Jump to content




DJD

Recommended Posts

Εχω βαρεθει να βλεπω να μπερδευουν το πολυ με το πολλη.πραγματικα μου καιγονται τα ματια οταν το βλεπω αυτο το πραγμα.σε ειδησεις, σε υποτιτλους,κειμενα ,παντου...

ακου "πολλη σημασια"...

λες και η σημασια μετριεται σε κιλα.πιασε μισο κιλο...

Link to comment
Share on other sites

nice μόλις απέκτησα στο portfolio μου πως σχεδιάσαμε λογότυπο για αεροπορική.

οποτε μέχρι το καλοκαίρι θα υπάρχει στην ελλάδα καινούργια ελληνική αεροπορική εταιρία

αν και δεν μπορώ να ανακοινώσω ακόμα το όνομα, πάντως θα έχει επιρροή την λέξη "Έλληνας" (ούτε χελάς, ούτε γκρης e.t.c.) κάναμε ότι μπορούσαμε να δείξουμε πως δεν είναι Γραικοί και Xέλληνες

Έγινε επεξεργασία από dunkel_Stern
Link to comment
Share on other sites

nice μόλις απέκτησα στο portfolio μου πως σχεδιάσαμε λογότυπο για αεροπορική.

οποτε μέχρι το καλοκαίρι θα υπάρχει στην ελλάδα καινούργια ελληνική αεροπορική εταιρία

αν και δεν μπορώ να ανακοινώσω ακόμα το όνομα, πάντως θα έχει επιρροή την λέξη "Έλληνας" (ούτε χελάς, ούτε γκρης e.t.c.) κάναμε ότι μπορούσαμε να δείξουμε πως δεν είναι Γραικοί και Xέλληνες

? :p

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=MFvU18GGM3Y]I am Hellene - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

αν και το h στο hellas οπως και σε αλλες παρόμοιες λέξεις όπως Όμηρος Homer κτλπ δεν είναι

κάτι λάθος

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%94%CE%B1%CF%83%CE%B5%CE%AF%CE%B1

το point είναι πως ελληνική εταιρία, είναι στην ελλάδα και οι έλληνες προφέρουν Ελλάδα και Έλληνας

*πάντως μεταξύ μας ο πιο σοβαρός λόγος ήταν πως δεν θέλαμε να υπάρχει αποσπασματικό Xελ που παραπέμπει σε Hell

Έγινε επεξεργασία από dunkel_Stern
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω. Απλά στα αρχαία δίνανε σημασία στη μουσικότητα και τον ήχο.

Δεν ειδες ο άλλος αμεσως να μου πει να σωπασω. Οταν δε προλαβαινει να κανει πρώτος τον έξυπνο αρπάζεται. Αλλα οκ...αντμινιστράτορας είναι, δεν εχει λόγο να κοιμαται ήσυχος!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.