Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Hugo

Από σενάριο τίποτα το ιδιαίτερο και με αργή εξέλιξη. 6,0

Και για να συμπληρώσω, θυμήθηκα κάποιον ξένο κριτικό κινηματογράφου στην tv που έλεγε με αφορμή τα οσκαρ ότι το Hugo έχει τα καλύτερα οπτικά εφέ ακόμα και από το avatar. Omg τι είπε :tomato::tomato:

Link to comment
Share on other sites

Έχω να δω στη λίστα το Extremely Loud Incredibly Close (2011), το οποίο χωρίς τα εφέ και με άλλο θεματικό άξονα, έχει παρόμοιο σενάριο.

Ένας γιος με ένα κλειδί που του άφησε ο μπαμπάς ψάχνει να βρει τί ξεκλειδώνε, γιατί νομίζει τον περιμένει κάποιο μήνυμα. :hang3:

Εεε, στερέψαν τα πηγάδια!

Link to comment
Share on other sites

Alien (1979) - IMDb 6/10

Δεν μου αρεσε ιδιαιτερα, αλλα δεν βαρεθηκα κιολας. Σιγουρα δεν θα το ξαναδω ακομα και στην τηλεοραση να το πετυχω.

Μου ειχαν πει οτι πρεπει οπωσδηποτε να το δω, καθως και το The Thing.

Το μονο καλο ειναι οτι εχω πλεον +10ΓΒ περιπου ελευθερο χωρο.:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Alien (1979) - IMDb 6/10

Δεν μου αρεσε ιδιαιτερα, αλλα δεν βαρεθηκα κιολας. Σιγουρα δεν θα το ξαναδω ακομα και στην τηλεοραση να το πετυχω.

Μου ειχαν πει οτι πρεπει οπωσδηποτε να το δω, καθως και το The Thing.

Το μονο καλο ειναι οτι εχω πλεον +10ΓΒ περιπου ελευθερο χωρο.:dance3:

Aυτοκτονα τωρα.

Μην μεινεις σε αυτο παντως.Δες και το Aliens

αν δεν το εχεις δει.Λογικα αυτο θα σαρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Που να δεις κραξιμο που θα πεσει οταν δω και τα star wars και δεν θα μου αρεσουν:magic::magic:

Aυτοκτονα τωρα.

Μην μεινεις σε αυτο παντως.Δες και το Aliens

αν δεν το εχεις δει.Λογικα αυτο θα σαρεσει.

Aυτο πιστευω θα μου αρεσει

http://www.imdb.com/title/tt0409847/

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Που να δεις κραξιμο που θα πεσει οταν δω και τα star wars και δεν θα μου αρεσουν:magic::magic:

Aυτο πιστευω θα μου αρεσει

Cowboys & Aliens (2011) - IMDb

:clap:

Κοιτα ρε μαν η ταινια που ειδες καθως και τα star wars που ανεφερες ειναι μερικες απο τις καλυτερες sci-fi ταινιες ολων των εποχων.Αν δεν σου αρεσουν αυτες σημαινει οτι δεν σου αρεσει γενικα το ειδος και συνεπως δεν νομιζω οτι αξιζει να ασχοληθεις..:daisy:

Link to comment
Share on other sites

Που να δεις κραξιμο που θα πεσει οταν δω και τα star wars και δεν θα μου αρεσουν:magic::magic:

Aυτο πιστευω θα μου αρεσει

Cowboys & Aliens (2011) - IMDb

Δες το Aliens που σου είπαν. Καμιά σχέση ως ταινία με το πρώτο. Είναι ποιο war movie παρά ταινία αγωνίας. Μην δεις κανένα από τα άλλα 2 (το 3 είναι κόπια του 1 και το 4 του 2).

Link to comment
Share on other sites

Alien (1979) - IMDb 6/10

Δεν μου αρεσε ιδιαιτερα, αλλα δεν βαρεθηκα κιολας. Σιγουρα δεν θα το ξαναδω ακομα και στην τηλεοραση να το πετυχω.

Μου ειχαν πει οτι πρεπει οπωσδηποτε να το δω, καθως και το The Thing.

Το μονο καλο ειναι οτι εχω πλεον +10ΓΒ περιπου ελευθερο χωρο.:dance3:

Θα παρω τη "σειρα" μου που χει το ταξι 33 στη Ναξο να σε δειρει, σοβαρα.

Link to comment
Share on other sites

E τι να κανουμε, αφου δεν με ενθουσιασε!! Με το ζορι;

Δεν ειπα οτι ηταν μπουρδα, απλα οτι δεν θα την ξαναδω αν την πετυχω. Για μια φορα καλη ειναι. Δεν ειναι η ταινια που θα κρατησω στη συλλογη μου ή θα προτινω σε καποιον να δει. Δεν μετανιωσα και που την ειδα παντως.

Ισως δεν ειμαι παιδι του sci-fi οπως ειπε ο Τζιζους πιο πανω.

Το Predator με τον Αρλοντ μου αρεσε περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Machine Gun Preacher

Πως η χάρις του κυρίου κατάφερε να αλλάξει έναν πρώην εγκληματία και ναρκομανή.

Αφήνοντας την παλιά του ζωή πίσω, μετέβη στην Αφρική όπου αφοσιώθηκε ολοκληρωτικά στην εκκλησία, σκοτώνοντας στο όνομα της.

ΥΓ Τοποθετείσθε αντίγραφο στο φαρμακείο σε περίπτωση που σας λείψει το ζεστό αλατόνερο.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα αυτην : The Descendants (2011) - IMDb

Χλιαρη σκηνοθεσια με αποστασιοποιηση απο το συναισθημα, καλη φωτογραφια , κακο σεναριο , χαλια διαλογοι , κ ενας ξυλινος , κρυος, ανεκφραστος και γενικα πολυ κακος George Clooney , ο οποιος χαλαρα δεν κανει για ηθοποιος (αλλη μια αποδειξη για το τι κανει η καλη εμφανιση - τρεχει κ σαν φλωρος).

Βαρεθηκα.

4/10 απο μενα.

Link to comment
Share on other sites

The Girl with the Dragon Tattoo

Αφού το εβραϊκό μονοπώλιο της διανομής διαφεντεύει το σινεμά, απλά ξαναγυρνάνε μια ταινία που αποκλείσθηκε ο δρόμος της για το πολυπληθές κοινό, και τσεπώνουν αυτοί τα φράγκα

Καμία σοβαρή αλλαγή. Απλά άλλαξαν τους ηθοποιούς.

Άξια λόγου είναι η σκηνή στο δωμάτιο με τις φωτογραφίες των ναζί, όπου καταδεικνύει την μεγάλη απήχηση που είχε ο ναζισμός στην Σουηδία, ενώ στην πρώτη ταινία το περάσανε στο ντούκου, όπως επίσης και μια προσπάθεια εξομάλυνσης του χαρακτήρα της Lisbeth Salander

http://www.thelab.gr/1062882248-post5461.html

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.