Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

Χρειάζομαι τη συμβουλή σας για κάτι τρομερά σημαντικό, μιας που έχετε και την πείρα:

Εδώ και λίγο καιρό υποψιάζομαι πως η κοπέλα μου με απατά. Βλέπω όλα τα κλασσικά σημάδια. Χτυπάει το τηλέφωνο και όταν το σηκώνω εγώ το κλείνουν. Άρχισε να βγαίνει συχνά έξω με τα κορίτσια και όταν τη ρωτήσω με ποια κορίτσια, μου απαντά κάτι φίλες από τη δουλειά, δεν τις ξέρεις. Όταν επιστρέφει έχω πάντα το νου μου για να δω αν έρχεται με ταξί ή με κάποιον άλλο αλλά πάντα κατεβαίνει στην προηγούμενη γωνία και έρχεται με τα πόδια. Μια φορά έπιασα το κινητό της για να δω τι ώρα είναι και μου το άρπαξε αμέσως από τα χέρια φωνάζοντας πως δεν είναι σωστό να ψαχουλεύω τα πράγματα των άλλων. Μέχρι τώρα δεν της μίλησα ποτέ ανοιχτά γι'αυτές μου τις υποψίες. Ίσως βαθιά μέσα μου δεν θέλω να μάθω την αλήθεια.

Χθες όμως, ξαναβγήκε με τις φίλες της και δεν κρατήθηκα. Αποφάσισα να την ελέγξω. Λίγο πριν την ώρα που μου είχε πει πως θα επέστρεφε, βγήκα στο δρόμο και πήγα και κρύφτηκα πίσω από το αυτοκίνητό μου για να δω αν θα γύρναγε με ταξί ή αν θα την έφερνε κάποιος άλλος. Εκεί λοιπόν που καθόμουν σκυφτός και περίμενα, παρατήρησα πως έχει πιάσει σκουριά μέσα στο θόλο της πίσω δεξιάς ρόδας μου. Γι'αυτό λοιπόν θέλω τη συμβουλή σας, να το πάω σε φαναρτζή ή να πάρω τίποτα από κανά praktiker και να το φτιάξω μόνος μου;

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=VM8qC07tzBs&feature=colike]Just another day at the beach - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=e-zWluFLGG0]Insolent crow provoked a cats fight - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Ceyo0_k9AEw&feature=colike]Hat cat. - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Αρχαιοελληνικά ανέκδοτα:

Ένας πατέρας ζήτησε από τον Αρίστιππο να διδάξει τον γιο του. Ο φιλόσοφος

ζήτησε αμοιβή 500 δραχμές. Ο πατέρας θεώρησε υπερβολικό το ποσό.

-«Με τόσαχρήματα», είπε, «θα μπορούσα να αγοράσω ένα ζώο».

-«Αγόρασε», είπε ο Αρίστιππος, «κι έτσι θα έχεις δύο».

Είπε κάποιος στον Αρίστιππο ότι η Λαΐδα δεν τον αγαπά, αλλά

προσποιείται ότι τον αγαπά. Ο Αρίστιππος απάντησε:

«Ούτε το κρασί ή το ψάρι με αγαπούν, εγώ όμως τα απολαμβάνω».

Και για όσους δεν τον γνωρίζουν: Αρίστιππος ο Κυρηναίος - Βικιπαίδεια

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που δεν είχαν "δραχμές" τότε.

Σε πιάνω αδιάβαστο :)

Η δραχμή (πληθυντικός: δραχμές) είναι νομισματική μονάδα η οποία χρησιμοποιήθηκε από τον αρχαίο ελληνικό κόσμο αλλά και από το σύγχρονο ελληνικό κράτος. Όπως και πολλά νομίσματα της αρχαιότητας έτσι και η δραχμή εκτός από νομισματική μονάδα αρχικά αποτέλεσε μονάδα μέτρησης βάρους. Ένα αργυρό τετράδραχμο για παράδειγμα ήταν νόμισμα αργυρό με βάρος τεσσάρων δραχμών.

Πηγή: Δραχμή - Βικιπαίδεια

Ο Σόλων (περ. 639 - 559 π.Χ.) δε, ήταν ο πρώτος που έκανε υποτίμηση στη δραχμή. Όπως βλέπεις, υπήρχε εκείνη την εποχή κανονικότατα.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.