Jump to content




DJD

Recommended Posts

Εγώ σήμερα δε λυπάμαι για κανένα!

Μόνο για μερικούς που ήταν πραγματικά εργαζόμενοι εκει μέσα και μείνανε στο δρόμο σήμερα, σε τέτοιες εποχές που ζούμε.

Για τα δάκρυα της Στάη και της κάθε Στάη -που απο πίσω έχει ένα εφοπλιστή να σπρώχνει- σκασίλα μου αν έχυσε και το Νιαγάρα.

Τα φαγοπότια έδιναν και έπαιρναν εδώ και καιρό. Απλά αντί να πάρουν μερικά κεφάλια, αποκεφαλίσανε ένα θεσμό.

Δεν είμαι ρομαντική σε τέτοια, αλλά ρε παιδιά η δημόσια τηλεόραση ήτανε. Ε όχι και αυτό ρε φούστη μου δηλαδή για να γλυτώσουν 10 τσ0γλάνια! Να είναι παραπάνω άραγε;

Και η πιο άσχετη χώρα στο κόσμο έχει τη δημόσια τηλεόραση της. Πάλι πρωτοπορήσαμε δε λέω!!!

Και δε θα πω φταίνε οι κυβερνώντες. Αυτοί δε φταίνε ΠΟΥΘΕΝΑ! Ολοι εμείς οι λαλακες φταίμε που τους δώσαμε το δικαίωμα να κάνουν ότι γουστάρουν. Ας τα φάμε τώρα μαζί με τους 1,5εκ άνεργους.

Δε ξέρω πόσοι απο εσάς το πιάσατε, αλλά κάποιες πράξεις δείξανε Χούντα! Δεν έζησα σε εκείνη την εποχή και δε θέλω να ζήσω. Αλλά αυτό μου έφεραν στο νου κάποιες κινήσεις αποψινές.

Δεν είδαμε ακόμα τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Φατε δημοκρατια ρε σημερα, Φατε δημοκρατια με μπολικη σαλτσα απο γενια του Πολυτεχνειου, Φατε να σκασετε!

Σχολιο απο youtube θεος !

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=JesteHlc5tM]YENED - diakopi - Bonanza - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

[...]

Δε ξέρω πόσοι απο εσάς το πιάσατε, αλλά κάποιες πράξεις δείξανε Χούντα! Δεν έζησα σε εκείνη την εποχή και δε θέλω να ζήσω. Αλλά αυτό μου έφεραν στο νου κάποιες κινήσεις αποψινές.

Δεν είδαμε ακόμα τίποτα!

Συγγνώμη που θα στο χαλάσω, αλλά ζεις ήδη σε τέτοια. Τότε χρειαζόταν να σε πάνε στο ΕΑΤ-ΕΣΑ για να σε βασανίσουν. Τώρα βασανίζουν το 1/3 των Ελλήνων μέσα στην ανασφάλεια του σπιτιού τους (το οποίο σύντομα θα πλειστηριάσουν), όπου διαβιούν άνεργοι και υπό διαρκή φόβο. Εκτός αν δε θεωρείται πλέον βασανιστήριο αυτό που βιώνουν. Χώρια που τώρα κάθε άρθρο του Συντάγματος τελεί υπό αμφισβήτηση...

Link to comment
Share on other sites

... ο οποίος κανονικά πρέπει να υπογράψει την ΠΝΠ. Την έχει; Θα το πράξει; Να μια απόφαση για να μετρήσει το δημοκρατικό ανάστημά του ο Πρώτος Πολίτης.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=GKe8S7beC6s]Πολλά τα λεφτά Άρη - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Γλυτώσαμε από τον ΠΟΥΡΝΑΡΑΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χώρια από τα αστεία,

Συμφωνώ πολύ με αυτό που είπε ο αστρογάτος.

Τόσο καιρό μούγκα στη στρούγκα. Μόνο όπου τους ακουμπούσε λέγανε κάτι. Αλλιώς όλα καλά.

Τυχαίνει να γνωρίζω 2-3 άτομα που δουλεύουν εκεί μέσα .. (μάνα πρώην κοπέλας μου κλπ )..

Δεν είναι μόνο 10 τα λαμόγια κάρμεν...

Τι και αν στο γραφείο 2 ατόμων, το σύστημα έπαιζε σαν το στρατό μία-μία?

Πήγαινε η μία σήμερα, η άλλη αύριο κλπ.

Αυτά και πολλά άλλα μας φάγανε.

Διάσημος αθλητικογράφος με μισθό >6000€ και πληρωμένα ταξίδια και να πέρνει μαζί και οικογένειες και όλα τα ρέστα?

Σίγουρα υπάρχει κόσμος (όπως και στο στρατό) που δουλεύει 10 φορές περισσότερο από τους υπόλοιπους και τους πέρνει η μπάλα και αυτούς..

Link to comment
Share on other sites

Βεβήλωση!

Το είδα κι αυτό!

«Αποφασίζωμεν και διατάζωμεν όπως, για την μακροημέρευσιν του λαού και για την έμπρακτον συμπαράσταση στα πάθη αυτού, να του στερήσουμε ένα ακόμα από τα τελευταία ίχνη αξιοπρέπειας!

Με τον τρόπον αυτό θα τον απαλλάξουμε από μια ακόμα ψευδαίσθησην, περί εθνικής ταυτότητας, μιαν από τας επικινδύνους αυταπάτας περί εθνικής αξιοπρέπειας!

Διότι είναι απαραίτητον , όταν ο ασθενής ευρίσκεται σε ημικωματώδη κατάστασιν, και προ της επικειμένης επωδύνου –αλλά αναγκαίας επέμβασης- να καταστεί -δια το δικόν του καλόν- αναίσθητος σε ερεθίσματα που τον διεγείρουν!

Η προσέγγιση αυτή είναι εξόχως αποτελεσματική και φιλάνθρωπος, ως μη έχουσα καμίαν σχέσην με την πρωτόγονο τεχνική του «γύψου», που εφαρμόστηκε μετά οικτράς αποτυχίας εις παρελθόντα έτη !

Η νέα προσέγγιση είναι ριζοσπαστική, ασφαλής, και το κυριότερον, ανώδυνος!

Δεν έχει καμίαν χρείαν κηδεμόνευσης του λαού, διότι εξασφαλίζει το απείρως καλύτερον, την απαλοιφήν της επιθυμίας για αντίδραση, και δεν υπάρχει πλέον ανάγκη να προσπαθήσεις να περιορίσεις και να καταστείλεις αυτήν!

Δεν είμεθα πρωτόγονοι, έχουμε τις λύσεις!

Θέλουμε να δημιουργήσουμε μια ευτυχή χώρα, γεμάτη από ευτυχείς κατοίκους, που δεν αισθάνονται να τους λείπει τίποτε απολύτως, διότι απλά δεν επιθυμούν πλέον τίποτε απολύτως!

Με εθνική υπερηφάνεια, ήρθε η ώρα να ανακοινώσουμε ότι πλησιάζουμε πλέον στην ολοκλήρωση της απελευθέρωσης των κατοίκων αυτής της χώρας από τα δεσμά και το βάρος των εθνικών αυταπατών, της επιδίωξης μια ελάχιστης αξιοπρέπειας, και άλλων συναφών σκανδαλισμών όπως, το αίσθημα αυτόπροσδιορισμού τους, μέσω της απατηλής αίσθησης ότι έχουμε δικά μας χαρακτηριστικά, την οριστική απελευθέρωσή τους από το όνειρο!

Ένα από τα βασικά στοιχεία αυτής της προσπάθειας ολοκληρώνεται σήμερα!

Μετά πλήρους συνειδήσεως και αίσθημα ευθύνης, αποφασίσαμε και διατάξαμε, την απαλλαγή από την ψευδαίσθηση, ότι έχουν φωνή, ως εκ τούτου:

Από της δωδεκάτης νυχτερινής της σήμερον, παύει η λειτουργία της Φωνής της Ελλάδας!

Πρωτεύουσα

11 Ιουνίου 2013

Η εκλεγμένη κυβέρνησης του κράτους.»

Ελεύθερη απόδοση όσων έγιναν σήμερα, από την εικόνα του δάσους που κρύβεται από τα τόσα προκλητικά δέντρα που υψώνονται μπροστά μας και ακούν σε εύηχα ονόματα, όπως ατασθαλία, υψηλόμισθος κλπ διεγερτικά !!

Κρίμα!!

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ ότι μπερδευτικα, δεν τα πιάνω εγώ αυτά τα πνευματωδη (με την καλή έννοια και τις καλύτερες προθέσεις)

[MENTION=15018]Seafalco[/MENTION] [MENTION=20975]karmen1983[/MENTION]

Δεν κατάλαβα, συμφωνείτε με το κλείσιμο της ΕΡΤ ή διαφωνείτε;

Edit μετά την απάντηση.

Καλά μην φωνάζεις. Συμφωνούμε. Ξαναλέω, δεν ρώτησα με καμία κακή πρόθεση.

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ ότι μπερδευτικα, δεν τα πιάνω εγώ αυτά τα πνευματωδη (με την καλή έννοια και τις καλύτερες προθέσεις)

[MENTION=15018]Seafalco[/MENTION] [MENTION=20975]karmen1983[/MENTION]

Δεν κατάλαβα, συμφωνείτε με το κλείσιμο της ΕΡΤ ή διαφωνείτε;

Το είδα λίγο πριν κλεισω. Να στο κάνω λιανά λοιπόν

ΔΙΑΦΩΝΩ με το κλείσιμο της δημόσιας τηλεόρασης.

ΣΥΜΦΩΝΩ ότι ήταν φαγοπότι.

ΔΙΑΦΩΝΩ με το να πετάξουν σε ένα απόγευμα μέσα πραγματικά εργαζόμενους στο δρόμο.

ΔΙΑΦΩΝΩ για λίγους παχουλούς μισθούς να την πληρώσουν άλλοι.

και τέλος ΔΙΑΦΩΝΩ με το αποψινό ΠΡΑΞΙΚΟΠΗΜΑ...

Ελπίζω μέσα στη βιασύνη μου να σου έδωσα να καταλάβεις τι ήθελα να πω.

Καλό βράδυ σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Πας καλά ρε συ!!!!!

Έλα και μου έχει ανέβη η πίεση και θα πάρω κι άλλο χαπάκι!

Βεβήλωση

..................

...................

Κρίμα!

Τι είναι αυτό που δεν καταλαβαίνεις

????

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.