Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

Ένας τύπος τύφλα στο μεθύσι μπαίνει σε ένα μπαρ, κάθεται και παραγγέλνει ένα ποτό...

Ο μπάρμαν τον κοιτάει καλά καλά και του λέει ότι δεν θα τον σερβίρει γιατί είναι μεθυσμένος.

Ο τύπος φανερά εκνευρισμένος φεύγει τρικλίζοντας. Μετά από λίγο, ο ίδιος

μεθυσμένος μπαίνει από την πλαϊνή πόρτα του μπαρ. Πηγαίνει στη μπάρα, κάθεται και παραγγέλνει ένα ποτό.

Ο μπάρμαν του ξαναλέει πως δεν μπορεί να τον σερβίρει οπότε ο τύπος ξαναφεύγει κάνοντας οχταράκια.

Μετά, ξαναμπαίνει ο τύπος από την πίσω πόρτα του μπαρ. Κάθεται στο σκαμπό του μπαρ και παραγγέλνει πάλι ένα ποτό.

Ο μπάρμαν τον βλέπει και του ξαναλέει πως δεν μπορεί να τον εξυπηρετήσει γιατί είναι μεθυσμένος και καλά θα κάνει να φύγει εκτός αν

θέλει να φωνάξουν την αστυνομία.

O μεθυσμένος έχει μείνει έκπληκτος και με το πιο παραξενεμένο ύφος ρωτάει τον μπάρμαν:

- Καλά ρε φιλαράκο, σε πόσα μπαρ δουλεύεις εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Όπως έρχομαι το πρωί με το λεωφορείο, περνάμε από το κολυμβητήριο στο Χαϊδάρι.

Αυτή την περίοδο, έχουν σκεπασμένη την πισίνα, αλλά αφήνουν ανοικτά 2-3 κουλουάρ, για τους λιγοστούς που πάνε για προπόνηση. Μπροστά μου κάθονται δύο κοπέλες κι ενώ είναι σταματημένο το λεωφορείο στο φανάρι, ρωτάει η μία την άλλη:

-Γιατί έχουν σκεπασμένο το μεγαλύτερο κομμάτι της πισίνας;

-Έτσι είναι το χειμώνα, δεν έχει πολύ κόσμο

-Ναι, αλλά άμα χρησιμοποιούν κάθε χειμώνα το ίδιο κομμάτι, δε θα χαλάσει πιό γρήγορα...;

:hang2::nuke:

Link to comment
Share on other sites

Πρόσληψη 550.000 ανέργων στο Δημόσιο προτείνει η ΙΝΕ ΓΣΕΕ | ειδησεις , κοινωνια | Ημερησία

μετά από αυτήν την Νομπελικων διαστάσεων πρόταση,νομίζω ότι λύσαμε το θέμα ανεργια και μαζί με το χρεοκοπία μπορούν να κλειδωθούν :lock:

οι τελευταίοι ποστερ πριν το λοκ,κερδίζουν 1 κουτί λουκούμια και ψάρια επιλογής :hehe:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4643]o polonos[/MENTION] [MENTION=1446]Dolly[/MENTION]

Δεν τον είδα στους άλλους καλεσμένους να είναι σε τόσο βαθμό προσβλητικός. Εκεί είχε κάποιο όριο.

Δεν είχε την τζούλια απέναντι του, αλλά μια κοπέλα που περιποιήθηκε την εμφάνιση της. Είναι τσόλι για αυτόν τον λόγο?

Αν δεν το έκανε τότε τι θα ήταν? Μπάζο που θέλει να γίνει σουπερ σταρ?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1086]Hero[/MENTION]

Εντάξει για αρχή ήρεμα με τα ξεσπάσματα. Δεν την είπα τσόλι, εγώ προσωπικά της έκανα και 1-2 παιδιά, αλλά από εκεί και πέρα.

Δεν έχω δει άλλη εκπομπή του τύπου, αλλά δεν νομίζω ή σκέφτηκα ούτε για μια στιγμή πως ο τύπος κάνει εκπομπή Παναγιωταρέας ή Πρετεντέρη, είναι ξεκάθαρο το ύφος / στηλ της εκπομπής του.

Τώρα τον βαθμό που τρολάρει τον εκάστοτε δεν τον ξέρω αλλά δεν νομίζω να είναι σε κανένα με το σις και με το σας. Ούτε μου έδειξε να βγάζει καμιά εμπάθεια στην συγκεκριμένη παρά μόνο Pure 100% αγνό τρολάρισμα.

Αν με τους άλλους προσκεκλημένους του μιλάει στον πληθυντικό και συζητάνε ζητήματα μεταναστευτικής πολιτικής τότε ναι, ίσως να πιάστηκε εξ απηνής αν όχι όμως έπρεπε να έχει ψάξει και να ξέρει που πάει. Δεν την υποχρέωσε ΚΑΝΕΙΣ να πάει εκεί, αυτή πήγε και όχι για την ψυχή της μάνας της, αλλά γιατί ήθελε να πάρει το moment of glory της, ή όπως θες πες το.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσληψη 550.000 ανέργων στο Δημόσιο προτείνει η ΙΝΕ ΓΣΕΕ | ειδησεις , κοινωνια | Ημερησία

μετά από αυτήν την Νομπελικων διαστάσεων πρόταση,νομίζω ότι λύσαμε το θέμα ανεργια και μαζί με το χρεοκοπία μπορούν να κλειδωθούν :lock:

οι τελευταίοι ποστερ πριν το λοκ,κερδίζουν 1 κουτί λουκούμια και ψάρια επιλογής :hehe:

Το λοιδορείς γιατί δεν το καταλαβαίνεις, αν και είναι απλά οικονομικά. Και βέβαια δεν κατηγορώ εσένα, αλλά εκείνους που προσπαθούν να εκπαιδεύσουν τους πάντες να θεωρούν ότι η εκμηδένιση των δημόσιων παροχών είναι επίτευγμα. Αν θες, πάμε στις Ειδήσεις να κάνουμε έναν γρήγορο υπολογισμό για το πραγματικό δημοσιονομικό κόστος ενός τέτοιου μέτρου. Πάντως για τα Ανέκδοτα δεν είναι.

Edit: Επειδή το θέμα είναι ευαίσθητο, προκαταβολικά σημειώνω πως ό,τι λέω είναι κυριολεκτικό και χωρίς καμία συγκαταβατική διάθεση.

Έγινε επεξεργασία από acct
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4643]o polonos[/MENTION] [MENTION=1446]Dolly[/MENTION]

Δεν τον είδα στους άλλους καλεσμένους να είναι σε τόσο βαθμό προσβλητικός. Εκεί είχε κάποιο όριο.

Δεν είχε την τζούλια απέναντι του, αλλά μια κοπέλα που περιποιήθηκε την εμφάνιση της. Είναι τσόλι για αυτόν τον λόγο?

Αν δεν το έκανε τότε τι θα ήταν? Μπάζο που θέλει να γίνει σουπερ σταρ?

Αδερφη σου ειναι και κανεις ετσι ? :nada:

Οταν της την ελεγε ο Κοντοπας και της τη εμπεινε αγρια μετα εβγαινε μαζι του φοτο.

ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΩΡΑ ?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1086]Hero[/MENTION]

Εντάξει για αρχή ήρεμα με τα ξεσπάσματα. Δεν την είπα τσόλι, εγώ προσωπικά της έκανα και 1-2 παιδιά, αλλά από εκεί και πέρα.

Δεν έχω δει άλλη εκπομπή του τύπου, αλλά δεν νομίζω ή σκέφτηκα ούτε για μια στιγμή πως ο τύπος κάνει εκπομπή Παναγιωταρέας ή Πρετεντέρη, είναι ξεκάθαρο το ύφος / στηλ της εκπομπής του.

Τώρα τον βαθμό που τρολάρει τον εκάστοτε δεν τον ξέρω αλλά δεν νομίζω να είναι σε κανένα με το σις και με το σας. Ούτε μου έδειξε να βγάζει καμιά εμπάθεια στην συγκεκριμένη παρά μόνο Pure 100% αγνό τρολάρισμα.

Αν με τους άλλους προσκεκλημένους του μιλάει στον πληθυντικό και συζητάνε ζητήματα μεταναστευτικής πολιτικής τότε ναι, ίσως να πιάστηκε εξ απηνής αν όχι όμως έπρεπε να έχει ψάξει και να ξέρει που πάει. Δεν την υποχρέωσε ΚΑΝΕΙΣ να πάει εκεί, αυτή πήγε και όχι για την ψυχή της μάνας της, αλλά γιατί ήθελε να πάρει το moment of glory της, ή όπως θες πες το.

Την αξία του τρολαρισματος Κλεισθένη την δίνει ο "αντίπαλος". Φώναξε τον Μιτσικώστα, Mikeius, Σίλα, Λαμπρινή Θωμά, να σε παραδεχτώ. Τρολαρισματα ΓΤΠΚ σε "αναξιοπαθούντες" κάνει και η Πάνια.

Εξηγούμε: Αν αυτή η γυναίκα ήταν "επιπέδου Αρβελέρ" θα είχαμε απόδειξη για την μη ύπαρξη θεού.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1086]Hero[/MENTION]

Εντάξει για αρχή ήρεμα με τα ξεσπάσματα. Δεν την είπα τσόλι, εγώ προσωπικά της έκανα και 1-2 παιδιά, αλλά από εκεί και πέρα.

Δεν έχω δει άλλη εκπομπή του τύπου, αλλά δεν νομίζω ή σκέφτηκα ούτε για μια στιγμή πως ο τύπος κάνει εκπομπή Παναγιωταρέας ή Πρετεντέρη, είναι ξεκάθαρο το ύφος / στηλ της εκπομπής του.

Τώρα τον βαθμό που τρολάρει τον εκάστοτε δεν τον ξέρω αλλά δεν νομίζω να είναι σε κανένα με το σις και με το σας. Ούτε μου έδειξε να βγάζει καμιά εμπάθεια στην συγκεκριμένη παρά μόνο Pure 100% αγνό τρολάρισμα.

Αν με τους άλλους προσκεκλημένους του μιλάει στον πληθυντικό και συζητάνε ζητήματα μεταναστευτικής πολιτικής τότε ναι, ίσως να πιάστηκε εξ απηνής αν όχι όμως έπρεπε να έχει ψάξει και να ξέρει που πάει. Δεν την υποχρέωσε ΚΑΝΕΙΣ να πάει εκεί, αυτή πήγε και όχι για την ψυχή της μάνας της, αλλά γιατί ήθελε να πάρει το moment of glory της, ή όπως θες πες το.

Όπως έγραψα και πιο πάνω, μου άρεσε το στυλ του. Τον βρήκα αρκετά ετοιμόλογο και χαρισματικό (από την μία πλευρά).

Ναι, η εκπομπή έχει συγκεκριμένο στυλ.

Δηλαδή έρχεται ο καλεσμένος, τον τρολλάρει ο παρουσιαστής και παράγουν ένα x θέαμα.

Όμως φαίνεται από κάποια σημεία ότι ενοχλήθηκε αρκετά η καλεσμένη (εξού και ήθελε να φύγει). Μου λες δηλαδή ότι ειναι okay να συνεχίζει να την πιέζει ασταμάτητα (όταν είναι ξεκάθαρο ότι έχει ενοχληθεί σε προσωπικό επίπεδο) και να πετάει σεξουαλικά υπονοούμενα ή να της δίνει το μισοφαγωμένο cake (σαν να της λέει "πάρε τα αποφάγια και τα σκουπίδια μου") επειδή αποφάσισε να πάει εκεί? Γιατί τόσο τρολάρισμα? Για να ανεβάσει θεαματικότητα στους κακομοίρηδες μισογύνηδες?

Και σε άλλες εκπομπές πέφτει τέτοιο trolling. Αλλά φροντίζουν να το ευχαριστηθεί κι ο καλεσμένος.

Αυτό είναι το point μου και δεν είδα κάποιο όριο (σε αντίθεση με τα υπόλοιπα επεισόδια που εκεί, τουλάχιστον εγώ, είδα ένα μέτρο)

Τέλος, τι moment of glory και αηδίες. Αν κάνει τηλεοπτικές εμφανίσεις τότε φαντάζομαι θα καταλαβαίνεις κι εσύ ότι γίνεται μέρος της επαγγελματικής της πορείας της.

ΥΓ. Δεν ξεσπάω σε εσένα. Απλά αντί-επιχειρηματολογώ στην θέση σας.

Οταν της την ελεγε ο Κοντοπας και της τη εμπεινε αγρια μετα εβγαινε μαζι του φοτο.

ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΩΡΑ ?

Συμπεραίνεις λανθασμένα ότι έχω δει προβολές της αλλού.

Δεν έχω δει. Το βίντεο είδα, σχολίασα αυτό που δεν μου άρεσε και (αφού είδα τα υπόλοιπα eps) έκρινα.

Εμμέσως όμως να σου πω ότι άλλος έκανε μια σωστή ερώτηση [δεν νομιζω οτι ο χαρακτηρισμος ταιριαζει στη συγκεκριμενη (εκτος εαν γνωριζεις κατι προσωπικα οποτε πασο)] αλλά δεν απάντησες. Σίγα σιγά όμως τα βγάζεις απέναντι σε αυτό που φαίνεται ξέσπασμα.

Αδερφη σου ειναι και κανεις ετσι ? :nada:

Πρέπει να είναι αδερφή μου για να πω και να στηρίξω αυτό που δεν μου αρέσει? Τέλεια τότε!

Αλλά δεν συμφωνώ με την λογική σου.

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

To δέχομαι αυτό Γιάγκο.

100% κιόλας.

Απο εκεί και πέρα όπως είπα δεν νομίζω να το τράβηξε παραπάνω επειδή αυτή ήταν απαθείς εν μέρη. Άσε που δεν έχει και νόημα. i.e. είναι βαρετό.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.