Jump to content




DJD

Recommended Posts

Πηγαίνοντας στη δουλειά με λεωφορείο και μένοντας όχι και στην καλύτερη περιοχή της Βαρσοβίας (δυτικά προάστια Αθήνας ας πούμε). Στη στάση είναι υπάλληλος του Δήμου με μαχαιράκι στα χέρια να ΞΕΧΟΡΤΑΡΙΑΖΕΙ τις πλάκες του πεζοδρομίου. . Και παραπίσω γκρουπ να κάνει γοπινγκ (πιο πολυ μποτλινγκ απο τα ανοιγμένα κ πεταμένα μπουκαλάκια βότκας) στο γκαζόν. !!

Σχεδόν 3 χρόνια εδώ, ακόμα εντυπωσιάζομαι.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ο καλός ο καπετάνιος στην φουρτούνα φαίνεται... αυτή η "κυβέρνηση" προσπαθεί να μπαλώσει την τρύπια σωστική λέμβο με μονωτική ταινία...
ΓΙΑΤΙ τους υπερασπίζεσαι ? Δεν περίμενα τέτοια αβάντα απο σένα.

Η κυβέρνηση αυτή προσπαθεί να ΒΟΥΛΙΑΞΕΙ την βάρκα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αναρωτιεμαι τι παιζει κατω απ'το τραπεζι.

Το κλεισιμο της ΕΡΤ ειναι απλα αντιπερισπασμος

Τι εννοείς; Είμαστε η "ευρωπαϊκή" χώρα στην οποία 86000 άνθρωποι είναι επίστρατοι ένα μήνα τώρα και η δημόσια τηλεόραση καταργείται από αυτούς που τη βύζαιναν επί δεκαετίες.

Θα έλεγα πως ό,τι γίνεται είναι ήδη πάνω στο τραπέζι. Χωρίς να σημαίνει ότι δεν έπονται χειρότερα. Απλά πλέον δε μας σέβονται αρκετά για να μπουν στον κόπο να τα κάνουν κρυφά.

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑΤΙ τους υπερασπίζεσαι ? Δεν περίμενα τέτοια αβάντα απο σένα.

Η κυβέρνηση αυτή προσπαθεί να ΒΟΥΛΙΑΞΕΙ την βάρκα.

Δεν τους υπερασπίζομαι.

Γενικολογόντας το είπα το παραπάνω.

Από την άλλη, θα προτιμούσα να γίνει αλλιώς το όλο θέμα:

1) Δήμευση των περιουσιών αυτών που φάγανε με οποιονδήποτε παράνομο τρόπο λεφτά στην ΕΡΤ και παραπομπή στα δικαστήρια για λίγο jail time να δούνε την άλλη πλευρά του νομίσματος

2) Μείωση του προσωπικού σε κανονικά πλαίσια

3) Διαφάνεια σε όλα και μη επανάληψη των τρελλών όπως με την υπερβολική προσφορά που κάνανε πέρσι για το Champions League

4) Αλλαγή στην διοίκηση ( αυτό βασικά θα γίνει αναγκαστικά αν γίνει το 1 :D ) και μεγάλες αλλαγές στο πρόγραμμα ώστε το κανάλι να γίνει ανταγωνιστικό και να φέρνει χρήμα μόνο του από τις διαφημίσεις, χορηγούς, κλπ [ παίρνανε τόσα λεφτά, budget που δεν έχουνε και ιδιωτικά μεγάλα κανάλια και ταυτόχρονα καταφέρνανε να έχουνε την μικρότερη ακροαματικότητα ]

Link to comment
Share on other sites

Re: 4

Δηλαδή να βλέπουμε Σουλεϊμάν και Φατμαγκιούλ ή διαφημίσεις CALL 900-80085 2.46€/1" και στη δημόσια; Ε, έλεος πια. Την πληρώνω που την πληρώνω, ας καθόμαστε μόνοι μας 1000 νοματέοι να βλέπουμε τίποτα διαφορετικό. Μη σου πω ότι θέλω ακόμη καλύτερες εκπομπές κι ας μείνει εκεί η θεαματικότητα.

Σ' όλα τ' άλλα (αυτονόητα) μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

... ο οποίος κανονικά πρέπει να υπογράψει την ΠΝΠ. Την έχει; Θα το πράξει; Να μια απόφαση για να μετρήσει το δημοκρατικό ανάστημά του ο Πρώτος Πολίτης.

Παπούλιας: Περιορισμένες από το Σύνταγμα οι δυνατότητες παρέμβασης στο θέμα της ΕΡΤ

Link to comment
Share on other sites

που φτάσαμε όμως ε? να "παλεύει" ο Συριζα (Τσιπρας @ Πρόεδρα) και το ΚΚΕ (902) για να μην κλείσει η ΕΡΤ, ένα κανάλι που πάντοτε ήταν όργανο στρατού/κυβέρνησης :hehe: :hehe:

edit: Mάλλον το σκηνικό που στήθηκε με την ΕΡΤ είναι ένας έμμεσος τρόπος για να πάμε σε πρόωρες εκλογές. Θα μάθουμε πιο είναι το πακέτο που έπρεπε να παραδώσει ο Σαμαράς και δεν ήθελε να σκάσει στα χέρια του (τι άλλο δηλαδή μας περιμένει) σύντομα.

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έπαιξε το λινκ, αλλά είχα το είχα δει αλλού. Και σπάω το κεφάλι μου. Το Σύνταγμα λέει: "1. Σε έκτακτες περιπτώσεις εξαιρετικά επείγουσας και απρόβλεπτης ανάγκης ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας μπορεί, ύστερα από πρόταση του Yπουργικού Συμβουλίου, να εκδίδει πράξεις νομοθετικού περιεχομένου."

Ούτε έκτακτη περίπτωση ήταν, ούτε εξαιρετικά επείγουσα και απρόβλεπτη ανάγκη, όπως και με τις προηγούμενες ΠΝΠ. Οπότε, ο Πρόεδρος (που τις εξέδωσε) παρέκαμψε το Σύνταγμα. Δεν βλέπω να λέει πουθενά ότι ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ να εκδίδει ΠΝΠ κατόπιν απαίτησης του Υπουργικού Συμβουλίου. Επιτέλους κανείς να μην αναλαμβάνει την ευθύνη που του αναλογεί σ' αυτόν τον τόπο;

Κατά τα άλλα, μην αγχωνόμαστε, έχουμε να προσβλέπουμε και σε καλύτερη τηλεόραση:

Πρόστιμο σε τουρκικά κανάλια που μετέδιδαν εικόνες από το πάρκο Γκεζί - Ειδήσεις - Κόσμος - in.gr

Link to comment
Share on other sites

χαμος απο βροχη στην κιφησια.

κριμα για την ερτ ,ειχε λιγες φορες κατι ποιοτικο να βλεπαμε μερικες φορες απο τα τουρκικα και τις ειδησεις με τα συμφεροντα απο πισω. ας ελπισουμε να ανοιξουν συντομα , να δουλεψουν παλι οι ανθρωποι

Link to comment
Share on other sites

κάθε φορα που λέει κάποιος την έκφραση

"σιγά την ποσότητα δουλειάς στον σχεδιαστικό τομέα ενός τουριστικού ομίλου που μπορεί να έχει το τμήμα μου"

θέλω να τον του φορέσω γυαλιά μυωπίας και να του χώσω ένα μπουκέτο, που να μπει ο σκελετός των γιαλών στον εγκέφαλο του

Link to comment
Share on other sites

κάθε φορα που λέει κάποιος την έκφραση

"σιγά την ποσότητα δουλειάς στον σχεδιαστικό τομέα ενός τουριστικού ομίλου που μπορεί να έχει το τμήμα μου"

θέλω να τον του φορέσω γυαλιά μυωπίας και να του χώσω ένα μπουκέτο, που να μπει ο σκελετός των γιαλών στον εγκέφαλο του

Κρίνοντας από το ότι όλη την ώρα γράφεις εδώ μέσα, είτε δεν έχεις τόση δουλειά όση λες, είτε έχεις και απλά δε την κάνεις. :book:

Link to comment
Share on other sites

κάθε φορα που λέει κάποιος την έκφραση

"σιγά την ποσότητα δουλειάς στον σχεδιαστικό τομέα ενός τουριστικού ομίλου που μπορεί να έχει το τμήμα μου"

θέλω να τον του φορέσω γυαλιά μυωπίας και να του χώσω ένα μπουκέτο, που να μπει ο σκελετός των γιαλών στον εγκέφαλο του

hCF434EF1

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.