Jump to content




DJD

Recommended Posts

[MENTION=124]NoDsl[/MENTION]

όπως τα λες φίλε μου, θυμάμαι τον γύρο να έχει 170 δραχμές, να παίρνεις τυρόπιτα και πορτοκαλάδα με 130 δραχμές στο σχολείο κτλ. Το θέμα, είναι, ότι αν ξαναγυρίσουμε στην δραχμή, δεν 8α είναι λεφτά με @@, αλλά @@ λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9266]constandinos[/MENTION] Κωνσταντίνε @@ οικονομία έχουμε πλέον. Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι αλλά εγώ θυμάμαι είχα το πεντοχίλιαρο στην τσέπη και ένιωθα πως έχω 50€. Έβγαινα έξω, φούλαρα τον πάπο και πήγαινα έσπαγα και ψιλά και έπαιζα double dragon όλο το απόγευμα. Μετά καφεδάκι και ίσως βγαίναμε για κάνα ποτάκι με την παρέα. Και είχαν περισσέψει και για την επόμενη μέρα.

Όσοι δεν έχουν ζήσει αυτές τις καταστάσεις δεν μπορούν να καταλάβουν πόσο παράλογο είναι που ο γύρος έχει πλέον 850 κατοστάρικα...

Link to comment
Share on other sites

@constandinos Κωνσταντίνε @@ οικονομία έχουμε πλέον. Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι αλλά εγώ θυμάμαι είχα το πεντοχίλιαρο στην τσέπη και ένιωθα πως έχω 50€. Έβγαινα έξω, φούλαρα τον πάπο και πήγαινα έσπαγα και ψιλά και έπαιζα double dragon όλο το απόγευμα. Μετά καφεδάκι και ίσως βγαίναμε για κάνα ποτάκι με την παρέα. Και είχαν περισσέψει και για την επόμενη μέρα.

Όσοι δεν έχουν ζήσει αυτές τις καταστάσεις δεν μπορούν να καταλάβουν πόσο παράλογο είναι που ο γύρος έχει πλέον 850 κατοστάρικα...

Τώρα μου θύμισες το βίντεο με τον Αυτιά και το χιλιάρικο.

Link to comment
Share on other sites

^^

.............................:nothing:

Δεν έχετε χιούμορ βρε!:p

Είναι Παρασκευή, δε τον παρεξηγώ :p

Εμείς οι εργατικοί (τρομάρα μας) δουλεύουμε και αύριο...

Εγώ απορώ, τί έψαχνε και τα βρήκε;

Κάτι για τι ποδήλατο

Στα αξιόλογα βίντεο δε θα έπρεπε να είναι αυτά; :p

Μόνο εσύ με νοιώθεις...:p

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=HKNTSk6_KUc]How to flush toilet with a spoon (request by TheDepreso) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

... Έβγαινα έξω...

Κάποτε... Κάπου... Δε μας φταίει το € που ακρίβυναν όλα, η μ@κία στο κεφάλι μας φταίει. Που δεν υπήρξε καμία πρόβλεψη, που δεν υπήρξε κανένας έλεγχος, που πήγε η γιαγιά στη Λαϊκή την Παρασκευή και πήρε μαϊντανό με 50δρχ, και τη Δευτέρα έδωσε .50€ (170δρχ). Θα μου πεις τι να κάνει η γιαγιά...; Η γιαγιά τίποτα, αλλά δεν έκανε κανείς άλλος, ούτε ιδιότης, ούτε το κράτος.

Δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα με τη δραχμούλα.... Χειρότερα θα είναι... Τουλάχιστον με το € ο τιμάριθμος έμεινε σε λογικά επίπεδα. Με τη δραχμή ήταν σε διψήφια νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

2 τυλιχτά γλυφιτζούρια -τα λέω εγώ- στον Θανάση ,Μοναστηράκι 2,30 με μόνο κεμπάπ και ντομάτα - κρεμμύδι.

Βρείτε μου μεγαλύτερον απατεώνα ...

Αν κάτσεις εκεί... Άλλη τιμή... Αν τα πάρεις στο χέρι είναι 1.90€.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ,2 ευρώ είναι στο χέρι,αλλά τι διαφορά έχει;

Και 1.80 να κάναν,είναι σαν πουράκια παπαδοπούλου,τίποτα δεν έχουν μέσα.

Το "τίποτα" είναι σχετικό... (θεωρητικά) έχουν το καλύτερο κεμπάπ της Αθήνας. Επίσης είναι μεγαλύτερη πίτα από τις άλλες. Άλλα καταστήματα, ανάλογη πίτα τη χρεώνουν 2.80€ έως και 4.00€ Με περισσότερο υλικό μεν, αλλά για μένα μετράει το κρέας, όχι οι πατάτες και η ντομάτα που στο σύνολό τους δεν κοστίζουν περισσότερο από 0.10€

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=173]Wizard![/MENTION]

Έχω φάει σε άπειρα μαγαζιά κεμπάπ.Αυτό είναι το χειρότερο και το μόνο που μου χαλάει το στομάχι μετά από 1 ώρα.

Το καλύτερο κεμπάπ το έφαγα Γαλάτσι (δεν θυμάμαι μαγαζί) ,που ήταν πάρα πολύ ελαφρύυ για κεμπάπ και μοσχομύριζε το κρέας.

Μετά προτιμώ Το Ρόδι ,δίπλα στο σπίτι μου ,που κάνει εξίσου υπέροχο.

Αλλά το καλύτερο κεμπάπ ο θανάσης; Εισαγόμενο Βουλγαρίας και μεσ'τις κατσαρίδες,κόβω το κεφάλι μου!!! Εξάλλου οι tourists τρώνε εκεί,δεν έχουν φάει και πολλά στη ζωή τους για να κρίνουν. :p

3-4 ευρώ πίτα κεμπάπ που είδες; Εγώ πρώτη φορά ακούω τέτοιες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.