Jump to content




DJD

Recommended Posts

Μ@λακια να μην ξερεις οτι το Panadol εχει 65mg καφεινης...Ξυπνιος απο τις 4 που το πηρα ! :rant:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Νομιζω μονο το panadol extra(το κοκκινο) εχει καφεινη μεσα.Ειναι πιο δυνατο και απο τον πονοκεφαλο.

Link to comment
Share on other sites

Η πιο γνωστη Αυστραλεζικη ειναι η Fosters. Αυτην την VB, ουτε που την ξερω !

EDIT : 2 Panadol Extra αναβραζων πηρα. Αλλα η γυναικα μου εχει κατι Αμερικανικα (Tylenol night) χαπακια με τα οποια ψοφισα 15' αφοτου τα πηρα! :hehe:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η καφεΐνη βοηθάει να απορροφηθεί ταχύτερα το φάρμακο από τον οργανισμό. Εγώ μια στο τόσο που θα ξυπνήσω με πονοκέφαλο (συνήθως αν κοιμηθώ μέχρι πολύ αργά) παίρνω παυσίπονο μαζί με τον καφέ.

Κάποιος κόσμος κυρίως γηραιός, το κάνει αυτό περίπου κάθε μέρα.

Δηλαδή έναν ελληνικό και ένα depon. Αυτός ο συνδυασμός ντοπάρει την καρδιά τους και έτσι όταν παθαίνουν κάτι και καταλήγουν στο νοσοκομείο όπου δεν παίρνουν το "κοκτέηλ" αυτό, αντιμετωπίζουν προβλήματα στην καρδιά που οι γιατροί δε μπορούν να εξηγήσουν. Έχω ζήσει δύο παραδείγματα τέτοια.

Απλά το αναφέρω, τίποτα περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος κόσμος κυρίως γηραιός, το κάνει αυτό περίπου κάθε μέρα.

Δηλαδή έναν ελληνικό και ένα depon. Αυτός ο συνδυασμός ντοπάρει την καρδιά τους και έτσι όταν παθαίνουν κάτι και καταλήγουν στο νοσοκομείο όπου δεν παίρνουν το "κοκτέηλ" αυτό, αντιμετωπίζουν προβλήματα στην καρδιά που οι γιατροί δε μπορούν να εξηγήσουν. Έχω ζήσει δύο παραδείγματα τέτοια.

Απλά το αναφέρω, τίποτα περισσότερο

Καλά κάνεις. Γενικά η καθημερινή χρήση φαρμάκων είναι λάθος. Εγώ θα πάρω ένα depon κάθε 20-25 μέρες που θα τύχει να ξυπνήσω με πονοκέφαλο. Αντιβίωση έχω να πάρω 8-9 χρόνια. Γενικά με τα φάρμακα δεν έχω σχέση, βιταμίνες μόνο και συμπληρώματα θα πάρω (ιχνοστοιχεία, μέταλλα, πρωτεΐνες, κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε πως 9 στους 10 πονοκεφάλους οφείλονται σε αφυδάτωση και εξαφανίζονται με 1 ποτήρι νερό.

Όυτε ντεπον ούτε τίποτα. ποιό πολύ καλό σου κάνει το νερό με το οποίο παίρνεις το ντεπόν στον πονοκέφαλο (και πιο άμεσα) απο ότι το ίδιο το φάρμακο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.