Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

The Rum Diary 6/10

Ήθελα να δείξει κάτι περισσότερο από την ελαφριά κωμωδία που ήταν, προφανώς και η ταινία ήταν κωμωδία αλλά αγγίζοντας κάποια σοβαρά ζητήματα ήθελα να δείξει κάτι παραπάνω, γενικά είχε καλές φάσεις που έβγαζαν γέλιο , είχε και κάποιες υπερβολικές, πάντως ο Johnny derp o τρόπος που έπαιζε μου θύμισε έντονα πειρατές, σε κάποιες φάσεις η ταινία θύμισε την Ελλάδα και ο Mr. Zimburger (αν δεν μπέρδευα το όνομα) τον καρατζαφέρη.

The Art of Getting By (2011) 7/10

Πολύ καλή ταινία με πολύ τροφή για σχόλια αν την δείτε με παρέα.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 ωρες αποφασισα να παω για υπνο.

Ειπα να κανω ενα τσιγαρο και καθως χαζευα τους δισκους μου επεσα πανω

στο Rise Of The Planet Of The Apes.

Σκρολαρα λιγο την αρχη αλλα παιζει να δα ξανα τα 3/4.

Ψηνομαι να το δω μες τη βδομαδα με τον πατερα μου αυτη τη φορα.

Α και αυτο το thread θελει περισσοτερο Γιαγκο.

Γιαγκο ακους?

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω. Το ειδα ψες σε 3D. Πολυ καλη τεχνικη (σκηνοθεσια ,φωτογραφια 3D), αλλα απαραδεκτη ερμηνια απο τον πιτσιρικα , βαρετη πλοκη με σκαμπανεβασματα (γρηγορο στην αρχη , παναργο στη μεση και αργο στο τελος) και το κυριοτερο : ενα τελος που ολοι περιμεναμε με ανυπομονησια κ ποτε δεν ηρθε (σιγα την αποκαλυψη). Ενιωσα πως εχασα 2 ωρες απο την ζωη μου. Overrated movie.

Ενα 5/10 (επιεικως)

Link to comment
Share on other sites

The Devil's Double (2011) - IMDb 6/10

Καλή ταινία αν παραβλέψω τελείως τους άγιους και σωτήρες αμερικανούς που έσωσαν το λαό χωρίς κανένα προσωπικό όφελος.

Tower Heist (2011) - IMDb 6/10

Καλή ήταν όχι κάτι τρομερό, δεν έχω πολλά να πω, μια φορά την βλέπεις για δεύτερη με τπτ, ο Eddie Murphy έκανε λίγο το κομπάρσο; με παραξένευσε αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Jack and Jill 5,5/10

χαλια ταινια για adam sandler.κατι παει να κανει σε καποια σημεια αλλα μενει στη προσπαθεια.γενικα δεν ειχε ιδεες μεσα με αποτελεσμα να μεινεις με την διαθεση να γελασεις...

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 ωρες αποφασισα να παω για υπνο.

Ειπα να κανω ενα τσιγαρο και καθως χαζευα τους δισκους μου επεσα πανω

στο Rise Of The Planet Of The Apes.

Σκρολαρα λιγο την αρχη αλλα παιζει να δα ξανα τα 3/4.

Ψηνομαι να το δω μες τη βδομαδα με τον πατερα μου αυτη τη φορα.

Α και αυτο το thread θελει περισσοτερο Γιαγκο.

Γιαγκο ακους?

Μας πήρε η κάτω βόλτα Λεώ.

Είδα πριν μερικές βδομάδες το The Hunter και μου χάλασε η διάθεση

Μέτρια ταινία, διασκεδαστική θα την χαρακτήριζα, με τον πολύ καλό Willem Dafoe, ΑΝ δεν πάταγε σε μια μαύρη σελίδα της ανθρωπότητας για να κονομήσει.

Γιατί πριν από τον τελευταίο τίγρη που ήθελε η "κακή εταιρία" υπήρχαν 2 η 5. Πριν από τους 5 υπήρχαν 50 και πριν από τους 50 υπήρχαν 100.

Αν θέλανε να κάνουν ταινία ας μας δείχνανε τι συνέβη και εξαφανίσθηκαν οι 100.

Αλλιώς ας φτιάχνανε ταινία για την τελευταία κότα με τα χρυσά αβγά.

Link to comment
Share on other sites

Sleuth (2007) - IMDb Πάρα πολύ καλή ταινία μυστηρίου.Μου άρεσε που είχε πολλές ανατροπές και κυρίως ένα τέλος που δεν το περίμενα.

Έχω δει την παράσταση, πολύ ωραία.

ΣΛΟΥΘ - ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ - Θέατρο - αθηνόραμα.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις λάθος. Δεν είχα δει την ταινία, οπότε το έμαθα ως λιγότερο δραματικό έργο.

Ήταν πολύ χιουμοριστικό. Αν είχα δει την ταινία ίσως να με χάλαγε, τώρα με άφησε με καλές εντυπώσεις.

Πραγματικά αν την είχα δει, παρά τις καλές ερμηνείες, θα είχα σπαστεί πολύ. Θα την δω...

Link to comment
Share on other sites

Μας πήρε η κάτω βόλτα Λεώ.

Είδα πριν μερικές βδομάδες το The Hunter και μου χάλασε η διάθεση

Μέτρια ταινία, διασκεδαστική θα την χαρακτήριζα, με τον πολύ καλό Willem Dafoe, ΑΝ δεν πάταγε σε μια μαύρη σελίδα της ανθρωπότητας για να κονομήσει.

Γιατί πριν από τον τελευταίο τίγρη που ήθελε η "κακή εταιρία" υπήρχαν 2 η 5. Πριν από τους 5 υπήρχαν 50 και πριν από τους 50 υπήρχαν 100.

Αν θέλανε να κάνουν ταινία ας μας δείχνανε τι συνέβη και εξαφανίσθηκαν οι 100.

Αλλιώς ας φτιάχνανε ταινία για την τελευταία κότα με τα χρυσά αβγά.

Πανω κατω συμφωνω αν και γενικα σαν ταινια μου αρεσε.

Αν θυμαμαι καλα ειχα γραψει για δαυτη επαε.

Περιμενω περισσοτερο movie feedback.:T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.