Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

Δεν ηταν καλο το finale. Προχωρησε λιγο την ιστορια σε ολους τους τομεις αλλα δεν σε αφησε σε φαση "OMG ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ Η 3η" κλπ.

Λογικα απο την στιγμη που τον εκαψε, και εδειξε πως τα μαγια επαψαν να ισχυουν, θα μπορεσε να βρει και καποια εξοδο. Ή εκαψε τα παντα μεχρι να βγει εξω

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί το έκαψε αφού υποτίθεται οτι ήταν πιστός στους Stark. γιατ'ι τους πρόδωσε?

επίσης πώς γίνεται ο robb να μην πήρε χαμπάρι οτι ο tywin πήγε σοτ Kings landing?(θα μπορούσε να καταλάβει το harrenhal)

Στο βιβλίο η ιστορία είναι λίγο διαφορετική και έχει τους λόγους του.

Ο snow Bolton ανήκει στην dark side (βιασμούς, βασανιστήρια νεκροφιλία κτλ) σε κάποια φάση κατά την διάρκεια του πολέμου πέθανε ο πατήρ και υιός ενός γειτονικού οίκου και αυτός παντρεύτηκε με το ζόρι την χήρα (δεν θυμάμαι όνομα) για να πάρει τα εδάφη, την χήρα την κλείδωσε σε ένα δωμάτιο και την άφησε να πεθάνει, (αναφέρει κιόλας ότι έφαγε τα δάχτυλα της από την πείνα) μια ωραία πρωία ο Βραν αφού το έμαθε αποφασίζει ότι είναι απαράδεκτο να γίνονται τέτοια πράγματα σε οικογένειες ανθρώπων που έχουν πεθάνει για την fag of the north (robb) έτσι στέλνει ένα τύπο να καθαρίσει για πάρτι του και έτσι έγινε, ο snow Bolton άλλαξε ρούχα με ένα φίλο του με αποτέλεσμα να πεθάνει ο δεύτερος προσποιούμενος τον snow Bolton και ο snow Bolton να μεταφερθεί αιχμάλωτος στο winterfell χωρίς να γνωρίζουν την ταυτότητα του.

Ο I wanna be a man (Theon Greyjoy) τον ελευθέρωσε όταν κατέλαβε το winterfell και ο Bolton έγινε «φιλαράκι του» τον βοήθησε στο κυνήγι τον stark και αυτός ήταν που είχε την ιδέα να κάψουν τα χωριατόπουλα και να τα παρουσιάσουν σαν τα original, ο Maester Luwin ποτέ δεν ανακάλυψε ότι είναι ζωντανά (αν θυμάμαι καλά), σε κάποια στιγμή ο τύπος που έστειλε ο Bran να προστατέψει τα χωριά από τις επιθέσεις γυρίζει και αρχίζει να πολιορκεί το winterfell , ο Bolton υπόσχετε στον Theon στρατό αν τον αφήσει να φύγει και έτσι και έγινε, ο Bolton επέστρεψε σκότωσε τους πολιορκητές και όταν μπήκε στην πόλη σαν νικητής πρόδωσε και τον Theon, τον έπιασε αιχμάλωτο και έκαψε το winterfell.

Παρακάτω δεν λεώ

Επίσης από την σειρά λείπουν δυο χαρακτήρες, δυο παιδάκια που ανήκουν στα παιδία του δάσους και ταξιδεύουν μαζί με τους starks.

Από το s02e10

Η Daenerys άφησε να πεθάνει την Doreah στο χρηματοφυλάκιο…. Fuuuuuuuuuuuuuuuuu biach!!!! Πάει η ομορφότερη γυναικά στη σειρά….

Έγινε επεξεργασία από Havic
Link to comment
Share on other sites

GoT

Για όσους έχουν δει μόνο, δεν έχω spoilers για μετέπειτα.

Πολύ καλό. Θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω μέτριο, αλλά παρότι δεν είχε δράση, οι εξελίξεις , αλλά ακόμη και οι συναιθσηματικές σκηνές μου άρεσαν καλύτερα από άλλα επεισόδια. Υπήρχαν ανατροπές, εξάλλου! Η σκηνή με την Arya και τον Jaqen H'gar, η τελείως ανάποδη ζαριά στη ζωή του Tywin από τούδε και στο εξής, η ανάκτηση των δράκων, τό άδειο χρηματοκιβώτιο (γέλασα), η είσοδος του John Snow στο λημέρι των Wildlings, το οποίο μας προϊδεάζει για πολλά και σαφώς η τελευταία σκηνή, που τόσο περίμενα να δω απ' το πρώτο κιόλας επεισόδιο. Αμάν! Μου πετάνε στο πρώτο white walkers, πορώνομαι και τους ξαναβλέπω... μετά από 20 επεισόδια.

Όσον αφορά κάποια πράγματα,

Για εμένα που δεν έχω διβάσει το βιβλίο ο Jaqen H'gar ήταν μια πολύ ενδιαφέρουσα μορφή, που έσπαγα το κεφάλι μου να καταλάβω τί ρόλο παίζει στην ιστορία. Ακόμη δεν κατάλαβα, αν και κάτι μου είπε καταλάθως συμφοιτητής που διάβασε τα βιβλία, όμως η σκηνή που άλλαξε πρόσωπο ήταν όλα τα λεφτά! Μπορεί να υποθέσει πολλά για έναν τέτοιο κανείς...

Σχετικά με τον Jon Snow και τους Wildlings αμέσως αμέσως σκέφθηκα ένα πιθανό "σενάριο" που θα παιχτεί στη συνέχεια και έπεσα μέσα (μου είπε διαβασμένος φίλος), δεν λέω όμως ποιό ήταν. :upside:

Η τελευταία σκηνή μου τα χάλασε λίγο. Ψιλοmess ήταν, αφού ο αρχηγός των WW κοίταξε απλά τον χαζούλη στο βράχο και αυτό ήταν; Εδώ έτρωγε μωρά, δε θα σκότωνε τον άλλον; Εκτός και αν έχει να κάνει με το σπαθί από λεπίδι δράκου, το οποίο είχε μαζί του και ίσως να το "αισθάνθηκε", αλλά δε νομίζω. Και πάλι, αλλάζοντας η κάμερα, καθώς προχωρούσαν οι WW οι βράχοι (ήταν κι άλλος δίπλα) δε φαίνονταν από τη μακρινή λήψη. Μικρά πραγματάκια, που κάνουν μπαμπ όμως!

Βέβαια, πολύ ωραίος ο αρχηγός των WW, ό,τι πρέπει!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.