Jump to content




DJD

Recommended Posts

Η δημοκρατία στο thelab ξεχειλίζει. Ένα μήνυμα στο Πουστοthread - Αποκλεισμός. Post στο Μεταναστευτικό με το ΠΟΣΟ ΖΩΑ είναι η πλειονότητα των λαθρομεταναστών - Αποκλεισμός.

Viva la Χούντα, που αποδοκιμάζεται.

Mαζί σου, όμως το TheLab ειναι τεχνολογικό φορουμ.

Καμιά φορά το ξεχνάμε, αλλά το Offtopic κάποτε σκέψου οτι δεν υπήρχε καν σε section.

Τεχνολογία ή Μαύρη τρύπα δλδ!

Δεν το βρίσκω και πολύ πολιτικά ορθό να ποστάρει κάποιος κατά 80% στο OT λοιπόν.

Ανάλογο thread ban έχω φάει και γω στο overclockers γιατί πόσταρα κατα 95% σε ένα θρέτ που τσακωνόμασταν για το Μακεδονικό αν θυμάμαι καλά (παν και αρκετά χρόνια).

Τώρα θα μου πεις τι σχέση έχει αυτό με το ban, και πολύ και καθόλου...

Προφανώς το τελευταίο σου πόστ δεν ήταν η αιτία αλλά η αφορμή για το ban.

Ο Εκλεκτός έκρινε οτι το παράκανες και βρήκε ευκαιρία μιας και πόσταρες off topic (αν κ σύριζα δοκάρι :p ).

Anyway, έχω διαπιστώσει οτι η ιστορία με τα κόμματα, τη μετανάστευση και τις εκλογές μας έχουν πολώσει τόσο που διαταράχτηκαν οι σχέσεις μας εδώ μέσα.

Και εγώ πχ προ πόλωσης εποχής είχα άλλη αντιμετώπιση απο κάποια μέλη τις κοινότητας, ναι με στεναχωρεί σε ένα βαθμό αλλά τι να κάνεις...life goes on...

Aν βαζουν ταμπέλα στην προσωπικότητα κάποιου βάση πολιτικών, ανθρωπιστικών ή θρησκευτικών πεποιθήσεων, μάλλον δεν μου κάνουν για φίλοι, έστω και virtual.

Link to comment
Share on other sites

Mαζί σου, όμως το TheLab ειναι τεχνολογικό φορουμ.

Καμιά φορά το ξεχνάμε, αλλά το Offtopic κάποτε σκέψου οτι δεν υπήρχε καν σε section.

Τεχνολογία ή Μαύρη τρύπα δλδ!

Δεν το βρίσκω και πολύ πολιτικά ορθό να ποστάρει κάποιος κατά 80% στο OT λοιπόν.

Ανάλογο thread ban έχω φάει και γω στο overclockers γιατί πόσταρα κατα 95% σε ένα θρέτ που τσακωνόμασταν για το Μακεδονικό αν θυμάμαι καλά (παν και αρκετά χρόνια).

Τώρα θα μου πεις τι σχέση έχει αυτό με το ban, και πολύ και καθόλου...

Προφανώς το τελευταίο σου πόστ δεν ήταν η αιτία αλλά η αφορμή για το ban.

Ο Εκλεκτός έκρινε οτι το παράκανες και βρήκε ευκαιρία μιας και πόσταρες off topic (αν κ σύριζα δοκάρι :p ).

Anyway, έχω διαπιστώσει οτι η ιστορία με τα κόμματα, τη μετανάστευση και τις εκλογές μας έχουν πολώσει τόσο που διαταράχτηκαν οι σχέσεις μας εδώ μέσα.

Και εγώ πχ προ πόλωσης εποχής είχα άλλη αντιμετώπιση απο κάποια μέλη τις κοινότητας, ναι με στεναχωρεί σε ένα βαθμό αλλά τι να κάνεις...life goes on...

Aν βαζουν ταμπέλα στην προσωπικότητα κάποιου βάση πολιτικών, ανθρωπιστικών ή θρησκευτικών πεποιθήσεων, μάλλον δεν μου κάνουν για φίλοι, έστω και virtual.

και εγώ έφαγα ένα ωραιότατο 7ήμερο thread ban γιατί πόσταρα κάτι πωπουδάκια σαν τα κρύα τα νερά. θα μπορούσα να πω ότι κάτσε κύριε αντμιν άλλοι δεν έφαγαν που το έκαναν αλλά δεν είπα τίποτα γιατί ξέρω ότι απαγορεύεται και καλά να πάθω ... ( btw το άξιζαν!!!! όποιος πρόλαβε το λινκ θα το επιβεβαιώσει! )

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έφαγα ένα ωραιότατο 7ήμερο thread ban γιατί πόσταρα κάτι πωπουδάκια σαν τα κρύα τα νερά. θα μπορούσα να πω ότι κάτσε κύριε αντμιν άλλοι δεν έφαγαν που το έκαναν αλλά δεν είπα τίποτα γιατί ξέρω ότι απαγορεύεται και καλά να πάθω ... ( btw το άξιζαν!!!! όποιος πρόλαβε το λινκ θα το επιβεβαιώσει! )

Εγώ τι να πω που έφαγα κάρτα για ένα ομοίωμα φαλλού??

Μάλλον έφταιξε το οτι ήταν μαύρος και ο Admin ρατσιστής :hehe:

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγώ τον πόνο μου τώρα... είμαι καλεσμένος το Σάββατο σε big time bbq με ξίδια κτλ . Σαββάτο μεσημέρι πάω να φύγω απο το σπίτι... ΤΣΑΚ πάει το ρεύμα... δουλεύουν μόνο 2 πρίζες.... ( με μπαλαντέζα έχω το pc τώρα) .. τεσπά πάω μαγαζί και μετά απο λίγο αρχίζω και ζαλίζομαι κτλ κτλ πάρτον κάτω... πυρετό 2 μέρες τώρα καλοκαιριάτικα. Είμαι τώρα 2 μέρες κλεισμένος σπίτι χωρίς φως με καλώδια να κρέμονται... ωραίιια

περαστικά μποι,γρήγορα στα πόδια σου εύχομαι :)

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έφαγα ένα ωραιότατο 7ήμερο thread ban γιατί πόσταρα κάτι πωπουδάκια σαν τα κρύα τα νερά. θα μπορούσα να πω ότι κάτσε κύριε αντμιν άλλοι δεν έφαγαν που το έκαναν αλλά δεν είπα τίποτα γιατί ξέρω ότι απαγορεύεται και καλά να πάθω ... ( btw το άξιζαν!!!! όποιος πρόλαβε το λινκ θα το επιβεβαιώσει! )

οχι μονο το αξιζαν... αλλα ηταν και πολυ art φαση... ;) εγω λεω να βαλουμε αβαταρ αυτες τις φωτο :p θα ειμαστε πολυ μπροστα :D

Link to comment
Share on other sites

θελω πμ με λινκ γιατι εγω δεν τα προλαβα :p plz??? :D

συγγνώμη δεν γίνεται... α σου στέλνω pm παρόλα αυτά με το λογαριασμό μου paypal

Εγώ τα προλαβαίνω και τώρα. Πες μου απλά πότε έκανες τα ποστ για να μην ψάχνω ψίλους στ' άχυρα παλιοσπαμμέρι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Aν βαζουν ταμπέλα στην προσωπικότητα κάποιου βάση πολιτικών, ανθρωπιστικών ή θρησκευτικών πεποιθήσεων, μάλλον δεν μου κάνουν για φίλοι, έστω και virtual.

Αν αφήσουμε στην άκρη δηλαδή τα πολιτικά, ανθρωπιστικά και θρησκευτικά πιστεύω.. τότε είμαστε όλοι φίλοι κι είμαστε όλοι ίδιοι. Επιτελούς, υπαρκτός σοσιαλισμός :D

Link to comment
Share on other sites

Αν αφήσουμε στην άκρη δηλαδή τα πολιτικά, ανθρωπιστικά και θρησκευτικά πιστεύω.. τότε είμαστε όλοι φίλοι κι είμαστε όλοι ίδιοι. Επιτελούς, υπαρκτός σοσιαλισμός :D

Ξέχασες τον αθλητικό οπαδισμό.. Εγω μπορεί να μη γουστάρω τους βάζελους...

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα μου εχει στειλει αμετρητα βιογραφικα σε γυμναστηρια, κολυμβητηρια κλπ

Εχει παρακολουθησει σεμιναρια, εκπαιδευσεις, αποφοιτος ΑΕΙ με 4χρονια προυπηρεσια στον κλαδο της.

Μεσα σε ολα τα CV που ειχε στειλει τον απριλιο τη πηραν τηλ τη περασμενη εβδομαδα.

Παει στη 1η συνεντευξη (πλουσια γειτονια της Αθηνας) ολα καλα ολα ωραια.

θα ερθεις και στη 2η συνεντευξη μας της λενε (στο αλλο ακρο της Αθηνας) αυτη τη φορα.

Παει και σε αυτη τη συνεντευξη (χωρις να μαθει κατι καινουργιο ουσιαστικα)

Της ελεγαν εκει τις γνωστες μλκιες κλπ κλπ

Μετα τη 2η συνεντευξη αφου συζητουσαμε το θεμα, μου λεει πως της φανηκε περιεργο ο τυπος που της ειπε να φερει μαζι της αν θελει καποιον γνωστο, φιλο, συναδερφο (οχι απαραιτητα) για να δουλεψει γι'αυτους.

Εκει το μαλ@κοραδαρ μου αναψε δυο κοκκινα λαμπακια.

Τη παιρνουν τηλ, της λεει ελα για ενα 3ο! ραντεβου να συζητησουμε για τη εκπαιδευση (:blink:) κλπ.

Ρε συ της λεω, ρε αγαπη μου, κλεισε ενα ραντεβου το σαββατο να παμε βολτα μαζι παρεα.

Φτανουμε λοιπον στο γυμναστηριο.

Ο τυπος (1,45 με χερια σε αναταση κι μπυροκοιλια καραφλα κλπ) ξεκιναει να μας εξηγει τη "πολιτικη" της "εταιριας"

Πεταει απο δω τη λεξη "εκπαιδευση" πεταει απο κει τη λεξη "εκπαιδευση"

Οπου σε καποια φαση γυναω κι του λεω, οκ μεγαλε πες μου τι σκ@τα ειναι αυτη η εκπαιδευση γιατι θα σκασω.

Η "εκπαιδευση" μας λεει διαρκει τεσσερα 3μηνα οπου η ΧΡΕΩΣΗ ειναι 500ε!!!!! το 3μηνο

Με πιανει ενα γελιο...

Ρωταω εγω (ο μλκας) :haha:

Αυτο το διαστημα των 12μηνων θα πληρωνεται απο σας για τις υπηρεσιες που θα προσφερει ?

Οχι μου λεει, θα κανετε τη πρακτικη πανω στους πελατες μας και δεν θα πληρωνεστε.

Κρατιεμαι ακομα, πραγματικα κρατιεμαι και συνεχιζω παιδια....

Μετα το τελος της "εκπαιδευσης" δεσμευεστε πως θα εργαστει σε εσας για καποιο χρονικο διαστημα?

Οχι μου απανταει, μαλιστα το οτι θα πληρωσει δεν σημαινει πως θα τη κρατησουμε

Ωραια λεω, η εκπαιδεση σας ειναι αναγνωρισμενη απο τη ΣΙΓΑ η καποια ομοσπονδια ?

Οχι μου λεει αλλα με τη εκπαιδευση μας θα σας ανοιξουν ολες οι πορτες ειδικα στο ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ !

Ξανα γελαω εγω στο μεταξυ, με εχει πιασει ενα νευρικο γελιο και δεν μπορω να σταματησω να γελαω.

Σηκωνομαι απο τη καρεκλα και του λεω.

Επειδη προφανως ψαχνεις θυματα και εμεις δεν ψηνομαστε θα σου προτεινα να δωσεις τωρα τσακα τσακα 10ευρουλακια για τις βενζινες μας και τα εισητηρια που ξοδεψε η δεσποινις απο'δω για τις μλκιες σου.

Και εγω του λεω θα σκεφτω αν πρεπει να σου κανω καταγγελια η οχι.

Υπαρχει παντα εναλλακτικη να μπουν οι ορχεις σου στη πρεσα ποδιων....

Τα εδωσε φυσικα :innocent:

Αντε καλημερες και καλο μηνα !

ΔΩΣΤΕ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΤΟΥ STICKY THREAD ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΗΣ/ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ

και εγώ έφαγα ένα ωραιότατο 7ήμερο thread ban γιατί πόσταρα κάτι πωπουδάκια σαν τα κρύα τα νερά. θα μπορούσα να πω ότι κάτσε κύριε αντμιν άλλοι δεν έφαγαν που το έκαναν αλλά δεν είπα τίποτα γιατί ξέρω ότι απαγορεύεται και καλά να πάθω ... ( btw το άξιζαν!!!! όποιος πρόλαβε το λινκ θα το επιβεβαιώσει! )

Κι εγώ έφαγα 2ημερο ban επειδή κάτι γκομενάκια που σύστησα στον τσάκωνα ήταν μέτριες (για τα τιτανομέγιστα γούστα του). Life is unfair... τι να πεις

not true story αλλά μου βάζω ιδέες :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.