Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

Ένας πιτσιρικάς μπαίνει σε ένα κουρείο και ο κουρέας σκύβει και ψιθυρίζει στον πελάτη του. «Αυτό είναι το πιο χαζό παιδί που ξέρω! Κοίτα και θα σου το αποδείξω»!

Έτσι, βγάζει και κρατάει στο ένα του χέρι ένα νόμισμα των δύο Ευρώ και στο άλλο δύο νομίσματα των 50 λεπτών και τον ρωτάει. «Ποιο από τα δύο θέλεις αγόρι μου»;

Ο πιτσιρικάς βουτάει τα δύο πενηντάρικα και φεύγει τρέχοντας.

«Τι σου έλεγα»; Λέει γεμάτος ικανοποίηση ο κουρέας. «Το παιδί δεν μαθαίνει, ούτε μετά από τριάντα φορές που του έχω κάνει την ίδια πλάκα»!

Αργότερα ο πελάτης βγαίνοντας από το κουρείο, βλέπει τον πιτσιρικά να βγαίνει από ένα παγωτατζίδικο βαστώντας ένα παγωτό χωνάκι. «Μια στιγμή αγόρι μου του λέει, να σου κάνω μια ερώτηση; Γιατί πήρες τα δύο πενηντάρια αντί για τα δύο Ευρώ»;

Ο πιτσιρικάς, γλύφοντας το παγωτό του, του απαντάει. «Γιατί όσο παίρνω τα πενηντάρικα, ο κουρέας συνεχίζει να παίζει αυτό το παιχνίδι...»

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάνει σαν crazy biatch?

Γιατί είναι πολύ κιτς το όλο σκηνικό του δε σπάω πιάτα, δε πίνω ούζο αλλά είμαι ελληνίδα και κολοκύθια τούμπανο κι από πίσω ο εθνικός ύμνος να παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να το πολυπάρω στα σοβαρά το βίντεο.. αλλά το κατερινάκι δεν είναι κακό

Τα σχόλια επίσης έχουν ενδιαφέρον.

μπλα μπλα μπλα...μιας και ειμαστε στα ανεκδοτα..

"mallon den exei dei tipota apo ola auta..i de menei ellada i einai kanena 15xrono pou zei akomi ston kosmo tou.."

η τυπισσα κοντευει 40 :p

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να το πολυπάρω στα σοβαρά το βίντεο.. αλλά το κατερινάκι δεν είναι κακό.

Κι εγώ δε μπορώ να πάρω στα σοβαρά το Κατερινάκι, που την είδε Ελληνίδα, αλλά μέχρι πρόσφατα έπαιζε σε τούρκικα σήριαλ...

Link to comment
Share on other sites

ΤΟΛΜΗΣΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ;

Επειδή είναι και η μέρα τέτοια...

Ο επίλογος της μάχης γράφεται την επόμενη ημέρα. Στις 24 Απριλίου, ο αιχμάλωτος Αθανάσιος Διάκος, με ανοιχτές και αιμάσουσες τις πληγές του, μεταφέρεται στη Λαμία. Οι Οθωμανοί του προτείνουν να προσκυνήσει και να συνεργαστεί μαζί τους. Ο Διάκος υπερήφανα αρνείται: «Εγώ Γραικός γεννήθηκα, Γραικός θελ' να πεθάνω» φέρεται να τους απάντησε. Ο ελληνικής καταγωγής Ομέρ Βρυώνης δεν θέλησε να τον σκοτώσει, αφού τον γνώριζε πολύ καλά από την αυλή του Αλή Πασά και εκτιμούσε τις ικανότητές του. Επέμενε, όμως, ο Χαλήλμπεης, σημαίνων Τούρκος της Λαμίας, ο οποίος έπεισε τον Κιοσέ Μεχμέτ, ιεραρχικά ανώτερο του Ομέρ Βρυώνη, ότι ο Διάκος θα έπρεπε να τιμωρηθεί παραδειγματικά, επειδή είχε σκοτώσει πολλούς Τούρκους.

Η ποινή που του επιβλήθηκε ήταν θάνατος δια ανασκολοπισμού και εκτελέστηκε την ίδια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα είχε μπει από κάποιον αυτή

You+killed+Sean+Bean+You+Bastards+.+Friend+shared+this+with_ccf3e2_3591868.jpg

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=zJODirze5EM]Sean Bean dies in every movie - YouTube[/ame]

EDIT: Ποιές ήταν οι ταινίες στο 1:15 και 1:29 ?

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

EDIT: Ποιές ήταν οι ταινίες στο 1:15 και 1:29 ?

Το 1ο μάλλον είναι το Black Death. Το 2ο θα μπορούσε να είναι το Henry VIII, αλλά δεν θα στοιχημάτιζα κιόλας :fie:

Έγινε επεξεργασία από minast
typo!
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να το πολυπάρω στα σοβαρά το βίντεο.. αλλά το κατερινάκι δεν είναι κακό

Τα σχόλια επίσης έχουν ενδιαφέρον.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=pXtVrDPhHBg]Molson I am Canadian - YouTube[/ame]

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.