Jump to content




DJD

Recommended Posts

Τι ωραια που ειναι να σου χρωσταει λεφτα ο πελατης, να βαζεις τη γραμματεα να μαζεψει τα υπολοιπα και να την απειλουν στα τηλ...

Απο 1η Μαρτιου θα ξεκινησω διαδικασιες για διαταγες πληρωμων. Και ας μην ξαναδουλεψω ποτε με καποια κοπροσκυλα...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητό μου ημερολόγιο. 6η ημέρα χωρίς τηλέφωνο και ιντερνέ. Νιώθω σαν ένας παθητικός παρατηρητής στις εξελίξεις της ζωής μου, ανίκανος να αντιδράσω.

Θυμάμαι να λέω στον εαυτό μου συνέχεια να κάνει υπομονή και να υπομένει τις στερήσεις μέχρι να καταφέρω το σκοπό μου: να αντέξω.

Νιώθω τόσο εγκλωβισμένος στη ζωή μου που πολλές φορές εύχομαι να μπορούσα να γυρίσω πίσω όταν ήμουν 12 χρονών και να ζήσω κανονικά την ζωή μου χωρίς ιντερνέ.

Το έχω σκεφτεί πολλές φορές να ξυπνήσω ένα πρωί, ο ήλιος να λάμπει, κι εγώ να είμαι πάλι 12 χρονών. Να σηκωθώ από το κρεβάτι μου και να τρέξω να αγκαλιάσω όσο πιο σφιχτά γίνεται την μητέρα μου και να της πω ότι είδα έναν τρομερό εφιάλτη.

Αυτή να με καθησυχάσει κι εγώ να πάω έξω να παίξω με τους φίλους μου ξέγνοιαστος, χωρίς κανένα καθήκον στο μυαλό μου...

(συνεχίζεται)

Link to comment
Share on other sites

Απο 1η Μαρτιου θα ξεκινησω διαδικασιες για διαταγες πληρωμων. Και ας μην ξαναδουλεψω ποτε με καποια κοπροσκυλα...

Αν περασουν οι 60 μερες και ακομα σουξου μουξου μανταλακια "προσπαθω, σε μια εβδομαδα (10η απο την αρχη των διαπραγματευσεων) ειναι πολυ αργα.

1,2,3 και 4η παιρνει ο δικηγορος. Αμα σου κρατησουν "μουτρα" και δεν θελουν να ξαναδουλεψεις, εισαι τυχερος. Συνεργασίες με ασυνεπεις συνεργάτες ειναι σαν περνας θηλια στον λαιμο αν εισαι ο ιδιος συνεπης. Καποια στιγμη θα σε πνιξει.-

On topic

Obsidian 900D :man_in_love:

Link to comment
Share on other sites

ξερεις τι ειναι να βρισκεις δουλεια μετα απο πολυυυυ καιρο και να ειναι μια μ@λακια και μιση; και να εισαι αναγκασμενος να την κανεις γιατι εχεις αναγκη....

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου έφτιαξε αλλά δεν ήθελα να το συζητήσω στο ΠΟΘ μη νιαουρίζει κάποιος :p

Με τη βοήθεια του [MENTION=4171]deninho[/MENTION] που επι την ευκαιρία τον ευχαριστώ, πέρασα καρφωτή dns

208.67.222.222

208.67.220.220

με τη δεύτερη απο τις απο πάνω μου δούλεψε :)

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια που ειναι να σου χρωσταει λεφτα ο πελατης, να βαζεις τη γραμματεα να μαζεψει τα υπολοιπα και να την απειλουν στα τηλ...

Αυριο εχει επιστροφη φορου απο ΔΟΥ, ζουμε μεγαλες στιγμες :computer:

Link to comment
Share on other sites

ξερεις τι ειναι να βρισκεις δουλεια μετα απο πολυυυυ καιρο και να ειναι μια μ@λακια και μιση; και να εισαι αναγκασμενος να την κανεις γιατι εχεις αναγκη....

αμα δεν εισαι ασφαλιστης, ιατρικος επισκεπτης ή voda-wind salesman του δρομου τοτε εισαι οκ :p

Link to comment
Share on other sites

μου είπαν στην forthnet ότι λογικά αύριο θα έρθουν να με συνδέσουν και επειδή δεν κάνει να πηγαίνουν όλα καλά κάηκε διακόπτης στον πίνακα του ρεύματος... f... yeah.....

τι ήθελα και μετακόμισα σε αυτόν τον δρόμο έπρεπε να το περιμένω

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην ίδια φάση με τον πρώτη πίστα ([MENTION=4482]LevelOne[/MENTION])....το αυτοματοποιημένο σύστημα για τις βλάβες του ΟΤΕ είναι για τον @#@$....δεν λέει/εξηγεί/δεσμεύεται για αποκατάσταση στους αιώνες των αιώνων...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητό μου ημερολόγιο. 6η ημέρα χωρίς τηλέφωνο και ιντερνέ. Νιώθω σαν ένας παθητικός παρατηρητής στις εξελίξεις της ζωής μου, ανίκανος να αντιδράσω.

Θυμάμαι να λέω στον εαυτό μου συνέχεια να κάνει υπομονή και να υπομένει τις στερήσεις μέχρι να καταφέρω το σκοπό μου: να αντέξω.

Νιώθω τόσο εγκλωβισμένος στη ζωή μου που πολλές φορές εύχομαι να μπορούσα να γυρίσω πίσω όταν ήμουν 12 χρονών και να ζήσω κανονικά την ζωή μου χωρίς ιντερνέ.

Το έχω σκεφτεί πολλές φορές να ξυπνήσω ένα πρωί, ο ήλιος να λάμπει, κι εγώ να είμαι πάλι 12 χρονών. Να σηκωθώ από το κρεβάτι μου και να τρέξω να αγκαλιάσω όσο πιο σφιχτά γίνεται την μητέρα μου και να της πω ότι είδα έναν τρομερό εφιάλτη.

Αυτή να με καθησυχάσει κι εγώ να πάω έξω να παίξω με τους φίλους μου ξέγνοιαστος, χωρίς κανένα καθήκον στο μυαλό μου...

(συνεχίζεται)

Μια απο τα ίδια και εδώ άστα και βράστα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.