Jump to content




DJD

Recommended Posts

Μη πείτε ότι δε σας είχα προειδοποιήσει για τη λασποβροχή! Το δικό μου πάντως χτες το έβαλα πάλι μέσα στο γκαράζ, πλυμένο-γυαλισμένο όπου έμεινε σήμερα όλη μέρα μέσα.:p

Link to comment
Share on other sites

Μη πείτε ότι δε σας είχα προειδοποιήσει για τη λασποβροχή! Το δικό μου πάντως χτες το έβαλα πάλι μέσα στο γκαράζ, πλυμένο-γυαλισμένο όπου έμεινε σήμερα όλη μέρα μέσα.:p

Προχθές ο αδερφός (μεγαλύτερος - ακόμα και στα 30φεύγα δεν αλλάζουν μερικά πράγματα) μου με παρακαλούσε να του πλύνω το αμάξι:

-Έλα ρε μλκ, πλύνε μου το αμάξι, εγώ έκανα το Α, Β, Γ και συ έχεις χρόνο.

-Είσαι σοβαρός ρε; - του λέω. Άσε που θα βρέξει λάσπες σήμερα αύριο.

-Μην είσαι τεμπέλης - μου λέει, εγώ σου έκανα το Δ, Ε, Ζ που μου ζήτησες (πριν 5 χρόνια)

-Σοβαρεψεεεεεεεε... του απαντάω.

"Τσαντίστηκε" που δε του έκανα τη χάρη, και το έπλυνε / κέρωσε κτλ κτλ κτλ.

Χθες το βράδυ λασποβροχή.

Σήμερα πρωί το ξαναέπλενε. Εγώ καθόμουν με το καφεδάκι μου και τον κοιτούσα.

Τζόυρα καφέ, Ι told you so με το καλημέρα. Δε μου απαντάει. Τζούρα τσιγάρο: Brother, θύμησε μου, στο είχα πει ότι θα βρέξει ε; Για κάνα 40λεπτο σαν σπασμένος δίσκος συνεχώς εγω : "Στο είπα, δε στο είπα;". :p

Βέβαια το βράδυ θα αναγκαστώ να πάω στο λιμάνι με συγκοινωνίες, αλλά το άξιζε :D

Link to comment
Share on other sites

Μη πείτε ότι δε σας είχα προειδοποιήσει για τη λασποβροχή! Το δικό μου πάντως χτες το έβαλα πάλι μέσα στο γκαράζ, πλυμένο-γυαλισμένο όπου έμεινε σήμερα όλη μέρα μέσα.:p

Και εγω σε γκαραζ το ειχα αρα τη γλιτωσα :p

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να φανώ ρατσιστής αλλά η ανωτερότητα της Ελληνικής φυλής φαίνεται.

Οι βάρβαροι βγήκαν στους δρόμους και πλακώνονται με την αστυνομία για μια πλατεία!!

Εμείς πολιτισμένοι και ψύχραιμοι ακόμα και σε μασάζ αμυγδαλής από τον μακρύ δρόμο.

Πως να το κάνουμε η αλήθεια πρέπει να γράφετε.

Πρεπει να ειναι φαση αυγου-κοτας παντως αν καταλαβα καλα.

Ναι μεν η αφορμη ηταν "αστεια" αλλα και η διαμαρτυρια ηταν αρχικα ηπια. Η αντιδραση στην (αρχικα) ηπια διαμαρτυρια ηταν 4 νεκροι τις πρωτες ωρες....

Εμεις 1 νεκρο ειχαμε (επισημα) το '08 για ακομη πιο βλαμμενη αιτια (ανικανοτητα χοιρινου?) και καιγοταν η Αθηνα περιπου ~15 μερες.

Απο την αλλη εχουμε νεκρους απο αστυνομικη βια σε διαδηλωσεις αυτα τα 3-4 χρονια (αν δεν κανω λαθος 2?) και το θεμα ξεχαστηκε.

Η αντιμετωπιση απο το κρατος της εκαστοτε διαμαρτυριας ειναι αυτο που καθοριζει το ποση μεγαλη εκταση θα παρει το συμβαν.

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά "Not funny", αλλά από ότι διάβασα ο άνθρωπος σκοτώθηκε...

πέρα την πλάκα μακάρι να είναι ζωντανός (και το άρθρο να αποτελεί κάτι άλλο) ....

αφού φάνηκε από την στιγμή που τον ρίχνει στο έδαφος χτυπάει κεφάλι (και το νερό με πίεση και μετά στο έδαφος) - (αν πούμε ότι ο τύπος είναι 100 κιλά 1.70 ύψος) φανταστείτε με πόση πίεση έριξε νερό το όχημα τουλάχιστον 400/500 κιλά πίεση πάνω στο κεφάλι ήταν σαν να έφαγε μπουνιά από απο παγκόσμιο πρωταθλητή του BOX !!!

λογική λέει δεν πρέπει να ρίχνουν στο πρόσωπο (κεφάλι) και σίγουρα θα αναγράφετε μέσα στις οδηγίες των σαχλών μηχανημάτων τα οποία τραυματίζουν ανθρώπους

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι φαση αυγου-κοτας παντως αν καταλαβα καλα.

Ναι μεν η αφορμη ηταν "αστεια" αλλα και η διαμαρτυρια ηταν αρχικα ηπια. Η αντιδραση στην (αρχικα) ηπια διαμαρτυρια ηταν 4 νεκροι τις πρωτες ωρες....

Εμεις 1 νεκρο ειχαμε (επισημα) το '08 για ακομη πιο βλαμμενη αιτια (ανικανοτητα χοιρινου?) και καιγοταν η Αθηνα περιπου ~15 μερες.

Απο την αλλη εχουμε νεκρους απο αστυνομικη βια σε διαδηλωσεις αυτα τα 3-4 χρονια (αν δεν κανω λαθος 2?) και το θεμα ξεχαστηκε.

Η αντιμετωπιση απο το κρατος της εκαστοτε διαμαρτυριας ειναι αυτο που καθοριζει το ποση μεγαλη εκταση θα παρει το συμβαν.

Μπορεί και να κάνω λάθος όμως την υπόθεση που αναφέρεις την θεωρό στυμμένη και καθοδηγούμενη από την αρχή μέχρι το τέλος

Τόσο χοντρά λάθη δεν γίνονται τσάμπα...

Antidoro-Photo2-6-2013.jpg

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά "Not funny", αλλά από ότι διάβασα ο άνθρωπος σκοτώθηκε...

Τουρκία: Προκάλεσε την «αύρα» της αστυνομίας και τον σκότωσαν μπροστά στην κάμερα! (video)

καλά τα λέει ο ΣΚΑΪ. αυτός -ο αναρχοάπλυτος- προκάλεσε την αύρα, και έφαγε τη ριπή κατακέφαλα.

Link to comment
Share on other sites

περασα 300+ μέτρα καλώδια σήμερα Cat5e σήμερα όλη μέρα :p

εξωτερικά όλα, έχω ζώσει το σπίτι γύρω γύρω, και τράβηξα και ένα για τον γείτονα για να μην χρειάζεται wifi να συνδεθεί για να πέσει και άλλο το ping του.

Λέω να οργανώσω όλη την γειτονιά, και να βάλουμε μια κεντρική γραμμή ιντερνετ με κάποιον provider (μια κατοστάρα γραμμή πρέπει να φτάνει). Πόσο πάει κάτι τέτοιο ?

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς ασκήσεις (με απαντήσεις :p) που υπολογίζεις την έξοδο ενός κλειστού συστήματος βάση σχεδιαγράμματος; π.χ. σαν αυτό;

315px-Simple_feedback_control_loop2.svg.png

για να δω αν έχω καταλάβει ή όχι :p

Έγινε επεξεργασία από deninho
Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς ασκήσεις (με απαντήσεις :p) που υπολογίζεις την έξοδο ενός κλειστού συστήματος βάση σχεδιαγράμματος; π.χ. σαν αυτό;

315px-Simple_feedback_control_loop2.svg.png

για να δω αν έχω καταλάβει ή όχι :p

Κάτι σαν το παρακάτω λινκ σε καλύπτει;

http://archimedes.cs.ntua.gr/sae/topologies_broxwn_sae.pdf

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.