Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

Μια μέρα σε ένα αεροπλάνο που πήγαινε από Κρήτη στην Αθήνα:

1ος πιλότος: "Ωχ, μεγάλη καταστροφή!"

2ος πιλότος: "Τι, τι έπαθες;"

1ος πιλότος: "Χάλασε η μηχανή!"

2ος πιλότος: "Φτου. . Αλλά πρέπει να το πούμε και στους επιβάτες."

1ος πιλότος: "Ναι, αλλά μαλακά- μαλακά."

2ος πιλότος: "Έχω μια ιδέα."

Πέρνει το μικρόφωνο και λέει σε στυλ κρητικής μαντινάδας:

- "Εχάλασεv η μηχανή και τ` αεροπλάνο πέφτει."

Και ακούγετε από πίσω:

- "Έλα έλα και τ` αεροπλάνο πέφτει."

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ενας φανατικός οπαδός και αρχηγός του συλλόγου του ΠΑΟΚ για 45 συναπτά έτη, φτάνει στα τελευταία του. Γύρω από το κρεβάτι του πόνου βρίσκονται όλοι οι παλαίμαχοι και νέοι φίλαθλοι, ντυμένοι στα ασπρόμαυρα και του ζητάνε να τους πει τηνΒ τελευταία του επιθυμία πριν ξεψυχίσει. Και αυτός λέει με δυσκολία:

- Θέλω να ντύσετε το δωμάτο στα κόκκινα, να βάλετε παντού σημαίες του Ολυμπιακού και να με βαπτίσετε οπαδό του Ολυμπιακού.

Πάγος η αίθουσα, μια απορία και ταυτόχρονα αηδία περιτρυγίρισε το χώρο. Μετά από μια σύντομη παύση όμως όλοι υπάκουσαν γιατί σκέφτηκαν ότι χαλάλι τα τόσα χρόνια προσφοράς στο σύλλογο, η τελευταία επιθυμία είναι απαράβατη. Ετσι έκαναν το δωμάτιο ναό του Ολυμπιακού. Και τότε, ο αρχηγός πήρε την τελευταία του ανάσα και ψέλισε:

- Ενας Ολυμπιακός λιγότερος......

Link to comment
Share on other sites

Ενας φανατικός οπαδός και αρχηγός του συλλόγου του ΠΑΟΚ για 45 συναπτά έτη, φτάνει στα τελευταία του. Γύρω από το κρεβάτι του πόνου βρίσκονται όλοι οι παλαίμαχοι και νέοι φίλαθλοι, ντυμένοι στα ασπρόμαυρα και του ζητάνε να τους πει τηνΒ τελευταία του επιθυμία πριν ξεψυχίσει. Και αυτός λέει με δυσκολία:

- Θέλω να ντύσετε το δωμάτο στα κόκκινα, να βάλετε παντού σημαίες του Ολυμπιακού και να με βαπτίσετε οπαδό του Ολυμπιακού.

Πάγος η αίθουσα, μια απορία και ταυτόχρονα αηδία περιτρυγίρισε το χώρο. Μετά από μια σύντομη παύση όμως όλοι υπάκουσαν γιατί σκέφτηκαν ότι χαλάλι τα τόσα χρόνια προσφοράς στο σύλλογο, η τελευταία επιθυμία είναι απαράβατη. Ετσι έκαναν το δωμάτιο ναό του Ολυμπιακού. Και τότε, ο αρχηγός πήρε την τελευταία του ανάσα και ψέλισε:

- Ενας Ολυμπιακός λιγότερος......

εχει ξαναμπει αλλα αντι για ΠΑΟΚ ηταν ΠΑΟ... :p

Link to comment
Share on other sites

Ένας τύπος μισούσε θανάσιμα τον γάτο της γυναίκας του και αποφάσισε να τον ξεφορτωθεί πηγαίνοντάς τον με το αυτοκίνητο 20 οικοδομικά τετράγωνα μακριά και να τον αφήσει στο πάρκο.

Καθώς επέστρεφε..στο σπίτι, ο γάτος ερχόταν από τον δρόμο.

Την επόμενη ημέρα αποφάσισε να τον ξεφορτωθεί πηγαίνοντάς τον με αυτοκίνητο 40 οικοδομικά τετράγωνα μακριά και να τον αφήσει. Καθώς επέστρεφε στο σπίτι, ο γάτος ερχόταν από τον δρόμο.

Συνέχισε αφήνοντας τον γάτο όλο και πιο μακριά, αλλά ο κωλόγατος πάντοτε επέστρεφε στο σπίτι.

Τελικά, αποφάσισε να τον οδηγήσει πολλά χιλιόμετρα μακριά, να στρίψει δεξιά, να οδηγήσει πολλά χιλιόμετρα, να στρίψει αριστερά, να οδηγήσει πολλά χιλιόμετρα, να περάσει την γέφυρα, να στρίψει δεξιά, να οδηγήσει πολλά χιλιόμετρα, μέχρις ότου έφτασε σε ασφαλή απόσταση, κατά την γνώμη του, και εγκατέλειψε τον γάτο εκει πέρα.

Μερικές ώρες αργότερα, τηλεφώνησε στο σπίτι του:

-Τζένη, ο γάτος είναι εκεί;

-Ναι, γιατί ρωτάς;

Έξω φρενών ο τύπος απαντά:

-Για φέρτον στο τηλέφωνο τον π@στη, χάθηκα και θέλω οδηγίες.

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ο Αγ. Πέτρος και έλεγχε τους νεκρούς για το που θα τους στείλει.

Έρχεται ένας άντρας και τον ρωτάει:

-Τέκνο μου με πόσες γυναίκες έχεις πάει;

-Με 4, απαντά αυτός.

-Στον Παράδεισο! λέει ο Αγ. Πέτρος.

Έρχεται ένας άλλο σκυφτός.

-Εγώ με 20, λέει!

-Στον Παραδεισο!

Έρχεται ένας άλλος χαρούμενος

- Εγώ Άγιε μου με καμία.

-Ποτέ;

- Ποτέ.

- Στην κόλαση! απαντά ο Άγιος Πέτρος.

-Μα γιατί Άγιε μου;

- Εδώ συγχωρούμε τις αμαρτίες, όχι τις μ@λ@κιες...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.