Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

Αληθινό περιστατικό σε κεντρικό βιβλιοπωλείο της Αθήνας (Lakisss κιχ το ξέρεις :p )

Ενα ωραίο μεσημέρι μπαίνει μέσα στο βιβλιοπωλείο μία η οποία ήταν κουκλάρα κυριολεκτικά. Αντι να πάει ο πωλητής/πωλήτρια τον/την κάνει στην πάντα ο υπεύθυνος πωλήσεων (σκεπτόμενος σιγά μην σας την αφήσω κουφάλες :p)

Πάει κοντά της και αρχίζει ένας διάλογος

-Καλό σας μεσημέρι κυρία μου. Τι μπορώ να κάνω για σας;

-Γεια σας θα ήθελα να εξοπλίσω την βιβλιοθήκη του γιου μου

γμτ σκέφτεται ο υπεύθυνος πότε πρόλαβε και παντρεύτηκε και έκανε και γιο?????:rant:

-Βεβαίως κυρία μου. Που έχει κλίση ο μικρός; Ειναι πρακτικό μυαλό ή θεωρητικό;

-Φιλοσοφία (απαντάει μονολεκτικά η κυρία)

Την κοιτάει ο υπεύθυνος ακόμα καλύτερα και την κόβει για 30 άντε 32max. Πάνε στα βιβλία για παιδιά έως 5 ετών.

Αυτή εδώ η σειρά νομίζω είναι ότι καλύτερο για τον μικρό σας της λέει. Κοιτάει αυτή τα βιβλία, ξεφυλλίζει ένα δύο τόμους και μετά απο κανένα 5λεπτο του λέει

-Οχι όχι αυτά είναι πολύ απλά. Θέλω κάτι πιο προχωρημένο

Χμμμμ.... Ο υπεύθυνος σκέφτεται μάλλον παντρεύτηκε μικρή. Την πάει σε παιδιά έως 9 ετών και της δείχνει άλλη μία σειρά βιβλίων. Ξεφυλλίζει η κυρία και.......

-Οχι όχι δεν καταλάβατε καλά αυτά είναι πολύ απλά. Θέλω κάτι πιο προχωρημένο.

Αι σιχτίρ λέει ο υπεύθυνος πόσο χρονών παντρεύτηκε; :getlost:

Επόμενη προσπάθεια για παιδιά έως 12ετών και νέα σειρά με βιβλία για να ξεφυλλίσει η κυρία. Μετά απο 5 λεπτά...

-Καλή φαίνεται αλλά νομίζω κάτι πιο προχωρημένο θα ήταν ότι έπρεπε :)

Τρελαμένος ο υπεύθυνος πωλήσεων με αναστεναγμό και ταυτόχρονα μεγάλη δόση απορίας της λέει

-Συγνώμη κυρία μου. ΠΟΣΟ χρονών είναι ο γιος σας;

Απάντηση

-Μα δεν έχει γεννηθεί ακόμα

(όλα τα λεφτά ήταν να βλέπατε την φάτσα του υπεύθυνου :p)

:suicide2::suicide2::suicide2:

Link to comment
Share on other sites

αυτη η κουκλαρα ησουν εσυ? :p

όχι βρε θα έλεγα ΚΑΡΑκουκλάρα :p

Είχα την τιμή να είμαι σε έναν πάγκο απέναντι απο τον υπεύθυνο και να τον βλέπω φάτσα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.