Jump to content




DJD

Recommended Posts

Να τους βάζεις να την ελέγχουν επί τόπου.

Αν αρνηθούν, κάλεσε την αστυνομία να καταγράψει το συμβάν και εξήγησέ τους ότι γίνεται συχνά.

στα πιο πολλα καταστηματα πραγματι ελεγχουν επι τοπου κατα την παραλαβη

στην συγκεκριμενη περιπτωση την μητρικη παρεδωσε ο ιδιος ο αγοραστης

ο οποιος εχει πολυ μικρη εμπειρια στο θεμα rma

κι ετσι δεν σκεφτηκε να ζητησει επιτοπου οπτικο ελεγχο.

κατι το οποιο βεβαια ειναι υποχρεωση του καταστηματος εφοσον παραλαμβανει εξαρτημα προς επιστροφη

αλλα αλλο θεμα αυτο....

Έλα τώρα που σου έκανε εντύπωση... ο πρώτος είσαι που του το πλασάρουν η ο τελευταίος :/

μα ακριβως επειδη παλιοτερα συνεβαινε συχνα

στα multi ειχαμε φτασει στο σημειο να τραβαμε φωτο και να τις βαζουμε μαζι στα πακετα

ειτε για να προλαβουμε πονηριες αντιπροσωπειων ειτε τσαπατσουλιες courier

ειχα γενικα το νου μου στο θεμα αυτο.

το τελευταιο διαστημα δεν ειχε πεσει κατι στην αντιληψη μου και λεω "θα επεσε χερι και θα το εκοψαν"

αλλα να που αποδειχθηκα λαθος

Θα παω να παρω MACRO φακο να τραβαω uber close up photos τα πινακια με ενα χαρτακι διπλα με τα στοιχεια της mobo θα την δειχνω στον "service boy" να το ελεγχει να υπογραφει ενα κωλοχαρτο που να λεει οτι τα παρελαβε ΟΚ.

Ε δεν γινεται δουλεια ετσι....

Nα κανω θεμα να πουμε τον πονο μας εκει?

Ρε Λεό και να κανουμε θεμα, τι θα καταλαβουμε?

θα ιδρωσει κανενος το αυτι?

το πολυ πολυ να το κανουμε σαν συμβουλευτικο μεσο προς ανυποψιαστους πελατες

να ξερουν οτι συμβαινουν κι αυτα

και να περνουν τα μετρα τους προκαταβολικα....

εχω ακουσει πολλες περιπτωσεις παλιοτερα

παιδιων που δυστυχως μη γνωριζοντας αλλη εναλλακτικη,

δεχτηκαν την δικαιολογια αυτη και κατεφυγαν σε εκ νεου αγορα

πραγμα που σημαινει οτι παντα σε καποια μεριδα του κοινου το κολπο θα πιασει

και προφανως γι'αυτο συμφερει να εξακολουθουν να το κανουν

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε χτες με άδεια η συνάδελφος που δουλεύουμε στο ίδιο γραφείο και θα είμαι 3 μέρες μόνος, από χτες. :fist:

Άντε να έρθει η Δευτέρα!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=YV4RyZ1kwi0]16. Kai Me Pianoun Ta Klamata - Stamaths Gonidhs - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα αρχισε παλι ο Chrome να κανει download οταν παταω σε ενα λινκ στο TheLab. To εκανε και πριν κανα δυο χρονια παλι στο Lab. Ειναι θεμα του Chrome μου ή του Λαμπη;

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν σε θελει....

Πηγαμε σημερα να μετρησουμε ενα χωραφι καπου και στησαμε το θεοδολιχο πανω σε ενα τριγωνομετρικο και θελησαμε να παρουμε ενα μηκος 3400m, την προηγουμενη εβδομαδα ειχαμε παρει με επιτυχια ενα μηκος 3950 απο το ιδιο σημειο χωρις κανενα οπτικο εμποδιο με ιδιες μετεωρολογικες συνθηκες.

Σημερα δεν μπορυσαμε με τπτ, ουτε στα 2000 μετρα, απλα δεν μπορουσε το μηχανημα, πολυ περιεργο.....

Και γυρναω σπιτι και διαβαζω για την μαγνητικη καταιγιδα απο τον ηλιο...ακομα και ο ηλιος εναντιον μας ?:wall::p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.