Jump to content




DJD

Recommended Posts

Με την λέξη αδυναμία αναφερόμουν στα χαρακτηριστικά κάποιου (πχ το πάχος που ανέφερε ο Γιάγκος), χαρακτηριστικά τα οποία μπορεί να χρησιμοποιήσει κάποιος προκειμένου να τον πληγώσει(αστείο περί πάχους πχ).

Το χιούμορ είναι χιούμορ κατ'εμέ(πετυχημένο ή όχι είναι άλλη ιστορία), οι προθέσεις όμως μπορεί να είναι καλοπροαίρετες ή κακοπροαίρετες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο θεωρία αλλά και πράξη.

Το παράδειγμα που έφερες είναι άκυρο, εκτός και εάν θεωρείς την θρησκεία αδυναμία, οπότε πάω πάσο.

Μα δεν έχει σχέση με την αδυναμία αλλά με το συναίσθημα.

Σε αυτό που "εσύ" κοροϊδεύεις αστειευόμενος, έχει επενδύσει συναισθήματα ο άλλος και πληγώνετε.

Φαντάσου στη θέση πχ του Χριστού, ένα δικό σου άτομο που αγαπάς. Πόσο θα αντέξεις;

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή τη λογική ωρέ Γιάγκο, θα πρέπει να σταματήσει η σάτιρα σε κάθε επίπεδο.

Άλλος έχει επενδύσει συναισθήματα στον ΠΑΟΚ, άλλος στον Νότη, άλλος στο ΠΑΣΟΚ και πάει λέγοντας.

Δεν θυμάμαι καμία καταχώρηση στο thread των ανεκδότων που να σατιρίζει τα θεία σε βαθμό που να "σπάσει" ο πιστός....

Link to comment
Share on other sites

Στην Αγγλία πιάνουν 35mbit στα κινητά μέσω LTE κι εμείς εδώ δε μπορούμε να πιάσουμε 15mbit μέσω ADSL :wall:

Σπίτι μου στην Αγγλία έχω 2-3 Mbps το οποίο η BT μου το χρέωνε 45 λίρες το μήνα πακέτο με το τηλέφωνο (διεθνή υπεραστικά).

Τώρα έχω Sky και μου το χρεώνει περίπου 25-30 λίρες το μήνα. 2-3 Mbps.

Στην Αθήνα είχα HOL και η σύνδεσή μου ήταν στα 15-20 Mbps, και μου στοίχιζε 15 ευρώ το μήνα.

Οπότε δεν ισχύει παντού.

Αν έχεις infinity (λονδίνο σε κάποιες περιοχές κυρίως) τότε ναι, παίζει 50-100 mbit, πιο έξω είναι χειρότερα πολλές φορές ή το ίδιο με Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Φάνη, δεν ξέρω πώς ακριβώς ορίζεις το "σπάει" αλλά προσωπικά θυμάμαι άπειρες που να προσβάλλουν, να ειρωνεύονται κλπ ξεπερνώντας κάθε όριο :)

Πώς καθορίζονται τα όρια;

Link to comment
Share on other sites

Φάνη, δεν ξέρω πώς ακριβώς ορίζεις το "σπάει" αλλά προσωπικά θυμάμαι άπειρες που να προσβάλλουν, να ειρωνεύονται κλπ ξεπερνώντας κάθε όριο :)

Σε ποιο όριο αναφέρεσαι, αυτό που εσένα σε βγάζει από τα ρούχα σου;

Διότι η ίδια εικόνα εμένα θα με κάνει να χαμογελάσω(εάν αποτυπώνει κάτι έξυπνο, με βάση τα δικά μου δεδομένα) και τον X θα τον κάνει να πέσει από την καρέκλα του από τα γέλια.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο όριο αναφέρεσαι, αυτό που εσένα σε βγάζει από τα ρούχα σου;

Διότι η ίδια εικόνα εμένα θα με κάνει να χαμογελάσω(εάν αποτυπώνει κάτι έξυπνο, με βάση τα δικά μου δεδομένα) και τον X θα τον κάνει να πέσει από την καρέκλα του από τα γέλια.

Πέφτει στα χέρια του Χ ατόμου μια φωτογραφία της 4χρονης κόρης σου. (δεν ξέρω αν έχεις, αλλά αν ναι να σου ζησει :) )

Την βάζει στο photoshop και την κανει όπως γουστάρει. (με χυδαίο περιεχόμενο, εξευτιλιστικό κ.ο.κ)

Αυτό εμένα με κάνει να χαμογελάσω και εσένα που ειναι παιδί σου σε κάνει να θές να πιάσεις αυτόν που την έφτιαξε και να τον κάνεις να μην μπορεί να κουνήσει τα φρύδια του.

Που είναι το όριο εδώ ; Ο κομπλεξικος είσαι εσύ ή εγώ ; :)

Αν κατ'επανάληψη ανεβαινουν τετοιες εικονες και εγω εξακολουθώ να χαμογελάω αλλά εσύ εξακολουθείς να σου γυρνάνε τα μάτια από τα νεύρα ποιος έχει το πρόβλημα και σε αυτή την περίπτωση ;

Έγινε επεξεργασία από hayabusa
Link to comment
Share on other sites

Πέφτει στα χέρια του Χ ατόμου μια φωτογραφία της 4χρονης κόρης σου. (δεν ξέρω αν έχεις, αλλά αν ναι να σου ζησει :) )

Την βάζει στο photoshop και την κανει όπως γουστάρει. (με χυδαίο περιεχόμενο, εξευτιλιστικό κ.ο.κ)

Αυτό εμένα με κάνει να χαμογελάσω και εσένα που ειναι παιδί σου σε κάνει να θές να πιάσεις αυτόν που την έφτιαξε και να τον κάνεις να μην μπορεί να κουνήσει τα φρύδια του.

Που είναι το όριο εδώ ; Ο κομπλεξικος είσαι εσύ ή εγώ ; :)

Αν κατ'επανάληψη ανεβαινουν τετοιες εικονες και εγω εξακολουθώ να χαμογελάω αλλά εσύ εξακολουθείς να σου γυρνάνε τα μάτια από τα νεύρα ποιος έχει το πρόβλημα και σε αυτή την περίπτωση ;

Σε αυτή την περίπτωση με προστατεύει ο νόμος περί έκθεσης ανηλίκων στο διαδίκτυο. Επόμενο επιχείρημα pls :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απάντησες καθόλου σε αυτό που ρώτησα, και θα το ήθελα να διαβάσω μια απάντηση αντι για ενα ελιγμό. :)

Βέβαια και αυτό που λες φάουλ ειναι, κατά τη γνώμη μου πάντα. Επειδή δηλαδή δεν υπάρχει κάποια νομοθετική διάταξη (που δεν γινεται να υπάρξει κιόλας) επιλέγουμε να προσβάλλουμε ασύστολα ένα έυρος ανθρώπων λέγοντας ότι κάνουμε χιουμορ ;

Link to comment
Share on other sites

Τα πιστεύω του πρέπει να κερδίσουν το σεβασμό.

κι επειδή εσύ πρόλαβες στα 19 σου να αποφασίσεις ότι τα δικά μου "πιστεύω" και μερικών εκατομμυρίων ακομη, δεν αξιζουν το σεβασμό σου πρέπει να μας προσβάλλεις ; :)

Έγινε επεξεργασία από hayabusa
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι διαγωνισμός πλειοψηφίας. Και τρισεκατομμύριο να γίνετε από τη στιγμή που υποστηρίζεται πράγματα δίχως ίχνος απόδειξης, δεν πρόκειται να έρθει ουρανοκατέβατος ο σεβασμός.

Όσο για το "προσβάλλομαι", τα έχουμε πει τόσες φορές.

304430_383251005078451_1404629992_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα πιστεύω του πρέπει να κερδίσουν το σεβασμό.

Δηλαδή όποιος θεωρεί (γιατί εδώ παίζεται το παιχνίδι) ότι τα πιστεύω σου είναι δεν είναι άξια σεβασμού, έχει το δικαίωμα να τα χλευάσει, και άρα να σε προσβάλλει... Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.