Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

Πφφ, θα μπορούσε εξίσου εύκολα να εννοεί ότι η πιτσιρίκα είναι ξυπόλητη με τριχωτά πέλματα, κατευθείαν στο ύψος το πήγατε κι εσείς... ρατσιστές.

Ναι εχει γεμισει ο τοπος με κοπελες ξυπολητες με τριχωτα ποδια..:p

Link to comment
Share on other sites

Συναντούνται δυο φίλοι μετά από πολλά χρόνια.

- Τι κάνεις ρε Γιώργο; Πώς περνάς;

- Αστα ρε φίλε, πέθανε ο πατέρας μου.

- Ο πατέρας σου; Ένας τόσο υγιής άνθρωπος; Πώς; Δε μπορώ να το πιστέψω. Για πες μου τι έγινε;

- Να μωρέ, είχε χαλάσει η λάμπα της κουζίνας και ανέβηκε στην καρέκλα να την αλλάξει ...Ξαφνικά όμως ήρθε το ρεύμα...

- Α,καλά, άσε μη μου πεις, κατάλαβα! Τον τίναξε το ρεύμα.

- Οχι! Έτσι όπως ήταν ζαλισμένος, έπεσε και χτύπησε το κεφάλι του στην γώνια του τραπεζιού

- Α,καλά,άσε μη μου πεις, κατάλαβα! Έμεινε στον τόπο.

- Οχι! Έτσι όπως ήταν ζαλισμένος, πήγε και έχωσε το κεφάλι του μέσα στην τηλεόραση.

- Α, καλά, άσε μη μου πεις, κατάλαβα! Τον έκαψε ζωντανό η τηλεόραση!

- Οχι! Έτσι όπως πολύ ήταν ζαλισμένος πήγε και έπεσε μέσα στα τζάμια του μπαλκονιού.

- Α,καλά, άσε, μη μου πεις! Τον πετσόκοψαν τα τζάμια.

- Οχι!

- Ε, καλά τότε πως πέθανε;

- Τον πυροβόλησε η μάνα μου για να μη διαλύσει το σπίτι.

Ένας τύπος πήγε στην Εκκλησία και μετά το τέλος της λειτουργίας περίμενε να συγχαρεί τον ιερέα.

Τού λέει:

- Πάτερ, θέλω να σας πω ότι η λειτουργία ήταν γαμάτη. Πρώτη φορά γούσταρα τόσο πολύ, μπράβο είσαι και ο πρώτος μάγκας.

Ο ιερέας απάντησε:

- Σας ευχαριστώ, αλλά θα προτιμούσα να μην χρησιμοποιείτε τέτοια γλώσσα στον Οίκο του Θεού.

Ο άντρας συνέχισε:

- Μου έκανε τόσο μεγάλη εντύπωση, τα είδα όλα σου λέω ρε μεγάλε, που έβαλα στον δίσκο 500 Ευρώ.

Και απαντά ο ιερέας:

- Έλα ρε δικέ μου, σοβαρά; Δεν μου λες μ@λ@κίες τώρα;

Έγινε επεξεργασία από biker
Link to comment
Share on other sites

Ορισμός του δέντρου:

Είναι κάτι που κάθεται ακούνητο για δεκάδες χρόνια και ξαφνικά πετιέται μπροστά σε μια γυναίκα οδηγό.....

-Γιατι κλαις?

-Με ειπε ασχημη

-Καμια γυναικα δεν ειναι ασχημη... ελα σηκωσε το προσωπακ...

Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που άρχισε να μπουσουλά ο γιος μου ξεκίνησα να τον πηγαίνω στο κολυμβητήριο.

3 φορές την εβδομάδα με ζέστη, με κρύο, εγώ ξεροστάλιαζα να τον βλέπω να προπονείται.

Μετά από 6 χρόνια εντατικής προπόνησης πήγε σε ομάδα water polo.

Εκεί τα πράγματα σοβάρεψαν. Καθημερινές προπονήσεις και τα Σαββατοκύριακα, αγώνες εντός και εκτός Αθηνών, κι εγώ εκεί μαζί του.

Να τον ενθαρρύνω πολλές φορές μέσα στη βροχή και στο αγιάζι που έδερναν τις κερκίδες. Πολλές φορές ήμουν και ο μόνος γονέας.

Η ομάδα του κατάφερε να φτάσει στον τελικό κυπέλου της περιφέρειας!

Και τι δεν έκανα να τον ξε-αγχώσω .

Μέρες πριν το παιχνίδι να του κάνω μασάζ, ειδική διατροφή, έτρεχα μαζί του γύρω από το τετράγωνο… και ήρθε η ημέρα του τελικού.

Ο αγώνας πήγαινε πόντο πόντο… η αγωνία στα τελευταία λεπτά στο ζενίθ και σε μένα αλλά και στα παιδιά.

Το παιχνίδι ισόπαλο στο τελευταίο λεπτό.

Κάποια στιγμή τα μάτια μας διασταυρώθηκαν και του έκανα το σήμα της νίκης.

5-5 ήταν το σκόρ και ο γιόκας μου είχε βάλει τα 2.

Τελευταία δευτερόλεπτα πριν την λήξη και την παράταση.

Η μπάλα δικιά μας τελευταία επίθεση.

Ο γιός μπροστά αριστερά κοντά στο αντίπαλο τέρμα.

Το τελευταίο δευτερόλεπτο του δίνουν πάσα και εκείνος με άπιαστο σουτ σκοράρει και λήγει το ματς!

Οι συμπαίκτες του τον σήκωσαν στα χέρια και τον πήγαιναν γύρω γύρω στην πισίνα.

Στο τέλος η τοπική τηλεόραση ήθελε να πάρει συνέντευξη από τον MVP του αγώνα. Τον ΓΙΟ ΜΟΥ! Το καμάρι μου!

Πάει κοντά ο δημοσιογράφος και η κάμερα. Εγώ στεκόμουν 5 μέτρα μακριά του και εκείνος κοιτάει στην κάμερα και λέει γνέφοντας:

"Γεια σου ΜΑΝΑ!"

Το σκοτώνεις το κωλόπαιδο ή δεν το σκοτώνεις;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.