Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

The Ides of March (2011) - IMDb 6/10

Τίποτα το σπουδαίο, ειλικρινά. Πολύ δυνατό και συμπαθητικό cast, αλλά τίποτα περισσότερο ως ιστορία.

Μια κλασική ταινία προεκλογικής εκστρατείας όπου δεν είναι όλοι πεντακάθαροι, όπου το προσωπικό συμφέρον υπερκαλύπτει (τις όχι και τόσο αληθινές) φιλίες, όπου κλασικά θα υπάρχει και ένα θύμα μόνο και μόνο για να μην είναι εντελώς ανάλατο το φαγητό που σερβίρει ο σκηνοθέτης. Διότι κατά την γνώμη μου αυτή εδώ η ταινία του Clooney είναι ολίγον ανάλατη.

Για πριν τον ύπνο....

Link to comment
Share on other sites

Contagion

Αν έχετε δει άλλες ταινίες με επιδημίες, μην την δείτε. Αν δεν έχετε δει, δείτε τις άλλες :p

Το μόνο ξεχωριστό (εγώ τουλάχιστον δεν το είχα ξαναδεί σε παρόμοια ταινία) ήταν που έδειχνε πόσο ματαιόδοξοι είναι μερικοί άνθρωποι.

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=eM--4UklaL4[/ame]

[MENTION=10676]Hydra[/MENTION] (και λοιπούς): Σε περίπτωση που δεν το έχετε δει.

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

The Hobbit: An Unexpected Journey - Announcement Trailer - YouTube

[MENTION=10676]Hydra[/MENTION] (και λοιπούς): Σε περίπτωση που δεν το έχετε δει.

:offtopic2::offtopic2: Ανατριχιλα μονο απο το trailer...Αν και το εχω ξαναδει, ειναι απεριγραπτη η ολη αισθηση + ο,τι παραμενει ιδιο, το μεγαλυτερο μερος του τοτε cast! ! ! :offtopic2::offtopic2:

Link to comment
Share on other sites

Teaser είναι, μέχρι να βγει η ταινία του χρόνου θα κυκλοφορίσει καλύτερο trailer. Εμενα με ενθουσιασε το soundtrack.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4-dVcj_gYAQ]The Hobbit: Trailer Song[/ame]

"Far Over the Misty Mountains Cold,

To Dungeons Deep and Caverns Old,

The Pines were Roaring on The Heights,

The Winds were Moaning in the Night,

The Fire was Red, it Flaming Spread,

The Trees Like Torches Blazed with Light."

Link to comment
Share on other sites

"Far Over the Misty Mountains Cold,

To Dungeons Deep and Caverns Old,

The Pines were Roaring on The Heights,

The Winds were Moaning in the Night,

The Fire was Red, it Flaming Spread,

The Trees Like Torches Blazed with Light."

Μέρος του εν λόγω ποιήματος έχει μελοποιηθεί

και από τους Summoning. Όσοι δεν χαλιέστε με

Uruk-Hai φωνητικά, ακούστε το =)

Helldriver [2011]

Κλασσικό καμμένο γιαπωνέζικο b-movie. Γνωστός και εκλεκτός

ο σκηνοθέτης στο είδος. (κάτι σαν το Λουμίδη στους καφέδες)

Zombies, gore κ.τ.λ. Για fans ή για παρέα/ποπ κόρν ότι πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

The Lawnmower Man (1992)

Αν γινόταν σήμερα θα ήταν πολύ καλύτερη. Τα εφέ της εποχής είναι τύπου mame πράγμα που κάνει την ταινία αστεία με την κακή έννοια. Η πλοκή είναι πως ένα επιστήμονας πρέπει έναν βλάκα (εκ γεννητής) κηπουρό και του αυξάνει την εξυπάνδα μέσω virtual reality, με αποτέλεσμα να ξεκλειδώσει ένα μέρος του ανθρώπινου εγκεφάλου που κρύβει μεγάλες δυνάμεις, όπως τηλεκίνηση, να διαβάζει την σκέψη κλπ.

4/10

Link to comment
Share on other sites

Green Lantern:αρκετά καλή ταινία μπορώ να πώ, πέρασε ευχάριστα η ώρα μου και πιστεύω αξίζει να την δει κάποιος , κυρίως με παρέα που της αρέσουν τα comics . Τα γραφικά ήταν λίγο meh (imho πάντα ) σε σχέση και με το Thor αλλά παρόλα αυτά παίρνει ένα 7/10

Και φυσικά για να μην ξεχνιόμαστε :

the oath

In brightest day, in blackest night,

No evil shall escape my sight

Let those who worship evil's might,

Beware my power... Green Lantern's light!

[MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] άμα πεις ότι αυτό δεν σε άρεσε θα έχουμε 3/3 που διαφωνούμε :dance3::dance3:

Link to comment
Share on other sites

Green Lantern:αρκετά καλή ταινία μπορώ να πώ, πέρασε ευχάριστα η ώρα μου και πιστεύω αξίζει να την δει κάποιος , κυρίως με παρέα που της αρέσουν τα comics . Τα γραφικά ήταν λίγο meh (imho πάντα ) σε σχέση και με το Thor αλλά παρόλα αυτά παίρνει ένα 7/10

Και φυσικά για να μην ξεχνιόμαστε :

the oath

In brightest day, in blackest night,

No evil shall escape my sight

Let those who worship evil's might,

Beware my power... Green Lantern's light!

[MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] άμα πεις ότι αυτό δεν σε άρεσε θα έχουμε 3/3 που διαφωνούμε :dance3::dance3:

guess what

http://www.thelab.gr/1063115599-post68.html

Link to comment
Share on other sites

Contagion

Αν έχετε δει άλλες ταινίες με επιδημίες, μην την δείτε. Αν δεν έχετε δει, δείτε τις άλλες :p

Το μόνο ξεχωριστό (εγώ τουλάχιστον δεν το είχα ξαναδεί σε παρόμοια ταινία) ήταν που έδειχνε πόσο ματαιόδοξοι είναι μερικοί άνθρωποι.

The Hobbit: An Unexpected Journey - Announcement Trailer (HD) - YouTube

[MENTION=10676]Hydra[/MENTION] (και λοιπούς): Σε περίπτωση που δεν το έχετε δει.

Ναι το είδα χθες !!

Δεν ξέρω αν παρακολουθείτε τα videos που ανεβάζει συχνά πυκνά η παραγωγή ενώ γίνονται τα γυρίσματα,αλλά θα βλέπατε πόσο νορμάλ άνθρωπος είναι ο Peter Jackson και τί αγάπη βάζει σε όλη τη δουλειά ,μαζί του και οι ηθοποιοι.

Ποιός θα συμμετείχε σε ταίτοια αριστουργήματα μόνο και μόνο για να βγάλει λεφτά.Είναι και άλλα πιο ενθουσιώδη κίνητρα. Εμένα έτσι μου το πέρασαν μέσα από αυτά τα βιντεάκια και τους εμπιστεύομαι.

Δε θα μας απογοητεύσει το αποτέλεσμα και φυσικά περιμένω πώς και πώς και τα soundtracks. Έχω ιδιαίτερη σχέση με του Άρχοντα ,κάθε μέρα άμα δεν ακούσω,δε .... :man_in_love:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ιδιαίτερη σχέση με του Άρχοντα ,κάθε μέρα άμα δεν ακούσω,δε .... :man_in_love:

EPIC

όποτε το ακούω ανατριχιάζω

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.