Jump to content




DJD

Recommended Posts

μαλλον πρεπει να αρχίσω να διαβαζω περισσότερο για τη σχολη και να το παρω στα σοβαρα πια γιατι βαρεθηκα να τις παλιοθεωριες !κολο σχολες! πια

Σοβαρό διάβασμα μόνο εκτός σπιτιού.

Μέχρι πέρσι πηγαίναμε στη βιβλιοθήκη της σχολής. Πλέον, που η βιβλιοθήκη κλείνει στις 3, πηγαίνουμε σε αίθουσες της σχολής και διαβάζουμε. Αν χρειαστεί, έτσι, έχουμε και πίνακα για να λύνουμε ασκήσεις. Ωράρια, 10-8, και παραγγέλνουμε απ'έξω για φαΐ. Ή αν δε βολεύει να πάμε Ζωγράφου, πάμε κέντρο σε καμία ήσυχη καφετέρια (έχουμε βρει δύο στη Σόλωνος) και διαβάζουμε, αλλά λιγότερες ώρες διάβασμα. Πχ για Σαββατοκύριακα βολεύει.

Να το πάρεις στα σοβαρά, πάντως. Μην το αφήσεις να παρατραβήξει σαν άλλους.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτό νομίζω πως ισχύει για όσους μένουν με γονείς. όταν ήμουν φοιτητής, αυτά που περιγράφεις τα κάναμε όταν θέλαμε να μην διαβάσουμε, έχοντας ελαφρώς την συνείδηση καθαρή ότι διαβάζαμε...κοινώς βιβλιοθήκη μόνο για να χαζέψουμε γκομενάκια της φιλοσοφικής/νομικής κλπ (την εποχή μου αναλογία γυναικών/ανδρών στο πολυτεχνείο περίπου 1:5 με τους μηχανολόγους 1:15 στο έτος μου)

Link to comment
Share on other sites

Δε μένω με τους γονείς μου. Αλλά αφενός έχει πολύ φασαρία στην πολυκατοικία με τα κωλοπαιδάκια που μένουν από πάνω, αφετέρου, και ησυχία να έχει, θα προτιμήσω να κάνω οτιδήποτε άλλο από το να διαβάσω.

Στη βιβλιοθήκη της ΣΘΕ δύσκολο να χαζέψεις γκομενάκια :p Στις αίθουσες που διαβάζουμε πλέον, δύσκολο να μη διαβάσεις. Δεν περνάει πολύς κόσμος, και δεν πιάνει ούτε 2g, οπότε δεν έχεις πολλά πράγματα να σου αποσπάσουν την προσοχή. Σε καφετέριες είναι πιο δύσκολο το διάβασμα, αλλά είπαμε αυτές είναι για χαλαρές καταστάσεις

Εξαρτάται κι από τον άνθρωπο φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Συζήτηση με 12χρονο (6η δημοτικού) σήμερα, ξεκινάει ο μικρός:

-Βλέπεις που το ένα μου φρύδι λείπει;

-Ωχ, ναι! τι έγινε το φρύδι σου;

-Μου το έκοψε η αδερφή μου (πάει Γ' λυκείου) όταν κοιμόμουν.

-Ε, δεν μπορεί έτσι στα καλά καθούμενα, κάτι της έκανες!

-Μου έβαψε και τα νύχια, πήρε μαζί της τα ξεβαφτικά, και δεν μπορούσα να τα ξεβάψω να πάω σχολείο το πρωί. :hehe:

-Λέγε βρε τι της έκανες!

-Της έθαψα στον κήπο κάτι Nike που είχαν 180 ευρώ και τα έψαχνε.

-Γιατί ρε συ της έθαψες τα παπούτσια;

-Ε, αφού είχε βάλει κάτω το PS3 μου, και το πάταγε μέχρι που έσπασε!

-Γιατί;

-Γιατί εγώ της έσπασα τον υπολογιστή!

-Λάπτοπ;

-Όχι σταθερός, έριξα το κουβούκλιο κάτω και χοροπήδαγα πάνω μέχρι που στράβωσε και χάλασε τελικά.

'Ελιωσα στο γέλιο.:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως, μια φορά που μου είχε βάψει τα νύχια κ τα χείλη του action man μου ΡΟΖ, είχα διαλύσει 2 barbie κι είχε φάει τέτοια μπουνιά που της είχε κοπεί η αναπνοή.. κι επειδή δεν ξέβαφε με τίποτα ο action man, αυτοκτόνησε στο απέναντι δασάκι :...: αυτά με την μια αδερφή.. η άλλη ήταν πολύ πιο μεγάλη και υπήρχε αλληλοσεβασμός επειδή φοβόμασταν ο ένας τον άλλο :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα που έχω παραγγείλει διάφορους διακόπτες ηλεκτρονικών.... άρχισε η επιχείρηση κολλητήρι! :D Βαρέθηκα να ανάβω την οθόνη με κατσαβίδιασμα στην πλακέτα :hehe:

Μέχρι τώρα έχουμε πάει καλά, η οθόνη πλέον ανάβει ανθρώπινα, και επιδιόρθωσα και το ασύρματο ποντίκι του λάπτοπ (το αριστερό κλικ έπαιζει 1 στις 3). Σειρά έχουν 2 ακόμη ποντίκια :D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως, μια φορά που μου είχε βάψει τα νύχια κ τα χείλη του action man μου ΡΟΖ, είχα διαλύσει 2 barbie κι είχε φάει τέτοια μπουνιά που της είχε κοπεί η αναπνοή.. κι επειδή δεν ξέβαφε με τίποτα ο action man, αυτοκτόνησε στο απέναντι δασάκι :...: αυτά με την μια αδερφή.. η άλλη ήταν πολύ πιο μεγάλη και υπήρχε αλληλοσεβασμός επειδή φοβόμασταν ο ένας τον άλλο :hehe:

αυτά πάει στο καλό... η ζημιές του κοπελιού μιλάμε πολλά λεφτά. θα τα είχα σκοτώσει τα κωλόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

The Sweet Irony Of Popcorn Time | TechCrunch

Ξανά επίκαιρο με την αναβίωσή του. Να δούμε αν θα πιάσουν το υπονοούμενο αυτή τη φορά.

But the pirates are out-innovating the studios — and apps like Popcorn Time prove that the movie industry is not being held back because of technology, it’s the lawyers.

...

Popcorn Time unifies them under one roof — in exactly the agnostic, friendly way that the movie industry in aggregate has been so unable to do for its own products.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.