Jump to content




DJD

Recommended Posts

Ετος 2100, η Ελλαδα εχει μπει ξανα στο ΔΝΤ (η ιστορια κανει κυκλους) και ο εγγονος μου απολυεται. Το λογιστηριο μπαινει στο site του ΟΑΕΔ που επικοινωνει με τη βαση δεδομενων της εφοριας, του ικα και της δεη. Βαζοντας το ονομα του φερνει τα απαραιτητα δικαιολογητικα. Του εκτυπωνει ενα δελτιο ανεργιας με ενα μοναδικο αριθμο. Το επιδομα θα καταβαλεται στον ηδη υπαρχοντα λογαριασμο μισθοδοσιας του. Την επομενη μερα λαμβανει στο σπιτι του με κουριερ την πλαστικη καρτα ανεργου με τον κωδικο.

Ερχεται σπιτι θλιμενος κ με ρωταει

-ρε παππου χτες με απελυσαν. Θυμησε μου πως γραφοσασταν στον οαεδ το 2013 να γελασουμε λιγο..

Link to comment
Share on other sites

Ετος 2100, η Ελλαδα εχει μπει ξανα στο ΔΝΤ (η ιστορια κανει κυκλους) και ο εγγονος μου απολυεται. Το λογιστηριο μπαινει στο site του ΟΑΕΔ που επικοινωνει με τη βαση δεδομενων της εφοριας, του ικα και της δεη. Βαζοντας το ονομα του φερνει τα απαραιτητα δικαιολογητικα. Του εκτυπωνει ενα δελτιο ανεργιας με ενα μοναδικο αριθμο. Το επιδομα θα καταβαλεται στον ηδη υπαρχοντα λογαριασμο μισθοδοσιας του. Την επομενη μερα λαμβανει στο σπιτι του με κουριερ την πλαστικη καρτα ανεργου με τον κωδικο.

Ερχεται σπιτι θλιμενος κ με ρωταει

-ρε παππου χτες με απελυσαν. Θυμησε μου πως γραφοσασταν στον οαεδ το 2013 να γελασουμε λιγο..

δειξτου αυτο να παρει μια ιδεα για την light εκδοχη

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=2wtbQUaC9mE]που να δειτε τον ελληνικο ΙΚΑ και ΟΑΕΔ γατακια...[/ame]

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου την σπάει που στη σχολή μας λένε "συστήματα αυτομάτου ελέγχου", "ψηφιακή επεξεργασία σήματος" και διάφορους άλλους τέτοιους τίτλους μαθημάτων, που εν τέλει αποδεικνύονται μονάχα μαθηματικά... σκέψου να μην είχα βάλει το φυσικό πάνω από το μαθηματικό για να μην μπλέξω με αυτές τις αηδίες...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.