Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

20 hours ago, konstantinakis said:
  Reveal hidden contents

 Η βάφλα ήταν το αγαπημένο της φαγητό οπότε μάλλον τον τελευταίο ένα μήνα ταΐζει την 11. Φαντάζομαι πως δεν πήγε μια τυχαία μέρα να αφήσει φαγητό στο δάσος..



Υπάρχει κάποια σειρά σε αντίστοιχο ύφος? Sci-fi thriller?

Πλησιάζει λίγο το "The Whispers".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

On 23/7/2016 at 3:48 PM, konstantinakis said:
On 22/7/2016 at 0:23 AM, EraserheadX said:

+1 για το Stranger Things. Το είδα κι εγώ μέσα σε 2 μέρες. Η καλύτερη περιγραφή που έχω διαβάσει και ισχύει 100% είναι ότι ειναι μίξη 80s Spielberg με Stephen King.

Αυτό το post με έκανε να δω την σειρά. Το συγκεκριμένο είναι το αγαπημένο μου είδος (ταινίες, βιβλία) και ήταν καλύτερο από όσο περίμενα. Είχες στιγμές που φαινόταν τι θα ακολουθήσει και όμως ανατρίχιαζα.


Δυστυχώς την ξεκίνησα το βράδυ οπότε δεν περίσσεψε χρόνος για ύπνο... :rolleyes:

 

Πραγματικά είναι λες και πήρε κάποιος τα Goonies και τα πέρασε από Stephen King treatment.

 

Την είδα όλη μονορούφι την Κυριακή, συστήνετε ανεπιφύλακτα.

Έγινε επεξεργασία από kavadias
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πω χαμός στο GoT ( ναι εδώ και λίγο καιρό το ξεκίνησα εγώ. ). Εχθές έφτασα στο επεισόδιο του Red Wedding, περιττό να πω ότι έμεινα κάγκελο με τη σκηνή. Πόσο λαμόγια οι Λάνιστερ. Ο πιο καλός είναι ο Τυριον τελικά. 

 

Πανέμορφα ξεκίνησε η 4η σεζόν.

 Επιτέλους το βλαμμένο ο Τζόφρυ ψόφησε  

:p 

Δε πολυκατάλαβα όπως πώς ψόφησε; Εχει σχέση με το περιδέραιο που φορούσε η Σάνσα; Δουλειά του Μπέιλις σε συνεργασία με κάποιον/κάποια;

Link to comment
Share on other sites

On 7/26/2016 at 9:24 PM, SpirosKGR said:

Πω χαμός στο GoT ( ναι εδώ και λίγο καιρό το ξεκίνησα εγώ. ). Εχθές έφτασα στο επεισόδιο του Red Wedding, περιττό να πω ότι έμεινα κάγκελο με τη σκηνή. Πόσο λαμόγια οι Λάνιστερ. Ο πιο καλός είναι ο Τυριον τελικά. 

Για να μη σε κοροϊδεύουν τα άλλα παιζάκια, επειδή άργησες να μπεις στο παιχνίδι, η γενικότερη συζήτηση γίνεται εδώ:

http://www.thelab.gr/forums/topic/121627-game-of-thrones-spoilers-μέχρι-τρέχον-επεισόδιο/

Προσοχή, γράφει διάφορα μέχρι και την τελευταία σαιζόν.

 

 

Εμείς, λόγω του μικρού, όπου δε θέλουμε να βλέπουμε σκοτωμούς κλπ, ξεκινήσαμε το Baby Daddy.

Είναι αρκετά καλό, βγάζει γέλιο και έχει απίστευτες ατάκες. Ειδικά η "γιαγιά" λέει τα πιό πετυχημένα.

Προσπαθεί να γίνει Friends, ακόμα και ο Ben, ο daddy, θυμίζει αρκετά Chandler, αλλά δε με χαλάει.

Το μόνο που με χαλάει λίγο, είναι ότι αλλάζουν πολύ γρήγορα γνώμη για τα συναισθηματικά τους. Τη μία είναι ερωτευμένοι με τον/την Χ, σε δύο μέρες με τον/την Ψ και μετά πάλι στον Χ...

Παρόλα αυτά, έχει γέλιο.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος LocoDiceGR έγραψε:

Dexter?? Ειναι καλο/πολυ καλο/must watch? 

 

Εχω αργησει το ξερω..:hehe:

Δες 3-4 επεισόδια και αποφάσισε. Είναι καθαρά θέμα γούστου. Εγώ πχ τη θεωρώ από τις καλύτερες σειρές ever...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ηταν καλη σειρα αλλα το τελος της ηταν λιγο αθλιο. Νομιζω οτι ειχε κανει κοιλια σε μια σεζον αρκετη. Αλλα σε γενικες γραμμες καλη σειρα. Ολα τα λεφτα τα βρισιδια της Deb... Ποσο μαλλον αν βαζεις ελληνικους υποτιτλους και πετυχεις μερακλη μεταφραστη αααχαχαχαχαχαχ ειχα πεθανει μερικες φορες απο τα γελια

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, jesus said:

Τρελη μπουρδα το preacher δυστυχως.

Καμια σχεση με αυτο που μου ειχαν περιγραψει και γενικα περιμενα.

 

Τοχεις δει όλο μέχρι τώρα;; Και γω περίμενα πολλά περισσότερα, τώρα είμαι στο 1χ05 και πολύ αργά δείχνει να πέρνει μπρος (με επιφύλαξη). Είμαι και fun του southern gothic γενικώς και θέλω να του δώσω ευκαιρίες :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Με άρεσε το Preacher , έχει το χαρακτήρα του και έχει πάρει στοιχεία απο το επικό Carnivale

 

Έχω ξεκινήσει το P.O.I και μου έχει γίνει συνήθεια 1,2 επεισόδια καθημερινά σχεδόν ! LIKE με το γόνατο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα τα χω δει.

βαρετο και αδιαφορο το σεναριο.

Καλα μεχρι το 6-7 απλα δεν βλεποταν.

Στα τελευταια κανα 2-3 επεισοδια κατι κινείτε.

Καμια σχεση με το κομικ απο οτι μου λεει ενας φιλος.

Αν δεν λεγοταν preacher η σειρα θα ειχε παει απατη.

 

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους αρέσουν οι σειρές εποχής αξίζει να δείτε:

 

Black Sails (Starz)

 

Eίναι στην 3η σεζόν (μάλλον θα έχει και 4η) και βασίζεται στο βιβλίο του Robert Louis Stevenson, με τίτλο «Treasure Island».

 

The Musketeers (BBC)

 

 

 

Η σειρά ολοκληρώθηκε-δυστυχώς-σε 3 σεζόν.Μια διαφορετική εκδοχή της γνωστής ιστορίας του Alexandre Dumas,με πολύ καλό σενάριο και καλή ηθοποιία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.