Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Προτιμώ να βλέπω αυτή να παίζει παντού παρά τον Fasenberg. :p

Εισαι σαχλος.

Και το ξερεις.

Ο τυπος ειναι παρα πολυ καλος ηθοποιος

και αν δεν εχεις δει τις 2 ταινιες του

Steve McQueen (συνωνυμια ε!)

να τις δεις ASAP.

Θα παρακαλας να παιζει σε ακομη περισσοτερες.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σαχλος.

Και το ξερεις.

:p

Ο τυπος ειναι παρα πολυ καλος ηθοποιος

Δεν αντιλέγω, απλά εμένα δε με έχει "κερδίσει" ακόμα. Μη φανταστείς ότι τον έχω δει και σε πολλές ταινίες. Επιφυλλάσομαι για σφαιρικότερη κριτική μετά τις 2 ταινίες που λες.

και αν δεν εχεις δει τις 2 ταινιες του

Steve McQueen (συνωνυμια ε!)

να τις δεις ASAP.

Θα παρακαλας να παιζει σε ακομη περισσοτερες.

Hunger και Frontal;

Link to comment
Share on other sites

Underworld: Awakening

Καλούλα, τα ίδια και τα ίδια δλδ. Το ανησυχητικό είναι ότι

μεγαλώνει η φαμίλια

:p

6,5

Δυστυχως μεγαλωσε και το Κατερινιο.

:p

Δεν αντιλέγω, απλά εμένα δε με έχει "κερδίσει" ακόμα. Μη φανταστείς ότι τον έχω δει και σε πολλές ταινίες. Επιφυλλάσομαι για σφαιρικότερη κριτική μετά τις 2 ταινίες που λες.

Hunger και Frontal;

Δεν μιλαω φυσικα για τους 300 (που εκει ειχε μαλλια, πλεον παει για καραφλα καρφωτος)

Εγω τυχαια τον ειδα σε οτι τον ειδα, πλην των 2 που σου λεω, που φιλη ηθοποιος μου ειπε

εκστασιασμενη για αυτες.

Και δικιο ειχε.

Δες τες και επανερχομαστε επι του θεματος.

Α και καλυτερη επιλογη για....το "cyborg" του Prometheus δεν μπορουσε να γινει.

Αντε ισως και ο Clive Owen....

Και μην ξεχνιόμαστε.

Λευτερα στον Καρολο.

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τουλάχιστον ψηφίζω βάση του είδους της ταινίας. Πχ 9-10 στο Die Hard 4, γιατί ήταν φακιν όσαμ δράσης/ψέματος κλπ. Και όχι 10 για τη δράση, 5 για το σενάριο, 5 για τα εφε, 8 για την μουσική = 7 μέσος όρος.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα τελικά το Avengers, καλή ταινία, αλλά λίγο.. μουντή.. με τόσο διαφήμιση και σκορ το περίμενα λίγο πιο κοντά σε Transformers από άποψη δράση, ή κάτι σε Iron Man από "ψυχή"...

Δεν ξέρω, πολύ καλή ταινία, αλλά κάτι της έλειπε.. Από γέλιο, αν και μας "έσπρωξαν" να γελάσουμε, το κατάφεραν και με το παραπάνω..

Spoiler Alert!

Ο Iron Man σχεδόν αυτοθυσιάζεται, οδηγώντας μία ατομική βόμβα πάνω στην ακτίνα της πύλης.. = IMDb - Independence Day (1996) Final scene..

Μετά την έκρηξη στο μητρικό σκάφος, τα robot στην γη απενεργοποιούντε = Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999) - IMDb όταν ο Άνακιν ανατινάζει το μητρικό σκάφος από μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Avengers 9,2/10

me liked.πιστολιδι εφε ξυλο και ανουσια πραγματα.σε οσους δεν αρεσε εχουν χασει το νοημα πια :p

αν και μεγαλη παντως δεν εκανε κοιλια.

ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΟΙΛΙΑ?? όχι ρε συ...σε όλη την ταινία ο κάθε ήρωας έλεγε τα ψυχολογικά του και έβγαζε τα κόμπλεξ του..."ωωω Hawkeye, Που είμασταν στην Βουδαπέστη και μου λείπεις, θα εκδικηθώ..." "ωωωω είμαι ο Θορ και είμαι ανώτερός σας", "ειμαι ο Cpt america και σας μπιπ και δέρνω" πφφφφφφ... 2 ώρες η ταινία, μισή ώρα δράση (μπορεί και λιγότερο), ενω περιμένεις το αντίθετο... τζάμπα τα λεφτά μου...

παίδες μούφα η ταινία ένα 3 απο μένα...κατα τα άλλα η σκηνές δράσης είναι διασκεδαστικές...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πώς γίνεται και στο Imdb το the avengers εχει 8.9? Ωραία ταινία δε λέω καλά πέρασα, αλλα είναι 2 ώρες πιστολίδι με μηδέν σενάριο.

Γιατί η πλειοψηφία, δε νοιάζεται για σενάριο, ερμηνείες, φωτογραφία, σκηνοθεσία. Θέλει να περάσει καλά δύο ώρες. Αν το πετύχει η ταινία, είναι αρκετό.

Link to comment
Share on other sites

ειδα το the chronicle και μου άρεσε πολύ ιδικά γιατι ξέφευγε απο το κλασικό που βλέπουμε στις ταινίες με άτομα με super δυνάμεις

σοβαρή ταινία αν και λιγο βαριά σε μερικά σημεία , δηλαδή δεν ειναι happy superhero movie πιο πολυ προς drama ειναι για εμένα.

9/10

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=X68cmJjNlHM]Chronicle - Andrew in the hospital. - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=u1WZ9Smb5YI]CHRONICLE - Andrew Needs Money (AWESOME SCENE!!) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η πλειοψηφία, δε νοιάζεται για σενάριο, ερμηνείες, φωτογραφία, σκηνοθεσία. Θέλει να περάσει καλά δύο ώρες. Αν το πετύχει η ταινία, είναι αρκετό.

δεν διαφωνώ , πέρασα πολύ άνετα 2 ώρες, αλλα 8.9 είναι υπερβολή, την ίδια στιγμή που το battleship που είναι και αυτο 2 ώρες πιστολίδι έχει 6,4.

Link to comment
Share on other sites

Chronicle (2012) - IMDb 6.5/10

Το στυλ της φορητής κάμερας, εμένα τουλάχιστον, δεν μου πολύ άρεσε στην εν λόγω ταινία. Νομίζω ότι στέρησε την δυνατότητα στην ταινία να πάει ένα επίπεδο ποιο πάνω, χωρίς να γίνεται ταυτόχρονα ποιο ρεαλιστική. Αν και δεν το πολύ θυμάμαι μετά από 3-4 χρόνια έχω την εντύπωση ότι το Cloverfild ήταν πολύ ανώτερο σε αυτόν τον τομέα.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΟΙΛΙΑ?? όχι ρε συ...σε όλη την ταινία ο κάθε ήρωας έλεγε τα ψυχολογικά του και έβγαζε τα κόμπλεξ του..."ωωω Hawkeye, Που είμασταν στην Βουδαπέστη και μου λείπεις, θα εκδικηθώ..." "ωωωω είμαι ο Θορ και είμαι ανώτερός σας", "ειμαι ο Cpt america και σας μπιπ και δέρνω" πφφφφφφ... 2 ώρες η ταινία, μισή ώρα δράση (μπορεί και λιγότερο), ενω περιμένεις το αντίθετο... τζάμπα τα λεφτά μου...

παίδες μούφα η ταινία ένα 3 απο μένα...κατα τα άλλα η σκηνές δράσης είναι διασκεδαστικές...

κατσε ντε να ελεγα οτι την πιο πολυ ωρα εκαναν αυτη τη δουλεια να σου πω οτι ειχες δικιο.αλλα ηταν ελαχιστος χρονος που γινοταν αυτο.νταξει θελουμε και καπου καπου να βλεπουμε και μια ταινια με pure ξυλο-πιστολιδι-δραση,οχι μονο ταινιες που πρεπει να λυσεις το γορδιο δεσμο για να καταλαβεις τι γινεται.

και δεν ειχε μονο μιση ωρα δραση...σκεψου οτι μονο στο τελος ηταν μιση ωρα ξυλο.βαλε και τις υπολοιπες φασεις.και μαζευεται μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

κατσε ντε να ελεγα οτι την πιο πολυ ωρα εκαναν αυτη τη δουλεια να σου πω οτι ειχες δικιο.αλλα ηταν ελαχιστος χρονος που γινοταν αυτο.νταξει θελουμε και καπου καπου να βλεπουμε και μια ταινια με pure ξυλο-πιστολιδι-δραση,οχι μονο ταινιες που πρεπει να λυσεις το γορδιο δεσμο για να καταλαβεις τι γινεται.

και δεν ειχε μονο μιση ωρα δραση...σκεψου οτι μονο στο τελος ηταν μιση ωρα ξυλο.βαλε και τις υπολοιπες φασεις.και μαζευεται μια χαρα.

φίλε το διάστημα από την αρχή που τελειώνει το πρώτο νταβαντούρι μέχρι στο αεροπλανοφόρο/ελικόπτερο να γίνει το πρώτο ντου...ήταν ένα από τα πιο βαρετά κομμάτια στον κινηματογράφο...και μετα πάρε ακόμα ένα 20-30λεπτο βαρεμάρας στην μάπα..επίσης παρατηρηση, ο Samuel Jackson αλήθεια, γούσταρε που ήταν Κ-Ο-Μ-Π-Α-Ρ-Σ-Ο-Σ με όλη την σημασία της λέξεως;;η ταινία άξιζε μόνο όταν έβγαινε ο hulk ή ο Ironman..όλοι οι υπόλοιποι αδιάφοροι εντελώς...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.