Jump to content




DJD

Recommended Posts

Ο σχολιασμός των ειδήσεων per se δε μας πειράζει. Τα "αν ανοίξουμε τη συζήτηση αυτή δε θα έχεις που να κρυφτείς", τα "το γυρίσαμε σε τσάμικο" κλπ ενοχλούν. Όσο ο σχολιασμός γίνεται σε προσωπικό επίπεδο, ενοχλεί.

Χωρίς καμία διάθεση για τρολάρισμα, γιατί νόμιζα ότι ο σχολιασμός σε προσωπικό επίπεδο που λες, είναι στη θεωρεία κολάσιμος ανεξαρτήτος του thread? Επίσης το σχόλιο του wizard στη συγκεκριμένη είδηση δεν ήταν σχολιασμός σε προσωπικό επίπεδο; Πήρε και αυτός thread ban?

Link to comment
Share on other sites

Λέω ο άνθρωπος όλη την εβδομάδα να κάτσω να δουλέψω / διαβάσω στο τελευταίο "μάθημα" μου μέσα στο ΣΚ.. Κοιμήθηκα λίγο λιγότερο από όσο ήθελα, λέω θα αράξω στο PC και από τις 5 μέχρι τις 10 θα τα δώσω όλα..

Στις 4 μουσική από κάτω, αποφάσισαν κάποιοι να κάνουν barberque και να βάλουν μουσική.. :fie::fie: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Είναι κλασικό λάθος το να προγραμματίζεις το διάβασμα για κάποια στιγμή στο μέλλον. Εννοείται ότι όταν θα έρθει εκείνη η στιγμή θα ακούς θορύβους από παντού, θορύβους που μέχρι εκείνη την στιγμή δεν άκουγες ή θα αγνοούσες, το δωμάτιο θα αρχίσει να δείχνει υπερβολικά βρώμικο ενώ μέχρι πριν μια ώρα έλαμπε, το μπάνιο θα μυρίζει, όλοι θα σε θυμηθούν εκείνη την στιγμή για να σε πάρουν τηλέφωνο ή να σου χτυπήσουν την πόρτα, όλα τα ενδιαφέροντα σχόλια και ειδήσεις θα ανέβουν εκείνη την στιγμή online, η τηλεόραση θα πάψει να δείχνει ως χαζοκούτι και ενδεχομένως, αν όλα τα άλλα αποτύχουν, θα γίνει και κάποιος σεισμός.

"Έτσι έπρεπε να είχατε μπανάρει την γνωστή εξάδα ([MENTION=1086]Hero[/MENTION], [MENTION=48]LL_NEO[/MENTION], [MENTION=188]yanni[/MENTION], [MENTION=173]Wizard![/MENTION], [MENTION=573]aggelopas[/MENTION], [MENTION=22279]acct[/MENTION], βάλτε και εμένα μέσα αν και είμαι ο πρώτος που διαμαρτύρομαι για προσωπικές επιθέσεις) από Ειδήσεις και Χρεοκοπία καμιά τριανταριά φορές."

Τώρα όσον αφορά αυτό που έβαλες μέσα σε spoiler χωρίς mentions(fixed), αν θέλεις να κάνεις αυτοκριτική για τον εαυτό σου, να την κάνεις χωρίς να φτιάχνεις κερκίδα και από άλλους για να κρυφτείς εκεί μέσα. Αλλά τι λέω που τρέχεις να διαχωρίσεις την αφεντιά σου από όλους εμάς τους υπόλοιπους με το σχόλιο για τις διαμαρτυρίες σου περί προσωπικών επιθέσεων; Μάλλον πολλά ζητάω.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Είναι κλασικό λάθος το να προγραμματίζεις το διάβασμα για κάποια στιγμή στο μέλλον. Εννοείται ότι όταν θα έρθει εκείνη η στιγμή θα ακούς θορύβους από παντού, θορύβους που μέχρι εκείνη την στιγμή δεν άκουγες ή θα αγνοούσες, το δωμάτιο θα αρχίσει να δείχνει υπερβολικά βρώμικο ενώ μέχρι πριν μια ώρα έλαμπε, το μπάνιο θα μυρίζει, όλοι θα σε θυμηθούν εκείνη την στιγμή για να σε πάρουν τηλέφωνο ή να σου χτυπήσουν την πόρτα, όλα τα ενδιαφέροντα σχόλια και ειδήσεις θα ανέβουν εκείνη την στιγμή online, η τηλεόραση θα πάψει να δείχνει ως χαζοκούτι και ενδεχομένως, αν όλα τα άλλα αποτύχουν, θα γίνει και κάποιος σεισμός.

Έχεις ένα δίκιο, αλλά εντάξη, το σχετικό συμμάζεμα επίσης το είχα κανονίσει (για σάββατο μεσημέρι), τα άλλα λίγο-πολύ μπορεί να συμβούν σε όλους (πριν 2 βδομάδες έφαγα την ώρα μου να φτιάχνω το τροφοδοτικό που έκανε υπερβολικό θόρυβο), από την άλλη, τις υπόλοιπες μέρες δεν προλάβαινα να διαβάσω, γυρνούσα σπίτι στις 8 και από τις 9 μέχρι να την πέσω ήμουν σαν ζόμπι από την κούραση.

Με βλέπω να κλείνω πόρτα, να συγκεντρώνομαι για 3 ώρες, και μετά να πηγαίνω στο πάρτυ, έχει ωραία κοριτσάκια!

Cool

έχω να πάω και σε πάρτυ σε λίγο. :baby:

Tι party? Δες και εσύ μην ενοχλείτε κανάν φουκαρά φοιτητή που θέλει να διαβάσει. .

Link to comment
Share on other sites

^Ποιο πολύ έβαλα το like για να πάει ο [MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION] ήρεμος στο πάρτι :p

Βασικά αν είσαι ζόμπι στις 9 την πέφτεις άμεσα για ύπνο. Το πολύ πολύ να ξυπνήσεις στις 3 όταν όλοι οι άλλοι θα κοιμούνται και άρα θα έχει ησυχία. Plus δεν θα κυκλοφορεί τίποτα σε forums.

Link to comment
Share on other sites

^Ποιο πολύ έβαλα το like για να πάει ο [MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION] ήρεμος στο πάρτι :p

Βασικά αν είσαι ζόμπι στις 9 την πέφτεις άμεσα για ύπνο. Το πολύ πολύ να ξυπνήσεις στις 3 όταν όλοι οι άλλοι θα κοιμούνται και άρα θα έχει ησυχία. Plus δεν θα κυκλοφορεί τίποτα σε forums.

Δεν το νιώθω καλά να πάω για ύπνο από τις 9 :(

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα πάω να φάω λουκανικάκια και να πιω μπυρίτσες με κάποιους φίλους και ίσως να έρθει μαζι και μια παχουλή κοπέλα που μου αρέσει , μακάρι να έρθει η ζουζουνίτσα , αν και το νου της θα τον έχει στο φαγητό. Το κακό μαζι της ειναι οτι δεν μοιράζεται, μπορεί να πας να της πάρεις μια πατάτα απο το πιάτο και να σου χτυπήσει το χέρι :X:

Link to comment
Share on other sites

joey doesn't share food

Της αρέσει ρε σι να τρώει , ε δε θα της πω και όχι αλλα σκέψου να βλέπουμε ταινία και να πάω να πάρω απο το ποπ κορν της και να με χτυπήσει ...:whip: Αυτά τα ξέρω απο τον φίλο μου που με προηδοποίησε για την συμπεριφορά της όταν έμαθε οτι ενδιαφέρομαι , μου λέει φαγητό μην της φας , αν το κάνεις ειναι ικανή να σε σκοτώσει :look:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το νιώθω καλά να πάω για ύπνο από τις 9 :(

Όλα μια ιδέα είναι. Προσωπικά μια περίοδο δεν ένιωθα καλά να πάω για ύπνο πριν τις 3. Μια μέρα ήμουν κουρασμένος και ξάπλωσα στις 12 και μετά κοιμόμουν συνέχεια κάπου εκεί γύρο στις 12. Από την στιγμή που έχεις να δόσεις μαθήματα, δεν πετάς στα σκουπίδια π.χ. 3 ολόκληρες ώρες, από τις 9 μέχρι τις 12.

Αυτό είναι το σωστό και έξυπνο, άλλο τι κάνουμε βέβαια στην πραγματικότητα. :p

Υ.Γ. Άσχετο

WTF? Πότε γίναμε Cosmopolitan?

Link to comment
Share on other sites

Της αρέσει ρε σι να τρώει , ε δε θα της πω και όχι αλλα σκέψου να βλέπουμε ταινία και να πάω να πάρω απο το ποπ κορν της και να με χτυπήσει ...:whip: Αυτά τα ξέρω απο τον φίλο μου που με προηδοποίησε για την συμπεριφορά της όταν έμαθε οτι ενδιαφέρομαι , μου λέει φαγητό μην της φας , αν το κάνεις ειναι ικανή να σε σκοτώσει :look:

:woot::woot:

h05FDE23A:)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα πάω να φάω λουκανικάκια και να πιω μπυρίτσες με κάποιους φίλους και ίσως να έρθει μαζι και μια παχουλή κοπέλα που μου αρέσει , μακάρι να έρθει η ζουζουνίτσα , αν και το νου της θα τον έχει στο φαγητό. Το κακό μαζι της ειναι οτι δεν μοιράζεται, μπορεί να πας να της πάρεις μια πατάτα απο το πιάτο και να σου χτυπήσει το χέρι :X:

Βουρ στον πατσά και μη μασάς τίποτα.... κυριολεκτικά!

Link to comment
Share on other sites

Η διαιτολόγος μού είπε ότι η πνευματική δουλειά που κάνω δεν καίει. Αλλού, παλιότερα είχα διαβάσει ότι καίει και αρκετά μάλιστα. Τέλος πάντων, δε δίνω σημασία σε αυτό, γιατί με τη διατροφή που κάνω δεν πεινάω (στερούμαι πολλά όμως, αλλά δεν πειράζει, για λίγο είναι κάνω υπομονή) και χάνω.

Ναι οι εξισώσεις για χοντρικά είναι, δεν τις παίρνω τοις μετρητοίς, όπως δε θεωρώ ότι οι επιμέρους μάζες των συστατικών μου είναι ακριβείς. Χοντρικά αυτό που ξέρω είναι ότι το Σεπτέμβρη ξεκίνησα με 33 κιλά λίπος (35%) και τώρα έχω 25 (27%) και 13 κιλά μείον στο βάρος.

-8 κιλά λίπος

-5 κιλά υγρά

-14 πόντοι στην περιφέρεια (στον αφαλό)

είμαι 1.81 και παίζω από 84 έως 88 κιλά ανάλογα την ημέρα, το πόσο έχω σαβουρώσει και πόσες φορές έχω πάει τουαλέτα. η δουλειά μου είναι 100% πνευματική. ανά περιόδους που μπορεί να δουλεύω 8-10 ώρες με το μυαλό στο φουλ (aka H/M μελέτες για οικοδομές) έχω παρατηρήσει ότι πεινάω απίστευτα, τρώω πολύ περισσότερο από συνήθως και το βάρος μου παραμένει σταθερό ή μειώνεται και ελαφρώς. κοινώς για μένα υπάρχει μεγάλη πιθανότητα η διαιτολόγος σου να είναι λίγο λάθος.

Πως γίνεται η ίδια τηλερόσαση να πιάνει NERIT, Nsports, HD από μια πρίζα κεραίας, αλλά από άλλη (άλλο δωμάτιο) να μην τα πιάνει; Και οι δύο πρίζες καταλήγουν στην ίδια κεραία.

αν μιλάς για πελοπόννησο, έχουν συμβεί διάφορα τρελά από χθες. παλεύαμε επί ώρα με ένα φίλο να βρουμε γιατί δεν παίζει η tv του τα 3 κρατικά. δοκιμάσαμε να την πάμε και σε άλλο σπίτι που δούλευε ΟΚ και πάλι τίποτα. σήμερα αποφάσισε να παίξει νεριτ σπορτσ. μίλησα με έναν φίλο που έχει κατάστημα ηλεκτρικών και πούλησε αρκετές εκατοντάδες αποκωδικοποιητές και μου είπε ότι συνάντησε το ίδιο πρόβλημα σε ορισμένες περιπτώσεις. άρα πιθανώς χρειάζεται να κάνεις λίγο υπομονή...

Έγινε επεξεργασία από GriGas
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.