Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

... 2.000! | E-Radio.gr Blog

ήτησε ένα αγόρι... και ήρθαν έξω από το σπίτι της 2.000!ήτησε ένα αγόρι... και ήρθαν έξω από το σπίτι της 2.000!

H Zhang Mengqian, Κινέζα φοιτήτρια, ζήτησε από την τύχη της να της φέρει ένα αγόρι. Και η τύχη της την άκουσε και της έφερε στην πόρτα της 2.000!

Όλα ξεκίνησαν όταν η Zhang μαζί με τις φίλες της γιόρτασαν τη Μέρα της Γυναίκας, γράφοντας η καθεμία τι εύχεται να της συμβεί.

Η Zhang έγραψε σε ένα χαρτί ότι θα ευχόταν να έχει κάποιον να την αγαπάει και ουσιαστικά έφτιαξε μια τέλεια αγγελία!

«Είμαι η Zhang και νομίζω πως είμαι όμορφη, αλλά δεν μπορώ να βρω κάποιον να με αγαπήσει. Όμως πιστεύω στη μοίρα και περιμένω να πραγματοποιηθεί η ευχή μου – ένα αγόρι να έρθει κάτω από το παράθυρό μου και να φωνάξει το όνομά μου! Αν θέλεις, θα σε περιμένω στις 11 Μαρτίου. Φώναξέ με και θα σε βάλω κρυφά στο δωμάτιο στην εστία μου».

Το χαρτί κολλήθηκε μαζί με τα χιλιάδες άλλα στον «τοίχο των ευχών» που φτιάχτηκε για τη Μέρα της Γυναίκας και για κάποιον περίεργο λόγο ξεχώρισε και η ευχή της Zhang πραγματοποιήθηκε! 2.000 άτομα πήγαν κάτω από την εστία της και φώναζαν το όνομά της.

Link to comment
Share on other sites

Το αστείο είναι ότι οι περισσότεροι άθεοι/αγνωστικιστές έχουν διαβάσει πολλά περισσότερα από τους επίσημα πιστούς πριν βγάλουν τα συμπεράσματά τους.

Έγινε επεξεργασία από DJD
Link to comment
Share on other sites

Λατρεύω τους άθεους/αγνωστικιστές κλπα, έχουν ξεσκονίσει την Αγία Γραφή μόνο και μόνο για να μπορέσουν να την "πουν" καλύτερα!

Τόσο rage reading δεν έχω ξαναδεί :hehe:

Το οτι τσιμπησες με αυτο τον τροπο ειναι που τα κανει επιτυχημενα... :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Αν και γελάω με τις περισσότερες από αυτές τις εικόνες, το πραγματικά γελοίο είναι ότι μερικοί πιστεύουν τόσο πολύ σε αυτά που χάνουν άλλα. Η Βίβλος είναι ένα από τα καλύτερα λογοτεχνικά έργα, διαβάστε το σαν λογετέχνημα οι άθεοι, μην το πετάτε σαν "παραμυθάκι". Όποιος πιστεύει στα αλήθεια όσα γράφονται εκεί, είναι χαζούλης κατά την ταπεινή μου γνώμη, αλλά είναι καλό έργο. ;)

Υ.Γ: Το ίδιο και άλλα, οι Βέδες, ιερά κείμενα του Βουδισμού etc.

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Το πορνείο Diamond D's άρχισε την κατασκευή της επέκτασης του κτιρίου του για να αυξήσει την συνεχώς αναπτυσσόμενη πελατεία του. Σε απάντηση η τοπική εκκλησία Βαπτιστών ξεκίνησε μια εκστρατεία για να εμποδίσει την επιχείρηση από το να επεκταθεί, με πρωϊνές, απογευματινές και εσπερινές προσευχές στην εκκλησία τους.

Οι εργασίες στο πορνείο προχωρούσαν μέχρι μια εβδομάδα πριν από την επαναλειτουργία του, όταν κεραυνός το χτύπησε και το κατέκαψε!

Μετά από αυτό το γεγονός το εκκλησίασμα των Βαπτιστών ήταν ευτυχές για «τη δύναμη της προσευχής».

Μέχρις ότου η ιδιοκτήτρια του πορνείου μήνυσε την εκκλησία, τον ιεροκήρυκα και όλο το εκκλησίασμα με την αιτιολογία ότι η εκκλησία ήταν ηθικός αυτουργός για την κατάρρευση του κτιρίου της και των επιχειρήσεων της, είτε μέσω άμεσης ή έμμεσης Θεία δράσεως.

Στην ανταπάντησή της στο δικαστήριο η εκκλησία έντονα αρνήθηκε κάθε ευθύνη ή καμία σχέση με την κατάρρευση του κτιρίου.

Ο δικαστής βέβαια τραβάει τα μαλλιά του λέγοντας: "Δεν ξέρω πώς θα δικάσω αυτή την υπόθεση: έχουμε ένα πορνείο που η ιδιοκτήτης του σθεναρά πιστεύει στη δύναμη της προσευχής και μια ολόκληρη εκκλησιαστική κοινότητα που θεωρεί ότι όλα αυτά είναι μπούρδες».

Link to comment
Share on other sites

πριν βγάλουν τα συμπεράσματά τους.

Για να πείσουν τους εαυτούς τους, λέω εγώ. Και μόλις τα καταφέρουν επιδίδονται, κάποιοι, σε έναν αγώνα να πείσουν και τους υπόλοιπους, τέτοιο μα τέτοιο αγώνα, που θα ζήλευε και ο ποιο φανατικός ιεραπόστολος του μεσαίωνα.

Προσωπική άποψη πάντα, αλλά τι να ξέρει τώρα ο φαντασιόπληκτος Λολοστεφανής. Σωστά; Σωστά πες...

Link to comment
Share on other sites

Για να πείσουν τους εαυτούς τους, λέω εγώ. Και μόλις τα καταφέρουν επιδίδονται, κάποιοι, σε έναν αγώνα να πείσουν και τους υπόλοιπους, τέτοιο μα τέτοιο αγώνα, που θα ζήλευε και ο ποιο φανατικός ιεραπόστολος του μεσαίωνα.

Προσωπική άποψη πάντα, αλλά τι να ξέρει τώρα ο φαντασιόπληκτος Λολοστεφανής. Σωστά; Σωστά πες...

post-2748-1416077483,4552_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες πήγα σε μια παιδική χαρά και άραξα στα κάγκελα χαζεύοντας τα πιτσιρίκια. Μετά από καμιά ώρα, κάποιοι γονείς που ήταν μέσα ανησύχησαν και ήρθε μια μητέρα να μου μιλήσει.

- Γεια σας, ποιο παιδάκι είναι το δικό σας;

και της απάντησα

- Δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

1352661638_Animated-police-cherries-lit-up-flashing-lights.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.