Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

8ο επεισόδιο, ακόμα 2 για τέλος σειράς. 

 

Πολύ καλή για σειρά μυστηρίου με αναπάντεχη πλοκή (εκτός αν έχεις διαβάσει το βιβλίο του Blake).

 

Εϊδα χθες το 1ο απο μια παλιά σειρά που λεγόταν Carnivale και φαίνεται δυνατή. 

 

Έκανε κανείς το πείραμα ? Διαβάζω οτι εξαιτίας της πολλές μετέπειτα επηρρεάστηκαν (Prison Break, Lost ) 

και οτι γενικότερα ήταν πολύ μπροστά απο την εποχή της.

 

Ολοκλήρωσα το Carnivale :)

Αρκετά συμπυκνωμένο, μπόλικοι χαρακτήρες ιδανικά επιλεγμένοι, κλίμα εποχής άρτια μεταφερμένο, 

και με σχετικά αργή εξέλιξη στην αρχή που επιταχύνει σταδιακά. Συμβολισμοί με το τσουβάλι, 

αλληγορικές οι καταστάσεις , μυστήριο για την πλοκή που επακολουθεί ,

είχα αμφιβολίες για τις ερμηνείες , πιστεύω οτι ο πιτσιρικάς δεν έχει 

ξαναπαίξει καλύτερα ενώ και όλο το υπόλοιπο καστ δίνει πολύ καλές αποδόσεις.

 

Δεν είναι τυχαίο γενικά ότι κόστιζε πάνω απο 2.000.000 $ το επεισόδιο. 

 

Αναγκάστηκαν να του δώσουν ένα ανεκτό τέλος, είχε υλικό για άλλες 2 σεζόν σίγουρα.

 

Ίσως η καλύτερη σειρά που έχω δει μέχρι σήμερα, επηρρεασμένος  και απο την θεματολογία του.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελείωσα την πρώτη του Wayward Pines. Μέτριο αλλά βλέπεται όταν δεν έχεις κάτι καλύτερο. 6/10

Και μόλις ξεκίνησα το Mr. Robot. Μέχρι τα 3 πρώτα μου δείχνει ότι πρόκειται για εξαιρετική σειρά!!!!

Link to comment
Share on other sites

To W.Pines γινεται καλυτερο. ;)

 

 

To Under the Dome αρχιζει κ μου την δινει!

 

Πάνω που με την καταστροφή λες "ρε λες να το κάνει τόσο ενδιαφέρον ?", τσούπ στο επόμενο επισόδειο ξενερωτικό πισωγύρισμα :D

Εντάξει, βλέπεται, αλλά αρχίζει να κουράζει αν δεν έχουν σκοπό να καταλήξει κάπου.

 

Το True Detective season 2 θα το έλεγα από αποτυχία εώς και μεγάλη αποτυχία.

 

Το Falling Skies πήρε μια τροπή περίεργη και με μόλις 2 ακόμα επισόδεια δεν μπορώ να φανταστώ τρόπο να κλείσει καλά η σειρά.

Ή τα κάνανε κιμά στον εγκέφαλό τους ή δεν περίμεναν να ήταν η τελευταία σεζόν η 5η.

 

Παραμένει ελπιδοφόρο το The Whispers, και καλό για να περνάει η ώρα το Scream από το MTV.

Link to comment
Share on other sites

Το True Detective, ειδικά σε σχέση με την πρώτη σαιζόν ήταν απογοήτευση τελικά. Κρίμα γιατί το περίμενα πώς και πώς.

 

Δεν μπορώ να πω ότι ξενέρωσα αλλά ναι δεν μου άρεσε όσο η πρώτη season.

Ωστόσο μου άρεσε το performance του Vince Vaughn.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@hayabusa,@honda22, @billpeppas,  

 

Το true detective 2 δεν ηταν εντελος ασχημο . Ισως θα ηταν πιο σωστο να πουμε πως απλα εβαλαν στην πρωτη seasson υπερφοβερη πλοκη και ατμοσφαιρα θετοντας τον πηχη ΠΟΛΥ ψηλα, με αποτελεσμα να επισκιασει την 2ρη . 

 

Ο Φρανκ ηταν απλα φοβερος , δεν περιμενα απο εναν ηθοποιο που εχω συνηθησει να κανει τον ψιλοκωμικο , να βγαλει τοσο καλα τον χαρακτηρα του gangster  . Οι υπολοιποι ηταν απλα μετριοι . Ουτε καν το τελος δεν ηταν ουαου.......  αλλα τι να κανουμε

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου θα έπρεπε να το κάνανε με τον ίδιο τρόπο με την 1η σαιζόν, αφήγηση-εξηγήσεις-ανακρίσεις των υπευθύνων, γύρισμα πίσω στον χρόνο, κλπ.

Αυτό ήταν κατ' εμέ το "χαρακτηριστικό" της σειράς, και όχι το story καθαρά επ' αυτό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.