Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Scott Pligrim VS the World.

Seriously.WTF WAS THIS?

Οτιναναι ομως?

Νταξει εχω δει πολλα ακυρα αλλα αυτο παροτι την ωραια μουσικη,

τον τελειως βιντεο γκεημ χαρακτηρα της και το εξυπνο- αλα BECK- μονταζ....ΔΕΝ

Η Winstead ηταν meh.

Δυσκολα το εβλεπα ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Δες το bad teacher και πες μου :p

ίσως η μοναδική ταινία που σταμάτησα στη μέση το 2011.

Μολις τελειωσε.

Ηταν στο οριο του "βλεπεται"-ας μην παει χαμμενη αφου την κατεβασα.

3 πραγματα.

  • Η Diaz ειναι η ζωντανη αποδειξη ποσο κακο κανει ο ηλιος στην επιδερμιδα.
  • Εχει Dio και Judas Priest.
  • O Sagel μ αρεσει πολυ.

+ενα μπονους.

  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΑΙΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΜΠΕΡΛΕΗΚΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΑ .

Ειχα αρχισει να ανησυχω.

Link to comment
Share on other sites

Real Steel (2011) - IMDb 7+/10

Άλλη μια ταινία για ποπκόρν. Η ταινία ουσιαστικά μοιάζει με συνδυασμό των Over the Top (1987) - IMDb και Rocky (1976) - IMDb που έχει γυρίσει ο Stallone. Μπόλικα εφέ, μπόλικο μέταλλο στην οθόνη, απλά όπως με πολλές χολιγουντιανές ταινίες, κατεβάζεις 1-2 εγκεφαλικούς διακόπτες ώστε να απολαύσεις την ταινία. Το δίωρο περνάει ευχάριστα και νομίζω είναι από τις ταινίες που μελλοντικά μπορείς να ξαναδείς.

Link to comment
Share on other sites

Real Steel.6/10.

Δεν τρελαθηκα.Βγαλε απο τα Rocky τον Stallone, βαλε εναν ρομποτακι στην θεση του και εχεις το real steel.

Ειδικη στην τελευταια μαχη ηταν σαν να βλεπω αυτο

rocky4x.jpg

Copy paste εντελως οι περισσοτερες σκηνες.

Για ενα πιτσιρικι που δεν ξερει ποιος ειναι Italian Stallion θα ειναι η αγαπημενη του ταινια ever.

A και το πιτσιρικι ηταν αισχος.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10521]jesus[/MENTION]

Βασικά είναι copy&paste το over the top,

Lincoln Hawk (Stallone) is a struggling trucker who's trying to rebuild his life. After the death of his wife, he tries to make amends with his son who he left behind years earlier. Upon their first meeting, his son doesn't think too highly of him until he enters the nation-wide arm wrestling competition in Las Vegas.

απλά αντί για μπρα-ντε-φέρ έχουν βάλει πυγμαχία η οποία είναι ολίγον κόπια από το Rocky IV κυρίως όπως αναφέρεις, αλλά και το Rocky I.

Drive (2011) - IMDb 7/10

Έχουν προσπαθήσει να φτιάξουν μια ταινία η οποία να είναι περισσότερο ρεαλιστική παρά εντυπωσιακή. Ίσως για αυτό να ξενέρωσε κάποιους. Γενικά βλέπεται αλλά αν πάτε με την λογική ότι θα δείτε το blockbuster την πατήσατε και θα απογοητευτείτε.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Real Steel.6/10.

Δεν τρελαθηκα.Βγαλε απο τα Rocky τον Stallone, βαλε εναν ρομποτακι στην θεση του και εχεις το real steel.

Ειδικη στην τελευταια μαχη ηταν σαν να βλεπω αυτο

rocky4x.jpg

Copy paste εντελως οι περισσοτερες σκηνες.

Για ενα πιτσιρικι που δεν ξερει ποιος ειναι Italian Stallion θα ειναι η αγαπημενη του ταινια ever.

A και το πιτσιρικι ηταν αισχος.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=2Xquq49qFyQ]Jumaru vs kounoupis (mosquito) 2nd fight - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Κουνούπης (mosquito) wtf είναι αυτά ρε. :hehe:

Το Real Steel εμένα δεν με τρέλανε ούτε στις σκηνές μάχης. Εφόσον πάλευαν ρομπότ περίμενα λίγο "θέαμα" παραπάνω.

Το Warrior με τα αδέρφια ήταν πιο θεαματικό στις σκηνές μάχης (και ας μην ήταν τόσο πραγματικές).

Link to comment
Share on other sites

Πέρι real steal

Εμένα δεν με πείραξε που ήταν clopy-paste, δεν είναι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία, το πιτσιρίκι μια χαρά ήταν δεν είδα κάτι που να με ενόχλησε, αλλά η σκηνοθεσία ναι…. Και περίμενα πολύ πιο πολύ ξύλο, gore και δράση, πολύ χαζοχαρούμενη παιδική ταινία ήταν.

Λοιπόν όσοι παίζεται DOTA φανταστείτε παίζετε ένα team fight, μπαίνει το tank μέσα και αρχίζει να τις τρώει, στο καπάκι χώνετε και ο enigma σκάει την ulti του και εκεί που είναι να μπει το carry με τον caster να τα σφάξουν όλα, έχουν και οι δύο αφήσει το ποντίκι και μιλάνε στο κινητό, ξύνονται, στρίβουν τσιγάρο κτλ, ε το ίδιο μου θύμισαν όλες οι σκηνές ξύλου στην ταινία…. έκλεινε το μικρόφωνο, πάράταγε το χειριστήριο ε οκ…. ναι σίγουρα.

Αν έπαιζε ο Stallone θα έριχνα πολύ γέλιο, κρίμα.

Έγινε επεξεργασία από Havic
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο στραβό νομίζω που είχε το Real Steel στο τέλος ήταν το γεγονός ότι

ο Zeus δεν είχε Duracell. ΟΚ ρε γ@μώτο όχι και έτσι, βρες άλλο λόγο να δικαιολογήσεις το αποτέλεσμα... Αλλά είπαμε, κατεβάζεις 1-2 εγκεφαλικούς διακόπτες ώστε να απολαύσεις την ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Contagion (2011) 6.5/10

Οκ, δε μπορώ να πω ότι τρελάθηκα με την ταινία, αλλά βλεπόταν άνετα.

Τουλάχιστον ήταν αρκετά αληθοφανής σαν ιστορία θανατηφόρου επιδημίας, και δε γίνονταν ζόμπι οι μολυσμένοι

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

50/50 (2011) 8/10

Μια καλή ταινία για να θυμάμαι το 2011 ,που δεν μας άφησε και πολλές αξιόλογες ταινίες να πούμε την αλήθεια.

Ο Gordon-Levitt αρχίζει να καταντάει απ'τους αγαπημένους μου νέους ηθοποιούς.

Είναι καλός και σε όσες ταινίες τον έχω δει(Inception,500 Days of Summer) μου προξένησε θετικότατες εντυπώσεις. Έχει μέλλον ευτυχώς.

Seth Rogen ! Τί να πεις ,τον έχουμε χορτάσει σε ένα σωρό χαζοκομωδίες ,αλλά δίνει άλλη γεύση στο έργο ο άτιμος. :p

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πάντως μου κατάντησες μπελάς!

Καταντάει ,όταν είναι ακόμα νέος και είσαι επιφυλακτικός με το αν θα συνεχίσει έτσι και στο μέλλον. :p (και σιγά σιγά παύεις να είσαι επιφυλακτικός)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.