Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Awaiting [REC] 3 ( uber movies, αρκετά υποτιμημένες θα έλεγα ) [ δυσκολεύομαι δυστυχώς να βρω παρέα όταν λέω πως θα δούμε αυτή την ταινία γμτ :D ]

Μόλις γύρισα από το... kill me... now... Underworld: Awakening

Ένα θα πω: Thank God, it was a shortie.

Πήγα παρά την θέληση μου ( γυναίκες :p ), δεν μου αρέσουνε τέτοιες ταινίες, ούτε αυτή έλεγε κάτι, αν έπρεπε να διαλέξω θα έβαζα σαν top του είδους το Blade (I) το οποίο είχα επίσης δει παρά την θέληση μου, αλλά τουλάχιστον τρωγότανε.

Meh.

2/10 ( θα ταν μηδέν, απλά δίνω ένα handicap λόγο Beckinsale ( όχι ότι τρελλαίνομαι ))

Link to comment
Share on other sites

Το Blade 1 τρωγοτανε?:blink:

Twilight fan?

Twilight ? What's dat shit.

Απλώς δεν μου αρέσουνε οι ταινίες "παιδικού τύπου", Lord of the rings, iron man, spiderman, superman, x-men, blade, underworld, twilight, 30 days of night ή πως στο καλό λεγότανε, harry pothead, κλπ απλά δεν μπορώ να τα παρακολουθήσω, είναι σαν να με βάζεις να παίξω με την barbie και τα δεινοσαυράκια των ξαδερφιών μου :D

Not my kind of movies.

Vampires, superheroes, magic flies = not my type.

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη σοβαρή ταινία με βρυκόλακες είναι το Dracula του Coppola.-

(και το Thirst με πιο καλλιτεχνική φύση) Όλα τα άλλα είναι popcorn

και τίποτις άλλο. Underworld τα ξαναβλέπω άνετα όλα. Τα Blade με

τίποτα. (ίσως με τα χίλια ζόρια το 1ο meh)

Κάτι που υπόθηκε για τον Nicolas Cage, διαφωνώ. Το The Bad Lieutenant:

Port of Call - New Orleans είναι ΤΑΙΝΙΑΡΑ. (και ότι καλύτερο έχει βγάλει

από το 1997) Πολύ πιο πάνω από τη μετριότητα το City of Angels και

το ΟΚ 8MM. Α, επίσης τα Next/Knowing είναι ωραίαγιαναπεράσειηώρα.

Link to comment
Share on other sites

Απλώς δεν μου αρέσουνε οι ταινίες "παιδικού τύπου", Lord of the rings, iron man, spiderman, superman, x-men, blade, underworld, twilight, 30 days of night

Να μην σου αρεσουν ολα αυτα το δεχομαι.Γουστα.

Να τα χαρακτηρίζεις παιδικα δεν το δεχομαι.

Πηγαινε πες σε αυτους οτι βαζεις στην ιδια κατηγορια τα δημιουργήματα τους με την barbie:clap:

jrr.jpg

stan-lee-3.jpg

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Το Χόμπιτ ο Τόλκιν το έγραψε ως κατεξοχήν παιδικό.

Ενώ το έγραφε, το έδινε στο γιό του και στο γιό του εκδότη Άνγουιν να το διαβάζουν και να του λεν τη γνώμη του.

Οπότε μην το δεις του χρόνου. Εσύ θα χάσεις. ;)

Ο Άρχοντας των Δαχτυλιδιών δεν είναι τόσο παιδικό όσο το Χόμπιτ. Ο Τόλκιν το είχε καταλάβει ότι θα ξέφευγε απ΄το παιδικό κοινό όταν έγραψε τον Άρχοντα με συνδετικό κρίκο το "ο Μπίλμπο έζησε πολύ ευτυχισμένος ως το τέλος της ζωής του - που άργησε πάρα πολύ να 'ρθει".

Είχαν περάσει χρόνια, είχε και ανταπόκριση από μεγαλυτέρους, μεσολάβησε και ο πόλεμος.

Μην μου πει κανείς ότι μέσα απ' τον Άρχοντα δεν λαμβάνει κοινωνικά, φιλοσοφικά, συνειδησιακά μηνύματα. Είναι ένας σπουδαίος μύθος, όπως λίγοι μπόρσεσαν να κάνουν τέτοιους (κυρίως στην αρχαιότητα), που κρύβει τόσα πολλά. Για μεγάλους πάντα...

Άλλα καταλάβαινα στα 14 - 15 με τον Άρχοντα και άλλα τώρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Διασκεδαστικό αλλά όχι χορταστικό. Σε σχέση με τα άλλα, μάλλον το χειρότερο.

X-Men: First Class

Ωραίο στην αρχή και μέχρι το τέλος, στο τέλος ήταν λίγο άντε-να-προλάβουμε-να-κλείσουμε-την-ταινία.

Σαν ιστορία δεν ξέρω αν στέκει, δεν ήμουν μεγάλος fan των xmen, πέραν του βασικού.

Ο Beast πάντως, άθλιος.

Crazy, Stupid, Love.

Εδώ να σταθούμε. Νόμιζα ότι είναι κλασική σαχλοαισθηματική, αλλά δεν. Έξυπνη ταινία, ρεαλιστική και προσγειωμένη.

Νομίζω ότι μου έμεινε μία μικρή μελαγχολία μαζί με χαρά, θυμήθηκα το αίσθημα που μου είχε αφήσει το Lost In Translation. Δείτε την.

Ο ρόλος της Stone (Νάνα) φαίνεται άκυρος μέχρι το τέλος, καταπληκτική έκβαση. Η ταινία κάνει πολλές αλλαγές, ειδικά αν δεν ξέρεις τι πας να δεις, νομίζεις ότι θα δεις την κλασική ιστορία του τυπά που τον παρατάει η γυναίκα του και γίνεται σούπερ ουάου.

Είχε πλάκα το Stone-ception όπου μιλάνε για το Scarlet Letter, πάνω στο οποίο βασίζεται το Easy-A που έπαιζε πρόσφατα η Stone.

Έγινε επεξεργασία από jpavly
Link to comment
Share on other sites

Απλώς δεν μου αρέσουνε οι ταινίες "παιδικού τύπου", Lord of the rings, iron man, spiderman, superman, x-men, blade, underworld, twilight, 30 days of night ή πως στο καλό λεγότανε, harry pothead, κλπ απλά δεν μπορώ να τα παρακολουθήσω, είναι σαν να με βάζεις να παίξω με την barbie και τα δεινοσαυράκια των ξαδερφιών μου

Not my kind of movies.

Vampires, superheroes, magic flies = not my type.

motherofgodmeme.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mother of aging & maturing...

Για κοιτα το "moto" του The Lab.....

Γουστα ειναι αυτα δεν λεω , αλλα το "aging and maturing" δεν ειναι >< του " me gusta Sci-fi".

Τεσπα , ετσι για ξεκαρφωμα :

In Time 6/10

(Γιατι κυκλοφορουν και αιλουροι.... :p )

Έγινε επεξεργασία από Niksoul
Link to comment
Share on other sites

Η στοιχειώδης ύπαρξη φαντασίας σε ένα άτομο δεν τον κάνει αυτόματα ανώριμο και παιδί που ξέχασε να μεγαλώσει. (αναφέρω τα ακριβώς αντίθετα του aging και maturing)

Όπως ειπώθηκε πιο πάνω είναι καθαρά θέμα γούστων, καμία σχέση με ηλικία και ωριμότητα.

Θα εκπλαγείς πάντως η φαντασία σε τι δημιουργικά μονοπάτια μπορεί να σε οδηγήσει σε όλους τους τομείς.

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ την φαντασία να την χρησιμοποιώ αλλού (... χμμ... χαχα [censored] ...ααα και στα κείμενα μου :D )

Δεν το εννοώ ακριβώς έτσι όπως το εξέλαβες Αλέξη, αλλά I get the point ;)

Απλά προσωπικά δεν μου βγαίνει, δεν μπορώ να δω τέτοιου είδους ταινίες και φυσικά ούτε τα αντίστοιχα animations ( wall-e, etc etc )

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ την φαντασία να την χρησιμοποιώ αλλού (... χμμ... χαχα [censored] ...ααα και στα κείμενα μου :D )

Δεν το εννοώ ακριβώς έτσι όπως το εξέλαβες Αλέξη, αλλά I get the point ;)

Απλά προσωπικά δεν μου βγαίνει, δεν μπορώ να δω τέτοιου είδους ταινίες και φυσικά ούτε τα αντίστοιχα animations ( wall-e, etc etc )

Πρόσεξε, γιατί μετά την ενηλικίωση έρχεται και η αρτηριοσκλήρυνση τόσο ύπουλα και γρήγορα που αν δε το προλάβεις, μια μέρα ξαφνικά έχεις μείνει χωρίς φαντασία και όραμα:p

Θα γραψετε για καμια ταινια τωρα ή θα λεμε για τα preferences/issues του κρεπα?

Αι δες κανα fringe εσύ:p Μας έθιξε τον Άρχοντα και πρέπει να πεθάνει:p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.