Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

Πάει ένας εικοσάρης για ψάρεμα δίπλα σε έναν παππού ογδοντάρη. Μετά από δύο ώρες το καλάθι του παππού γεμάτο ψάρια ενώ του εικοσάρη ήταν άδειο!

Τον ρωτάει ο νεαρός:

- Παππού, τί δόλωμα βάζεις;

- Γαρίδα, παιδί μου, απαντάει ο παππούς.

Την άλλη μέρα, πάει πάλι o εικοσάρης φορτωμένος με γαρίδες, αλλά πάλι δεν έπιασε ούτε ένα ψάρι σε αντίθεση με τον παππού που είχε γεμίσει πάλι το καλάθι του!

- Παππού τι δόλωμα βάζεις;, ξαναρωτά ο εικοσάρης.

- Μαρίδα, παιδί μου, απαντά ο παππούς.

- Και πως ξέρεις ποιά μέρα τα ψάρια θα τσιμπήσουν με γαρίδα και ποια μέρα με μαρίδα;

- Α, είναι πολύ απλό! Όταν σηκώνομαι το πρωί και το πουλί μου γέρνει δεξιά, βάζω γαρίδα, άμα γέρνει αριστερά, βάζω μαρίδα. Εσένα άμα ξυπνάς το πρωί, πως είναι το πουλί σου;

- Εμένα είναι όρθιο, απαντάει ο εικοσάρης.

Κι ο παππούς:

- Καλά μαλ*κας είσαι κι έρχεσαι για ψάρεμα;

Link to comment
Share on other sites

η μία απο αυτές είναι καστελόριζο, εκεί είναι και επίτιμος πολίτης. Έχει χαρίσει διάφορα

Link to comment
Share on other sites

Web designers & developers του TheLab

Επισκευθείτε το παρακάτω link για μαζικά εγκεφαλικά. Επίσης, να έχετε και ήχο ανοικτό για να απολαύσετε μουσική Ελληνικού κινηματογράφου '60 σε Γιαπωνέζικη μετάφραση.

CAR LEASING CHEAP LEASE CARS SALES CAR LEASING CHEAP BUSINESS HIRE DEALS

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.