Jump to content




DJD

Recommended Posts

Τι να σου πω. Σε εμένα έκανε νερά, άλλοι λένε ότι παίζει μόνο σε Laptops - πως στο καλό το διαπιστώνει η εφαρμογή; - άλλοι με τελευταίου τύπου τηλέφωνα και δεν τους δουλεύει.

Καθόμαστε και πληρώνουμε για να κάνει beta testing η Nova. Εντάξει, Nova και Forthnet. Οι δύο εταιρίες που μπορείς να αγνοήσεις και να μην σου λείψουν και ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Μου το έλεγε και ένας φίλος μου να πάρω το θέμα για το Nova και του είπα δεν πας να μ@μηθείς εσύ το θέμα και το Nova που θα δώσω 5 ευρώ για μια εβδομάδα και θα δω έναν αγώνα !

Πάω να τα κάνω σουβλάκια !

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Σε εμένα έκανε νερά, άλλοι λένε ότι παίζει μόνο σε Laptops - πως στο καλό το διαπιστώνει η εφαρμογή; - άλλοι με τελευταίου τύπου τηλέφωνα και δεν τους δουλεύει.

laptop, και μόνο στην οθόνη του (όχι εξωτερική οθόνη/προτζέκτορα/γουατεβερ) και non root/jailbroken κινητό ή tablet. Τη δικαιούμαι την υπηρεσία (οι γονείς έχουν triple play από 4net) και εδώ και ένα χρόνο δεν μπορώ να τη χρησιμοποιήσω. Μου ορίζουν ότι το τάμπλετ ή το κινητό μου δε θα είναι ρουτ για να μπορώ να δω. Ανεκδιήγητοι.

Link to comment
Share on other sites

laptop, και μόνο στην οθόνη του (όχι εξωτερική οθόνη/προτζέκτορα/γουατεβερ) και non root/jailbroken κινητό ή tablet. Τη δικαιούμαι την υπηρεσία (οι γονείς έχουν triple play από 4net) και εδώ και ένα χρόνο δεν μπορώ να τη χρησιμοποιήσω. Μου ορίζουν ότι το τάμπλετ ή το κινητό μου δε θα είναι ρουτ για να μπορώ να δω. Ανεκδιήγητοι.
Πάρε και εσυ μια κινεζιά 7" των 70-80Ε μόνο για νoba. στήσε και μια web cam στο pc σου να τραβά από την tabletα και έναν projeκτορα να κάνει προβολή στον τοίχο της απεναντι πολυκατοικίας.

:happy2::happy2::happy2: έτσι για το σπάσιμο ! :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο πατέρας μου έστειλε μήνυμα και του ήρθαν τα στοιχεία που λέει και την κάναμε μια χαρά την δουλειά. Στο laptop παίζει. Στον σταθερό δεν μπαίνει με τα ίδια στοιχεία. Τι να σας πω...

Το απαράδεκτο κατ' εμέ: Πήγα στην σελίδα που λέει, novago.gr και σου λέει, όταν πατάς σύνδεση, να κατεβάσεις ένα plugin. Το κατεβάζεις, το εγκαθιστάς και στο ζητάει ακόμα. :@ Κλείνω και ξανά ανοίγω τον browser και εξακολουθεί να το ζητάει!! Βάζω την σελίδω στα αγλικά, έτσι για το μαμώτο, και τι να δω; Οι έξυπνοι της Nova έχουν μεταφράσει μόνο τα μισά, γιατί στα Αγγλικά σου λέει να κλείσεις τον browser πριν εγκαταστήσεις το plugin...

Link to comment
Share on other sites

Από όταν απεβίωσε η σκύλα μας, έχουμε έναν ανεπίσημο "καλεσμένο" στη πυλωτή, μια γατούλα. Την έχω δει που κοιμάται, αλλά δε με αφήνει να την πλησιάσω - δε δέχεται φαγητό κτλ.

Μέχρι σήμερα δεν την είχα δει μέρα και καθαρά. Κάποιο @ρχ#$δι λοιπόν πρέπει να την είχε δέσει με σύρμα. Έχει χάσει την ουρά της και είναι ακόμα δεμένη με το σύρμα αυτό. Το κακό είναι ότι δε με αφήνει να τη πλησιάσω για να την λύσω. Είναι και σε ζόρικο σημείο και δε μπορώ με κάποια κουβέρτα ή κάτι να τη κουκουλώσω για να την ελευθερώσω και δε θέλω να τη κάνω να φοβηθεί και να μη ξαναπατήσει μετά.

Τι σκ@τ@ να κάνω τώρα δε ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Από όταν απεβίωσε η σκύλα μας, έχουμε έναν ανεπίσημο "καλεσμένο" στη πυλωτή, μια γατούλα. Την έχω δει που κοιμάται, αλλά δε με αφήνει να την πλησιάσω - δε δέχεται φαγητό κτλ.

Μέχρι σήμερα δεν την είχα δει μέρα και καθαρά. Κάποιο @ρχ#$δι λοιπόν πρέπει να την είχε δέσει με σύρμα. Έχει χάσει την ουρά της και είναι ακόμα δεμένη με το σύρμα αυτό. Το κακό είναι ότι δε με αφήνει να τη πλησιάσω για να την λύσω. Είναι και σε ζόρικο σημείο και δε μπορώ με κάποια κουβέρτα ή κάτι να τη κουκουλώσω για να την ελευθερώσω και δε θέλω να τη κάνω να φοβηθεί και να μη ξαναπατήσει μετά.

Τι σκ@τ@ να κάνω τώρα δε ξέρω.

Φαγητό με ήπιο υπνωτικό και μόλις κοιμηθεί ελευθερώνεις. Αλλιώς φιλοζωική να αναλάβει.

Ας πω και γω ότι θέλω μιας και είναι τσάμπα σε αυτό το θέμα.

Θλίβομαι για την κατάσταση σε ένα θέμα που άνοιξε ο jdrogas για καλό σκοπό και αποδεικνύεται οτι τελικά μέσα στα 2-3 καλά που προσφέρει κυκλοφορούν ορισμένοι "γάτοι"

Να το βράσω δηλαδή το γεγονός οτι χαρίζω και γω μισοχαλασμένα πράγματα ή πραγματικά ευτελούς αξίας, για να καβατζώσω σαν αρπακτικό τα σπάνια ή ακριβά που όποιος έχει ανάγκη και δε τα προλάβει θα πρέπει να ματώσει σε αγγελίες εδώ και στο insomnia για να τα πληρώσει ενώ χαρίζονται. Πραγματικά λυπάμαι αλλά δεν είναι για τη σπανιότητα και το κόστος αυτού που δε κατάφερα να παραλάβω. Αλλά για το ηθικό του θέματος.

Και τελικά αυτά τα άτομα θησαυρίζουν ενώ ταυτόχρονα φαίνεται οτι χαρίζουν και ορισμένα πράγματα για να κρατάνε την καλή εικόνα.

Έγινε επεξεργασία από Superior_Mind
Link to comment
Share on other sites

Θλίβομαι για την κατάσταση σε ένα θέμα που άνοιξε ο jdrogas για καλό σκοπό και αποδεικνύεται οτι τελικά μέσα στα 2-3 καλά που προσφέρει κυκλοφορούν ορισμένοι "γάτοι"

Να το βράσω δηλαδή το γεγονός οτι χαρίζω και γω μισοχαλασμένα πράγματα ή πραγματικά ευτελούς αξίας, για να καβατζώσω σαν αρπακτικό τα σπάνια ή ακριβά που όποιος έχει ανάγκη και δε τα προλάβει θα πρέπει να ματώσει σε αγγελίες εδώ και στο insomnia για να τα πληρώσει ενώ χαρίζονται. Πραγματικά λυπάμαι αλλά δεν είναι για τη σπανιότητα και το κόστος αυτού που δε κατάφερα να παραλάβω. Αλλά για το ηθικό του θέματος.

Και τελικά αυτά τα άτομα θησαυρίζουν ενώ ταυτόχρονα φαίνεται οτι χαρίζουν και ορισμένα πράγματα για να κρατάνε την καλή εικόνα.

Εάν έχεις παρατηρήσει κάτι σε εμάς και σε αλλα φόρα, πατάς το κουμπάκι για ριπορτ, μας εξηγεις τι και πως και εμεις αμολαμε τον δικο μας "γατουλη". :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας πω το σημερινό μου στορι.

προσοχή. Ακολουθεί ημι-αηδιαστικο περιεχόμενο

εκεί που περπατουσα σιγά σιγά, έπειτα από φαγητό, για να πάω σε ένα μαγαζί. ΤΣΑΚ! Κόψιμο. Τι κόψιμο δηλαδή, κοψιματαρα τρομερή.

Ομολογώ ότι τέτοια εμπειρία ήταν παρθένα για εμένα. Να δεις, λέω, που το μαμωανεκδοτο με το πιο γρήγορο πράγμα στον κόσμο θα βγει αληθινό...

Ήμουν στον δρόμο και τα δευτερόλεπτα μετρουσαν κυριολεκτικά κόκκινο. Παράταω φεισμπουκια, τσάτ, κλπ και μόνομιας ανοίγω location services, Google maps και ψάχνω επειγόντως για public toilets. Ενώ προσπαθώ να θυμηθώ αν τα McDonald's στην άλλη άκρη του τετράγωνου έχουν τέτοιες ή πρέπει να ψωνίσω πρωτα. Όλα αυτά βέβαια παράλληλα με το να ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΦΙΓΓΟΜΑΙ ΌΣΟ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ. Πραγματικά το 3λεπτο αναμονης ήταν too much εκείνη τη φάση.

Τελικά μερικά βήματα μετά στριβω, περνώντας μπροστά από την είσοδο του βρετανικού μουσείου. Ας ρωτήσω τον σεκιουριτα λέω, γιατί εδώ δεν με παίρνει να περιμένω. Μου δινει το okay και προχωράω με βήμα ταχειν, καθώς βγάζω από πάνω μου τσαντάκι, μπουφάν, ψιλοξεκουμπωνομαι μέχρι ενός σημείου και κάνω την ευχή μου να έχουν κάποιες κοντά στην είσοδο (γιατί έχει τεράστιο χώρο το πουστικο)

Τέλος καλό, όλα καλά. Επίσης σκέφτηκα τι καλά που ο σεκιουριτας δεν ήταν κανενας ελληναρας. Να μου πει αυταρχικα "δεν περνάς επειδή το λέω εγω". Πρώτα θα είχα χ3στ3ι απάνω μου κι έπειτα θα τον αρχιζα στα καντηλια. Θα είχαν επίσης άρωμα ........ "φρεσκαδας"...

Η ειρωνεία είναι ότι το σκεφτόμουν το πρωί να πάω στο μπάνιο αλλά είπα τη γνωστή μλκια "αν είναι να έρθει, θα ερθει". Στο δι@0λο οποιος την σκέφτηκε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.