Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

attachment.php?attachmentid=52434&stc=1&d=1348436665

NOT FUNNY

αλλά το σύντομο βιογραφικό της στην wikipedia είναι υποψήφιο για τα αξιόλογα

Έλεν Κέλερ - Βικιπαίδεια

....ok η Αγγλική έκδοση δεν είναι (όπως πάντα) και τόσο σύντομη

Helen Keller - Wikipedia, the free encyclopedia :o

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, κι εμένα μου φάνηκε λίγο κακόγουστο, ξέροντας την ιστορία της. Αλλά γιατί νιώθετε την ανάγκη να σημειώσετε ότι δεν σας φάνηκε αστεία κάποια ανάρτηση; Είτε είναι θρησκευτική και σας προσβάλλει είτε είναι χυδαία και κοκκινίζετε, απλά προσπεράστε. Κάποιοι άλλοι σίγουρα γέλασαν.

Σκέψου και ότι χάρη σε ένα κακόγουστο αστείο έμαθες για τη ζωή ενός σπουδαίου ανθρώπου. Δε χρειάζεται να δώσεις και like στο αστείο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, κι εμένα μου φάνηκε λίγο κακόγουστο, ξέροντας την ιστορία της. Αλλά γιατί νιώθετε την ανάγκη να σημειώσετε ότι δεν σας φάνηκε αστεία κάποια ανάρτηση; Είτε είναι θρησκευτική και σας προσβάλλει είτε είναι χυδαία και κοκκινίζετε, απλά προσπεράστε. Κάποιοι άλλοι σίγουρα γέλασαν.

Σκέψου και ότι χάρη σε ένα κακόγουστο αστείο έμαθες για τη ζωή ενός σπουδαίου ανθρώπου. Δε χρειάζεται να δώσεις και like στο αστείο. ;)

Απλά είπα ότι δεν είναι αστείο από την στιγμή που η κοπέλα ήταν τυφλή και αυτό που γράφεις στο τέλος νομίζω ήδη φαίνεται στο ποστ μου. Οπότε; Δεν νομίζω ότι το ποστ μου είναι όσο αρνητικό το παρουσιάζεις - μάλλον μου έχω βγάλει το όνομα - και πότε υποχρεώθηκε κάποιος να βάλει like?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, κι εμένα μου φάνηκε λίγο κακόγουστο, ξέροντας την ιστορία της. Αλλά γιατί νιώθετε την ανάγκη να σημειώσετε ότι δεν σας φάνηκε αστεία κάποια ανάρτηση; Είτε είναι θρησκευτική και σας προσβάλλει είτε είναι χυδαία και κοκκινίζετε, απλά προσπεράστε. Κάποιοι άλλοι σίγουρα γέλασαν.

Σκέψου και ότι χάρη σε ένα κακόγουστο αστείο έμαθες για τη ζωή ενός σπουδαίου ανθρώπου. Δε χρειάζεται να δώσεις και like στο αστείο. ;)

ωραία τα λές αλλά έτσι αυτομάτως ανοίγεις την πόρτα να μπούνε ότι να'ναι αστεία, αρκεί να μην είναι παράνομα. Να αρχίσω με κάτι "αστεία" vid που βάζουν φωτιά σε σκυλιά/γατιά?

Link to comment
Share on other sites

αρκεί να μην είναι παράνομα. Να αρχίσω με κάτι "αστεία" vid που βάζουν φωτιά σε σκυλιά/γατιά?

1) Είναι παράνομος ο βασανισμός ζώων.

2) Slippery Slope.

Your logical fallacy is slippery slope

You made out like if we allow A to happen, then Z will eventually happen too, therefore A should not happen.
The problem with this reasoning is that it avoids engaging with the issue at hand, and instead shifts attention to extreme hypotheticals. Because no proof is presented to show that such extreme hypotheticals will in fact occur, this fallacy has the form of an appeal to emotion fallacy by leveraging fear. In effect the argument at hand is unfairly tainted by unsubstantiated conjecture.
Link to comment
Share on other sites

1) Είναι παράνομος ο βασανισμός ζώων.

2) Slippery Slope.

Your logical fallacy is slippery slope

καθρεφτάκι,

δεν είπα ότι θα κακοποιήσω το ζώο. Η προβολή του την εικόνας/βίνετο δεν είναι παράνομη (όπως πχ είναι η παιδοφιλία).

get your facts straight

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις ότι δεν είναι παράνομο το να ποστάρεις εδώ βίντεο με κακοποίηση ανηλίκου;

Το παραπάνω επιχείρημά σου είναι ο ορισμός του slippery slope. Τα ανέκδοτα με την Heller Keller ή θρησκευτικού περιεχομένου ή ακόμα και το λίγο παραπάνω με το αυτοκίνητο που πατάει τους ποδηλάτες, θα μας οδηγήσει με έναν μαγικό τρόπο στο να ποστάρουμε ανέκδοτα και βίντεο βιασμών, δολοφονιών και παιδοφιλίας.

Έγινε επεξεργασία από victor
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εντάξει αν κάποιος είναι τόσο αργοσχολος που κάθεται να φτιάξει σελίδα στο fb μόνο και μόνο για να χλευασει τα πιστεύω της εκάστοτε κυρίας Μαγδαλως δε θα τον χαλάσει ένα εξάμηνακι στη φυλακή. Ισα ίσα που θα βρει και θέμα για καινούργια σάτιρα με όλους τους πακιστανους που έχουν μαζευτεί εκεί μέσα.

Link to comment
Share on other sites

578497_238939792895314_1655469060_n.jpg

Παιδιά, αλήθεια, νόμιζα ότι ήταν λίγο photoshop, λίγο ανορθόγραφο κτλ.. αλλά.. Μάλλον είναι αληθινό 100% http://www.facebook.com/profile.php?id=100001012096544&ref=ts

3 από τα profiles που του μιλάνε "ξαδερφούλη" etc είναι γνωστά trolls πάντως :p

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις ότι δεν είναι παράνομο το να ποστάρεις εδώ βίντεο με κακοποίηση ανηλίκου;

Το παραπάνω επιχείρημά σου είναι ο ορισμός του slippery slope. Τα ανέκδοτα με την Heller Keller ή θρησκευτικού περιεχομένου ή ακόμα και το λίγο παραπάνω με το αυτοκίνητο που πατάει τους ποδηλάτες, θα μας οδηγήσει με έναν μαγικό τρόπο στο να ποστάρουμε ανέκδοτα και βίντεο βιασμών, δολοφονιών και παιδοφιλίας.

βάζεις λόγια που δεν είπα ποτε, αλλά η φαντασία σου οργιάζει. slippery slope is on you:

δεν είπα ποτε ότι "θα μας οδηγήσει με έναν μαγικό τρόπο στο να ποστάρουμε ανέκδοτα και βίντεο βιασμών, δολοφονιών και παιδοφιλίας". Αυτό είναι δικό σου εφεύρημα και προσωπική σου άποψη.

Αυτό που είπα (μάθε να διαβάζεις^2) είναι ότι θα είναι επιτρεπτό και ανεκτό οτιδήποτε δεν είναι παράνομο (Βέβαια δεν ξέρω που ήσουν εσύ αλλά το καταπληκτικό meme με το αρκουδάκι-παιδόφιλο πέρασε μια χαρά από τα σαλόνια του φόρουμ οπότε μην βιάζεσαι να υπεραμυνθείς αυτούς που δεν ξέρεις...).

Τα πάντα είναι θέμα επιλογών, δεν υπάρχει μαγεία

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.