Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

68736_4754011532138_1155421407_n.jpg

Καλή η "σάτιρα" και η "μόδα", αλλά αδερφέ μου λίγο στυλ, λίγο άποψη δεν υπάρχει; Απλά να πετάξουμε μία αηδία οπτικά στο πρόσωπο ενός ανθρώπου;

Πιστεύω ότι ο στόχος είναι η πρόκληση και όχι το χιούμορ πλέον και με ενοχλεί αισθητικά.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι ο στόχος είναι η πρόκληση και όχι το χιούμορ πλέον και με ενοχλεί αισθητικά.

Welcome to the internet ρε. Φυσικά κι είναι η πρόκληση πλέον. Όταν δικαστές, αστυνομία και media ασχολούνται με τον παστίτσιο και όχι με αυτά που πρέπει να ασχολούνται τότε ο κόσμος στο internet θα το πάρει και το ξεφτυλλίσει μέχρι εκεί που δε πάει. Δεν είναι η πρώτη φορά και σίγουρα δε θα ναι η τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το βρήκα ευφυέστατο.

Υποθέτω ότι αν το λογοπαίγνιο δεν είχε να κάνει με τον γέροντα (και πολύ κατ'επέκτασην με την θρησκεία), μάλλον θα γελούσατε κι εσείς.

Link to comment
Share on other sites

Ατυχές το παράδειγμα σου γιατί δεν είμαι θρησκόληπτος. Το ίδιο θα μου φαίνονταν αν ήταν παιδί, ενήλικας, γυναίκα, άνδρας.

Δεν είναι αστείο ρε παιδάκι μου, δεν έχει τακτ, είναι απλά προκλητικό, ούτε έξυπνο, ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το βρήκα ευφυέστατο.

Υποθέτω ότι αν το λογοπαίγνιο δεν είχε να κάνει με τον γέροντα (και πολύ κατ'επέκτασην με την θρησκεία), μάλλον θα γελούσατε κι εσείς.

Το αν κάτι είναι κακόγουστο ή όχι ή το αν κάτι έχει κουράσει ή όχι δεν έχει σχέση με θρησκείες. Δηλαδή για το Gangman Style που κάποιοι το βαρέθηκαν, δεν τους αρέσει ή απλά μπούχτισαν είναι θέμα θρησκείας; Παλαιότερα που είχε γίνει της μόδας το pedobear ήταν θέμα θρησκείας που σε κάποιους δεν άρεσε ή δεν βρίσκαν κάτι το αστείο;

Αν εσύ το βρίσκεις ευφυέστατο, προσωπικά το βρίσκω τραβηγμένο από τα μαλλιά, όπως και κάποια τελευταία ανέκδοτα για την Πάολα που δείχνει ότι, ότι καλό ήταν να πουν το είπαν και τώρα τελευταία έχει στερέψει η καλή έμπνευση.

Έγινε επεξεργασία από yanni
typo
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο επαγγελματίας από τον Τζάστιν!!!:banging:

Φρικτό θέαμα. Σε ξενερώνει μέχρι το τέλος του event.

Στους Exodus το 2009 είχε ξεράσει μπροστά ο τραγουδιστής των Entombed ή των Sabbat, δεν θυμάμαι σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Welcome to the internet ρε. Φυσικά κι είναι η πρόκληση πλέον. Όταν δικαστές, αστυνομία και media ασχολούνται με τον παστίτσιο και όχι με αυτά που πρέπει να ασχολούνται τότε ο κόσμος στο internet θα το πάρει και το ξεφτυλλίσει μέχρι εκεί που δε πάει. Δεν είναι η πρώτη φορά και σίγουρα δε θα ναι η τελευταία.

Οι δικαστές αστυνομικοί και media, υπηρετούν όπως πάντα το σύστημα.

Το internet όμως ενώ θα περίμενες να το χτυπάει, ρίχνει άσφαιρα στο γάμο του καραγκιόζη.

Γιατί δεν φταίει ο συχωρεμένος για τα εκδοτικά συμφέροντα που τον έκαναν "της μόδας" για να κονομήσουν τρελά!!

Link to comment
Share on other sites

Ατυχές το παράδειγμα σου γιατί δεν είμαι θρησκόληπτος. Το ίδιο θα μου φαίνονταν αν ήταν παιδί, ενήλικας, γυναίκα, άνδρας.

Δεν είναι αστείο ρε παιδάκι μου, δεν έχει τακτ, είναι απλά προκλητικό, ούτε έξυπνο, ούτε τίποτα.

Δεν ήταν παράδειγμα, ήταν υπόθεση που αφορούσε το χιουμοριστικό λογοπαίγνιο. Κάτι σαν αυτό εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.