Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

O Γιάννης κι η Μαίρη παντρεύτηκαν πρόσφατα από κεραυνοβόλο έρωτα κι είναι ακόμα μες τα σιρόπια . Όμως ο Γιάννης έχει αρχίσει να πεθυμάει και τις μπαρότσαρκες που έβγαινε με τους φίλους του. Οπότε ένα βράδυ λέει στη Mαίρη:

-Ξέρεις πιτσουνάκι μου, έλεγα να πήγαινα με το Νίκο και τον Κώστα για καμμιά μπύρα.

Κι η Μαίρη:

-Μπύρα θέλει το σπουργιτάκι μου; Ορίστε, διάλεξε ποια προτιμάς!

κι ανοίγει το ψυγείο και νάσου μέσα καμιά δεκαριά είδη μπύρες ελληνικές και ξένες.

-Ναι, αλλά βρε καρδουλίτσα μου, στο μπαρ με την μπύρα μας τρώμε και κάτι.

-Μεζεδάκι θέλει το σουτζουκάκι μου; Ορίστε, διάλεξε τι προτιμάς!

και του παρουσιάζει ένα δίσκο γεμάτο μεζέδες να σου πέφτουνε τα σάλια, τι καπνιστά, τι σολομούς, τι χαβιάρια, τι όλα τα είδη τυριών,τι τα καλύτερα είδη αλλαντικών......Κόκαλο ο Γιάννης.

-Ναι, αλλά βρε γλυκουλίνι μου, στο μπαρ τη μπύρα την πίνουμε σε παγωμένα ποτήρια!

-Παγωμένο ποτήρι θέλει το μελομακαρονάκι μου; Ορίστε, διάλεξε ποιο προτιμάς! κι ανοίγει την κατάψυξη και νά σου όλα τα είδη ποτηριών μπύρας παγωμένα!

-Ναι, αλλά βρε κατσαριδάκι μου στο μπαρ όταν πίνουμε τη μπύρα μας λέμε και καμμιά βρωμοκουβέντα!

-Βρωμοκουβέντες θέλει το μπακλαβαδάκι μου;

Πιες λοιπόν τη @αμημένη τη μπύρα σου, φάε τους @αμημένους μεζέδες σου και κοψτις @αλακίες γιατί δεν πρόκειται να πας πουθενά. Τόπιασες @αριόλη;

Link to comment
Share on other sites

O Γιάννης κι η Μαίρη παντρεύτηκαν πρόσφατα από κεραυνοβόλο έρωτα κι είναι ακόμα μες τα σιρόπια . Όμως ο Γιάννης έχει αρχίσει να πεθυμάει και τις μπαρότσαρκες που έβγαινε με τους φίλους του. Οπότε ένα βράδυ λέει στη Mαίρη:

-Ξέρεις πιτσουνάκι μου, έλεγα να πήγαινα με το Νίκο και τον Κώστα για καμμιά μπύρα.

Κι η Μαίρη:

-Μπύρα θέλει το σπουργιτάκι μου; Ορίστε, διάλεξε ποια προτιμάς!

κι ανοίγει το ψυγείο και νάσου μέσα καμιά δεκαριά είδη μπύρες ελληνικές και ξένες.

-Ναι, αλλά βρε καρδουλίτσα μου, στο μπαρ με την μπύρα μας τρώμε και κάτι.

-Μεζεδάκι θέλει το σουτζουκάκι μου; Ορίστε, διάλεξε τι προτιμάς!

και του παρουσιάζει ένα δίσκο γεμάτο μεζέδες να σου πέφτουνε τα σάλια, τι καπνιστά, τι σολομούς, τι χαβιάρια, τι όλα τα είδη τυριών,τι τα καλύτερα είδη αλλαντικών......Κόκαλο ο Γιάννης.

-Ναι, αλλά βρε γλυκουλίνι μου, στο μπαρ τη μπύρα την πίνουμε σε παγωμένα ποτήρια!

-Παγωμένο ποτήρι θέλει το μελομακαρονάκι μου; Ορίστε, διάλεξε ποιο προτιμάς! κι ανοίγει την κατάψυξη και νά σου όλα τα είδη ποτηριών μπύρας παγωμένα!

-Ναι, αλλά βρε κατσαριδάκι μου στο μπαρ όταν πίνουμε τη μπύρα μας λέμε και καμμιά βρωμοκουβέντα!

-Βρωμοκουβέντες θέλει το μπακλαβαδάκι μου;

Πιες λοιπόν τη @αμημένη τη μπύρα σου, φάε τους @αμημένους μεζέδες σου και κοψτις @αλακίες γιατί δεν πρόκειται να πας πουθενά. Τόπιασες @αριόλη;

^^

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=YFjIegy01nI&feature=related]ΣΦΗΝΑΚΙΑ 20 - ΤΙ ΘΕΣ ΑΓΑΠΗ; - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4CCETLdTRJg&feature=related]Giannis o omorfos - Vromokouventes! - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΡΑΣ : το πρωι που ημουν στην εθνικη οδο με το αυτοκινητο,κοιταω αριστερα και τι να δω...μια γκομενα να κοιταζει το καθρεφτη και να βαζει κραγιον!! οπως ηταν φυσικο,της φευγει το αμαξι και ερχεται καταπανω μου.τρομαξα τοσο πολυ που μου επεσε η ξυριστηκη μηχανη απο το ενα χερι και το σαντουιτς απο το αλλο.Προσπαθησα να κουμανταρω το τιμονι με τα γονατα, αλλα μου φευγει ομως και το κινητο απο τον ωμο που μιλουσα και πεφτει στο καφε που ειχα αναμεσα στα ποδια...εγιναν τα πληκτρα του laptop σκατα,το μονο που δε βραχηκε ηταν η εφημεριδα πανω στο τιμονι.......ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΟΔΗΓΟΙ, σου λεει μετα!!!

Link to comment
Share on other sites

Νιώθεις μόνη;

Θέλεις να έρθεις κοντά με κάποιον; Σου έχει λείψει αυτή η στενή ανθρώπινη επαφή;

Να κοιτιέστε στα μάτια... Και οι μύτες σας σχεδόν να αγγίζουν... Να σου πιάνει τον ποπό;

Ε! Πάρε τρόλεϋ 8 το πρωί..!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.