Jump to content




DJD

Recommended Posts

Καλημέρα.

Ο [MENTION=400]astrolabos[/MENTION] μου έκοψε συμμετοχές γιατί λέω καλημέρα.

Καλημέρα. :hi: Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:Καλημέρα. :hi:

Link to comment
Share on other sites

Μερικά πράγματα δεν μπορούν να συμβαίνουν στην πραγματικότητα.

Εδώ και 2 βδομάδες έχει αρχίσει η αδερφή μου τη μουρμούρα του στυλ

-ο υπολογιστής μου κολλάει!!!

Εγώ σαν μεγάλος αδερφός έδωσα την πρέπουσα σημασία..

-Αφού όλη μέρα παίζεις παιχνίδια στο fb τι να σου κάνει το pc? (είναι pentium 4 με 2 gb ram, ένα ssd για το λειτουργικό και ένα αρχαίο 200αρη seagate για τα data)

και επειδή είμαι και στοργικός

-Έχεις κάπου αλλού τις φωτογραφίες σου;

- Όχι γιατί;

-Αν σου χαλάσει και τις χάσεις όλες; Θα σου πάρω και ένα δίσκο για να κρατήσουμε backup.

-Ωραία!! :hug:

Περνάει 1 εβδομάδα....

-Πήρες το δίσκο;

-Όχι δεν πρόλαβα... θα τον πάρω

Περνάει 2 εβδομάδα....

-Πήρες το δίσκο;

-εεε... ναι τον παρήγγειλα!

Τον παραγγέλνω χτες

Τον περιμένω σήμερα

Τηλέφωνο χτες το βράδυ..

-Έλα το pc δεν ξεκινάει και κάνει ένα περίεργο ήχο

- :o

- Παίζει να έχει χαλάσει ο δίσκος;;;;;;;;;

- :fie:

- Τι έπαθε τότε;;;;

- Δεν ξέρω θα το δω από κοντά και θα σου πω!

Εντάξει λέω δεν μπορεί να γίνονται αυτά που κοροϊδεύω στις ταινίες.

Πάω να το κοιτάξω. Πατάω το κουμπί, ανάβει η οθόνη, τον βλέπει το bios.

Πρώτη ανακούφιση.

Ξεκινάει να φορτώνει βγάζει checkdisk στο d: και το περνάει

Δεύτερη ανακούφιση.

Μπαίνει στα windows xp προσπαθώ να μπω στο my computer τζίφος.

Ο δίσκος προσπαθούσε να ξεκινήσει και έκλεινε.

Είναι δυνατόν........;;;;;

Τον πάω σπίτι, τον συνδέω και καταφέρνει να τον δει δόξα το corsair psu. Καταφέρνω να πάρω 10 απ τα 80 γίγα με ρυθμούς χελώνας πριν κακαρώσει ξανά.Θα ξαναπροσπαθήσω σήμερα ακόμα κι αν χρειαστεί να τις παίρνω 10-10.

Ηθικό δίδαγμα. Μην βάζετε σε low priority την οικογένεια όσον αφορά τα τεχνικά θέματα γιατί αν ξενερώσει συγγενικό πρόσωπο είναι πολύ άσχημο.

Link to comment
Share on other sites

από την άλλη, εγώ το έχω πει πολλάκις να πάρει άλλον ένα δίσκο για μπακάπ -έχει δουλειές εκεί μέσα- και με γράφει. Έφαγε φρίκη μια μέρα ο δίσκος -ήταν 5 ετώνε-, και ως καλός αδερφός γύρισα και είπα "στα έλεγα, δε στα'λεγα;" :hehe:

ΥΓ Ευτυχώς που έχουμε και πισιά με παραθύρια στο γραφείο, γιατί το μακος δεν τον διάβαζε καθόλου το δίσκο και τα κακάρωνε :neo:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.