Jump to content




DJD

Recommended Posts

ζηταω επισημα, δικαιωματα απο τους owner και τους admin ωστε να μπορω να κανω thumbs up στον εαυτο μου... πραγματικα τα comment που κανω ειναι απιστευτα και ειναι κριμα να ειναι -1 likes.. :p

Link to comment
Share on other sites

Σαν Σήμερα:

235 μ.Χ: Πεθαίνει ο ρωμαίος αυτοκράτορας και φιλόσοφος Μάρκος Αυρήλιος.

1584: Πεθαίνει ο τσάρος των Ρώσων Ιβάν ο Τρομερός.

1858: Γεννήθηκε ο Ρούντολφ Ντίζελ, γερμανός μηχανικός, εφευρέτης της μηχανής εσωτερικής καύσης που πήρε το όνομά του.

1900: Στο Άμστερνταμ, ιδρύεται η ποδοσφαιρική ομάδα του Αγιαξ.

1902: Ο ιταλός τενόρος Ενρίκο Καρούζο γίνεται ο πρώτος καλλιτέχνης που η φωνή του αποτυπώνεται σε δίσκο γραμμοφώνου. Σε ένα δωμάτιο ξενοδοχείου στο Μιλάνο ηχογραφεί δέκα άριες και εισπράττει το σεβαστό ποσό των 5.000 δολαρίων.

1913: Ο βασιλεύς των Ελλήνων Γεώργιος Α΄ πέφτει νεκρός στη Θεσσαλονίκη από τις σφαίρες του Αλέξανδρου Σχινά, στην 50η επέτειό του από της αναρρήσεως του στο θρόνο.

1926: Ιδρύεται η Ακαδημία Αθηνών, με πρωτοβουλία του καθηγητή αστρονομίας Δημήτριου Αιγινήτου.

1936: Πεθαίνει ο κορυφαίος έλληνα πολιτικός Ελευθέριος Βενιζέλος.

1938: Φτάνει στον Πειραιά από τη Μασσαλία η καρδιά του βαρόνου ντε Κουμπερτέν (αναβιωτή των Ολυμπιακών αγώνων) για να ταφεί σύμφωνα με την επιθυμία του στην Ολυμπία.

1939: Γεννιέται ο συνθέτης Γιάννης Μαρκόπουλος. Γιάννης Μαρκόπουλος - Βικιπαίδεια

1996: Πεθαίνει ο νομπελίστας ποιητής Οδυσσέας Ελύτης.

Link to comment
Share on other sites

από που ακριβώς μπήκες; εγώ μπαίνω από εδώ, αλλά έχει και αυτό.

Μπα δεν είναι θέμα του πως μπαίνω (πριν λίγες μέρες φτιάξανε την συμβατότητα με Opera σε Windows Mobile 6.5) αλλά ότι δεν δουλεύουν σωστά κάποιες υπηρεσίες τους.

Και η πλάκα είναι ότι τα κουφά δεν σταματάνε εδώ. Έχω δύο λογαριασμούς yahoo mail. Μπήκα που λες (λέτε) να κάνω ένα σχόλιο στο fudzilla μετά από αιώνες. Ενώ λοιπόν μπήκα με τον έναν yahoo λογαριασμό mail και ξετίκαρα την επιλογή να μοιράζομαι τις δημοσιεύσεις μου στο DISQUS (ότι και αν είναι αυτό) μου έσκασε mail στον ΑΛΛΟ λογαριασμό "You agreed to share your Yahoo! information with DISQUS"!!!!

ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ.

Πάει το παλιό καλό yahoo.... :weep:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.