Jump to content




DJD

Recommended Posts

Απορώ πραγματικά πως το βρήκες αυτό το πράγμα :hehe:

google image search

spider + white body + striped legs + lobes (εναλλακτικα η φατσα του predator σε αραχνη :hehe:)

4η σειρα 3η φωτο

βρισκεις την ονομασια κι απο εκει κυλαει μονο του

ειχε χρειαστει ταυτοποιησω το ειδος κατι ορδων σκαθαριων παλιοτερα και μαλλον μου εμεινε το κουσουρι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δει μια καφέ σαν την παρακάτω

images?q=tbn:ANd9GcSMuk3MbbLGueqdnoftJ_Pg1kyXhU75OfNWPV7q69kg5V836-yieQ&t=1

μια ωραία ζεστή μέρα πριν 1-2 μήνες και δεν είχα χαρεί καθόλου. Κάπου στα 4 εκατοστά άνοιγμα ποδιών όταν εδώ στην Αθήνα έχω συνηθίσει σε γκρίζες, είτε εξαιρετικά μικρές αράχνες, είτε αράχνες με μικροσκοπικό σώμα και μεγάλα πόδια. Το καφέ της χρώμα δεν μου άρεσε καθόλου διότι υπάρχει ένα παρόμοιο είδος στην Αμερική που το δηλητήριο της μπορεί να κάνει ζημιά στο δέρμα και όχι μόνο. Και βέβαια δεν μου άρεσε ούτε το γεγονός ότι διαπίστωσα ότι αυτό το είδος δεν ζει μόνο στην Αμερική (Loxosceles).

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Το Μάιο του 2008 είχα πετύχει και εγώ μια μεγάλη αράχνη. Ήταν ήδη νεκρή όταν τη φωτογράφησα. Μήκος χωρίς τα πόδια, περίπου 5 εκατοστά. Ξέρει κανείς τί είδος ήταν;

araxni.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.