Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Harold & Kumar Trilogy

Κλασικες stoner movies,με 2 φιλαρακια που την πινουν και ξεκιναει η καθυστερημενη περιπετεια:p

5/10 για την πρωτη και 6/10 για τις επομενες 2.

Εννοειτε πως αν τις δει καποιος με αντροπαρεα και πιωμένος/stoned or whatevah οι ταινιες σκαρφαλωνουν στο 10αρι.:p

Haywire

Κουταμαριτσα να περασει η ωρα.Κανα 2,3 σκηνες αξιζαν μονο με την Gina Carano να δινει ξυλο.

5/10

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Καταφερα και την ειδα τελικα μετα απο 2 αποτυχημενες προσπαθειες που εφυγε στα πρωτα 10'-15'.Οκ δεν αυτοκτονησα απο βαρεμαρα αλλα πολυ μετρια.Ουτε η πρωτη μου αρεσε ιδιαιτερα αλλα θυμαμαι το σεναριο ειναι πιο προσεγμενο.

5/10

Bad Ass

Για να συμπληρωσει ενσημα ο Danny να βγει σε συνταξη.

4/10

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά ο Downey Jr. μόνο σε αυτές τις ταινίες μου άρεσε. Δεν τον είχα και πολύ στα σοβαρά από τις άλλες ταινίες, αλλά όταν είδα το πρώτο SH μου έκανε πάρα πολύ καλές εντυπώσεις. Αν και το στυλάκι ήταν κάτι από Johnny Depp σε Sweeney Todd και Secret Window.

Link to comment
Share on other sites

Dr. Strangelove (1964) 8.7/10

Ταινία του Cubrick. Φοβερή και χωρίς πολλά πολλά αυτό που αποτελεί άξιο θαυμασμού είναι φυσικά ο άψογος Peter Sellers που αναλαμβάνει 3 ρόλους. Μεγάλη ηθοποιϊα! Οι υπόλλοιπες ερμηνείες είναι αξιόλογες, ειδικά του Scott. Εξάλλου, απ' την αρχή της ταινίας καταλαβαίνει κανείς ότι το σημείο αναφοράς της επιτύχιας της είναι οι ερμηνείες!! Δευτερευόντως, το σενάριο, οι αλληγορίες για την πραγματικότητα και η σάτιρα του Ψυχρού Πολέμου.

:T:

Link to comment
Share on other sites

Terms of Endearment

WTF πραγματικα.Δεν ξερω ποσες κυρατσες ειχαν πλανταξει στο κλαμα το `83 οταν βγηκε η ταινια αλλα ειναι overrated του κερατα.

Ειδα εγω ηθοποιαρες ειδα ενα σκασμο οσκαρ ε λεω θα ναι επος η ταινια.ΝΟΤ.

Γιατι να δωσεις Best Director και Best Picture σε μια τετοια ταινια δεν μπορω να καταλαβω.

5/10 και ισως ειμαι επιεικής.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

The Intouchables (2011) - IMDb 9/10 δεν περιμενα να γελασω τοσο διαβαζοντας την υποθεση!! Παααρα πολυ καλη....

συμφωνώ με τον ruud...

τρομερή απλά...και βασίζεται σε real story με είμαι σίγουρος την υπερβολή για να πουλήσει, αλλά δεν παύει να είναι μια ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΑΙΝΙΑ! και γενικά με τις ταινίες είμαι και αυστηρός...

Link to comment
Share on other sites

The Intouchables (2011) - IMDb 9/10 δεν περιμενα να γελασω τοσο διαβαζοντας την υποθεση!! Παααρα πολυ καλη....

Δε θα την έβαζα στην κατηγορία κωμωδίας, γιατί δεν είναι. Αν ήταν άλλο το θέμα της, με αυτό το είδος των αστείων, θα της έβαζα 6/10. Λόγω της ιδιαιτερότητας όμως του θέματος και επιπλέον ότι βασίζεται σε αληθινή ιστορία, την κατατάσσω στο 8/10 και αυτό γιατί εκτός του ότι μπόρεσε να κάνει μια συγκινητική ιστορία εύθυμη, έδειξε πόση δύναμη έχει ο άνθρωπος μέσα του αν έχει την κατάλληλη ψυχολογία.

Link to comment
Share on other sites

Sherlock Holmes A Game of Shadows

Η πρώτη ταινία όντως ήταν λίγο καλύτερη. Παρ' όλα αυτά και η δεύτερη μου φάνηκε αρκετά καλή.

Στην τελική αναμέτρηση δεν είχα κανένα θέμα. Ίσα ίσα μου άρεσε η "εγκεφαλική" δράση που είχε μεταξύ των δύο, παρά το να πιάνονταν στα χέρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ειπα οτι ηταν κωμωδια, απλα παρ ολο που ειχε αυτη την ιδιαιτερη περιπτωση βγαζει αρκετο γελιο, τη στιγμη που οποια κωμωδια εχω δει τα τελευταια χρονια και πλασαρονται ως κωμωδιες δεν με εκαναν να γελασω ουτε στο μισο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.