites

The Cabin In The Woods... tragic

Για horror το πλασάρανε, comedy horror βγήκε με βαθμό καφρίλας 9.5/10

Μέχρι το πρώτο 20λεπτο πήγαινε ωραία και φαινότανε πως θα εξελισσότανε σε ωραία horror movie... που να 'ξερα.

Για πολλά γέλια...

Αα ρε bill την πατησες και εσυ σαν εμενα και το ειδες σινεμα..πολύ μπλακ χιουμορ ηταν το στυλ της. Πανε και θριλερ πλεον χαθηκανε τα ποιοτικα

Sent from my BlackBerry 9700 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα η ατακα προχθες οτι δεν εχουν φοιτητικο γιατι ηταν αργια ηταν κορυφαια ομως!αλλα μιας και ειχαμε παει(με την κοπελα μου) και το εχουν μειωσει κιολας(γιατι σιγα μην διναμε 17Ε) καναμε το κοπο και μπηκαμε!

Link to comment
Share on other sites

Hirokin (2011) 8/10

Πού το κρύβανε αυτό το διαμαντάκι; Τέλειο movie! Star Wars, χωρίς τα φωτόσπαθα.

Επιτέλους ένα προτότυπο σενάριο! Η σκηνοθεσία ήταν καλή εώς πολύ καλή, με θεαματικές σκηνές μάχης και ωραία τοπία. Υπήρχε κι ένας "master", ο οποίος ανέλαβε να εκπαιδεύσει τον μελλοντικό σωτήρα που θα ενώσει δυο κόσμους. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν οι διάλογοι, συγκεκριμένα αυτού του "σοφού" στην όλη ιστορία. Είχαν νόημα! Δεν ήταν κάτι σαχλές χαζοσοφίες από αυτές που βλέπουμε κατά καιρούς σε παρόμοιες ταινίες και μάλλιστα λίγο κόντεψα να ψάξω κι από ποιό βιβλίο φιλοσοφίας μπορεί να τα έκλεψε χαχαχα.

Την προτείνω, περνάει ευχάριστα η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

The Avengers 8/10

Αρκετά καλή ταινία, από τις ταινίες που επιβάλεται να τις βλέπεις στο σινεμά...δράση,γέλιο, καλή σκηνοθεσία, δυνατά εφέ, τι να θέλεις άλλο.

λιγότερο μπλα μπλα ίσως;;; :shout::shout::shout:

Link to comment
Share on other sites

λιγότερο μπλα μπλα ίσως;;; :shout::shout::shout:

Χρειάζεται και το μπλα μπλα για να μην είναι μια ταινία "ΟΚ αυτοί πλακώνονται στο ξύλο αλλά.... ΓΙΑΤΙ????". Σκέτη μπριζόλα δεν λέει. Θέλει και τα ορεκτικά τις πατατούλες το ποτό.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα υπάρχουν και ταινίες δράσης που παραέχουν μπλα μπλα, το οποίο δεν προσφέρει και τίποτα. Δεν μιλάω για το Avengers. Δεν το έχω δει ακόμη με τα κωλό STER Θεσσαλίας που το έχουν μόνο σε "3D".

The Beaver (2011) - IMDb

Καταπληκτική ταινία.

Link to comment
Share on other sites

εντάξει παιδιά δεν λέω σε κάποιες σκηνές η ταινία ήταν διασκεδαστική..αλλά μέχρι το πρώτο ντου των κακών είχε παααααρα πολύ μπλα μπλα και ο κάθε ήρωας έβγαζε τα κόμπλεξ του, θα μπορούσαν να είχαν βάλει μια ακόμα σκηνή δράσης έντονη στο ενδιάμεσο για να σπάσει αυτή την κοιλιά που είχε...αν κάποιος το μέτρησε ήταν τουλάχιστον ένα μισάωρο που μιλούσαν να πούμε..τέλοσπάντων..

hirokin μετά συμβουλής του Hydra...

4/10

φίλε hydra δεν λέω το concept ήταν ακριβώς το ίδιο με το star wars αλλά οι σκοτωμοί φαίνονταν εντελώς fake, δεν είχε ιαπωνική σκηνοθεσία που ρώτησα, μέχρι και έναν κακό που ανάπνεε οπως ο vader είχαν...για τέτοια κόπια μιλάμε...anyway δεν πρόλαβα και να το δω και όλο καθώς κοιμήθηκα αλλά θα φροντίσω να το δω...τελικό συμπέρασμα είναι ότι πρόκειται για ένα Β movie που θα δουν 12-20χρονοι το μεσημέρι της κυριακής για να περάσει η ώρα...

και ακούω την ερώτηση φίλε [MENTION=17303]Xero[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.