Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Captain America 7/10

χωρίς την πολλή αμερικάνικη προπαγάνδα. (εξαρχής το κόμικ ήταν μια εθνικιστική προπαγάνδα)

- με την προπαγάνδα και αν σκεθφώ πόσο μεγάλη και κακή επιρροή είχαν τέτοια κόμικ, που εμείς έχουμε για χαβαλέ τώρα, τσαντίζομαι και πάρε 5/10.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για προπαγάνδα.

Ip Man 2 (2010) - IMDb 7.5/10

Ισχύει για αυτή την ταινία ότι έλεγα και για την πρώτη. Απλά στην θέση των Ιαπώνων έχουν Βρετανούς.

http://www.thelab.gr/1062868021-post5234.html

Η ταινία είναι εξαιρετική αλλά απευθύνεται πρωτίστως στους Κινέζους. Όποιος την δει θα το καταλάβει.

Μέχρι το τέλος της ταινίας κανείς "κακός" Κινέζος δεν ήταν τελικά κακός.

Link to comment
Share on other sites

Captain America 7/10

χωρίς την πολλή αμερικάνικη προπαγάνδα. (εξαρχής το κόμικ ήταν μια εθνικιστική προπαγάνδα)

- με την προπαγάνδα και αν σκεθφώ πόσο μεγάλη και κακή επιρροή είχαν τέτοια κόμικ, που εμείς έχουμε για χαβαλέ τώρα, τσαντίζομαι και πάρε 5/10.

Φάε ένα μαλάκα!: Γιατί μου άρεσε το Captain America:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω δει εδώ και καιρό, αυτό δεν αναιρεί το πόσα 17χρονα πήγαν να στρατευθούν διαβάζοντας captain america.

Η ταινία δεν ήταν χάλια, όμως ήξερα τί θα δω...

Link to comment
Share on other sites

The Hunger Games (2012) - IMDb

Κλαίω τα λεφτά μου. 7.8 στο imdb, έχει κάνει τρελό box office και είναι μία βλακεία διάρκειας 2 ωρών και 20 λεπτών. Εκτός του ότι θα μπορούσε να είναι πολύ πιο μικρή σε διάρκεια, πραγματικά απορώ αν αυτοί που την βαθμολόγησαν τόσο ψηλά έχουν δει ταινίες όπως το

Battle Royale (2000) - IMDb

και καλά μπορεί να είναι πολύ ψαγμένο για να το χουν δει, αλλά σίγουρα θα έχουν δει ταινίες με ίδια υπόθεση όπως το

The Condemned (2007) - IMDb

Νομίζω αυτή ήταν η ταινία που θα με κάνει να σταματήσω να πηγαίνω σινεμά αν δεν έχω διαβάσει την υπόθεση πριν. Απ' ότι διαβάζω τώρα πρόκειται για τριλογία; dafuq δηλαδή! Το επόμενο twilight;

Link to comment
Share on other sites

Untouchable (2011) - IMDb

Πολύ ευχάριστη ταινία. Δεν είναι από αυτές που θα ξεκαρδιστείς, αλλά με το μαύρο χιούμορ της θα σε κάνει να γελάσεις αρκετές φορές. Αγγίζει πολύ όμορφα ένα ευαίσθητο θέμα και μέσα από αυτήν γίνεσαι και εσύ, έστω και λίγο, καλύτερος άνθρωπος (σπάνιο για ταινία). Το γεγονός ότι είναι βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα (οι πρωταγωνιστές είναι υπαρκτά πρόσωπα) σε κάνει να προβληματιστείς ακόμα περισσότερο. Τουλάχιστον έτσι το βίωσα εγώ...

Για άλλη μια φορά αποδεικνύεται ότι ο Γαλλικός κινηματογράφος μπορεί να βγάλει ποιότητα.

Με πόναγε ο λαιμός μου από τα γέλια. Είναι από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει imho. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ SOUNDTRACK.ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.

Link to comment
Share on other sites

Shame

Κακη.Πολυ κακη.Δεν ξερω απο που να αρχισω και που να τελειωσω για τα προβληματα τις ταινιας.Ανυπαρκτο σεναριο.ανυπαρκτο βαθος χαρακτηρων,ανυπαρκτο character development,ανυπαρκτη γενικα η ταινια σε πολλους τομεις.Οι ερμηνειες μονο σωθηκαν απο το ναυαγιο.Βασικα στην μιση ταινια βλεπεις τον Fassbender να μαμιεται και στην αλλη μιση να ποζαρει μπροστα στην καμερα με την μαλαπερδα φορα παρτιδα.

Ασε που διαφωνω και με αυτα που προσπαθει να περασει η ταινια.

Δεν αφηνει τις psychological bullshit o Fassbender λεω εγω και να παιξει σε καμια σοβαρη ταινιουλα να γουσταρουμε γιατι ειναι καλος ηθοποιος.

κανα 3/10 και ισως και πολυ του βαζω

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Ghost Rider: Spirit of Vengeance -5/10 .

Ναι ήξερα τι θα δω, αλλά η ταινία ήταν μεγάλη καφρίλα. Εκτός του ότι το σενάριο ήταν άλλα αντί άλλων, εκτός τους ηθοποιούς που ήταν αλλαγμένοι, εκτός τον Ghost Rider που ήταν και αυτός αλλαγμένος, δεν άξιζε ούτε για ένα δευτερόλεπτο να κάτσεις να την δεις.

Μπροστά του, ταινίες όπως το Crank 2 ήταν για Oscar.

Ξεκινάς να δεις ένα sequel μιας καλής ταινίας και την έχουν κάνει τόσο χάλια που κλείνεις την καινούρια και βλέπεις πάλι την παλιά.

Όποιος πάει στον κινηματογράφο να την δει, θα κλάψει τα λεφτά.

Υ.Γ. Σύμφωνα με το IMDB δεν είναι sequel αλλά stand alone sequel.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

Haywire

Η αυτού μεγαλειότης κ Gina Carano υπό την μπαγκέτα του Steven Soderbergh, πλαισιωμένη από τους Michael Douglas, Antonio Banderas και Ewan McGregor, σε μια έκδοση του θηλυκού Jason Bourne.

Άνευρη σκηνοθεσία, σε ανύπαρκτο σενάριο που εξαντλείται στα ομολογουμένως υψηλού επιπέδου αθλητικά προσόντα της πρωταγωνίστριας.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ONhGfJS7LmI]Gina Carano vs Kaitlin Young - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.