Jump to content




DJD

Recommended Posts

Χτες βράδυ, ο μετανάστης ταξιτζής, με πήγε σπίτι απο τον μίνι περιφερειακό και όχι καρφί απο το δρόμο που διασχίζει το χωριό.. Η διάφορα γύρω στη λίρα, μιλούσα κινητό και δεν έδωσα σημασία..

Φτάνοντας είχε γράψει 9,50 λίρες και μου δίνει πίσω ρέστα 1,5 λέγοντας: αλλη φορά να λες του οδηγού να σε πηγαινει απο Windsor road να πληρωνεις λιγότερο..

Πάω στοίχημα και Ελλάδα το ίδιο θα έκανε ο αντιστοιχος ταριφας που θα μετέφερε τουρίστα Άγγλο...

Sent from my Nexus 4

Link to comment
Share on other sites

Το τάμα στον Άγιο Φανούριο απέδωσε, σήκωσαν τηλέφωνο στον ΟΑΕΕ!:hehe:

-Καλημέρα, θα ήθελα μία πληροφορία για αυτό.

-Ναι, θα πάρετε στο 210-........

-Μα σε αυτό παίρνω απ' τη Πέμπτη και δεν το σηκώνει κανένας!

-Να συνεχίσετε!(και έκλεισε):hehe: Πλέον το αντιμετωπίζω με χιούμορ.:)

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε καλέσει ραδιοταξί, από Πεύκη για ΝΙΜΤΣ (Μέγαρο Μουσικής). Ο ταξιτζής ξέχασε να βάλει μπρος το ταξίμετρο με το που ξεκινήσαμε, και το θυμήθηκε στην Κηφισίας (περίπου 4,5 χλμ μετά). Στο τέλος μας ζήτησε αυτά που έγραψε το ταξίμετρο. Και έκοψε και απόδειξη χωρίς να προλάβουμε να τη ζητήσουμε. Παραδόξως, ήταν Έλληνας.

Είναι που θα πέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά μου έχει κόψει ταξιτζής, χωρίς να του ζητήσω, απόδειξη. Όλες τις άλλες φορές κάνουν την πάπια αφού και εγώ δεν ζητάω. Δεν πολύ μπαίνω και σε ταξί, αλλιώς θα ζήταγα. Όταν του είπα ότι οι άλλοι ταξιτζήδες δεν δίνουν αποδείξεις μου είπε ότι "Όλοι δίνουν διότι ο μετρητής συνδέεται με τον εκτυπωτή, οπότε δεν υπάρχει λόγος να μην δίνουν." Καλός άνθρωπος φαινόταν, πιθανόν ο μοναδικός ταξιτζής στην Αθήνα που δίνει οικειοθελώς απόδειξη. Παίζει να ήταν ο ίδιος. :o

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε καλέσει ραδιοταξί, από Πεύκη για ΝΙΜΤΣ (Μέγαρο Μουσικής). Ο ταξιτζής ξέχασε να βάλει μπρος το ταξίμετρο με το που ξεκινήσαμε, και το θυμήθηκε στην Κηφισίας (περίπου 4,5 χλμ μετά). Στο τέλος μας ζήτησε αυτά που έγραψε το ταξίμετρο. Και έκοψε και απόδειξη χωρίς να προλάβουμε να τη ζητήσουμε. Παραδόξως, ήταν Έλληνας.

Είναι που θα πέσεις.

Έχω βρει πολλούς να δουλεύουν ταξί που δεν ήταν η δουλειά τους αλλά λόγω ότι δεν βρίσκουν τίποτα

(απολυμένοι κτλ). Είναι άνθρωποι μορφωμένοι και με παιδεία και με άψογη αντιμετώπιση. Σε μερικούς κρατάω και κάρτα τους.

Link to comment
Share on other sites

Ενα βραδυ εγω ειχα μπει σε εναν ταξιτζη, ο ανθρωπος ηταν προγραμματιστης cobol αν θυμαμαι καλα στη Γερμανια και ηρθε εδω για τα ματια μιας.

Υπαρχουνε και καλοι, αλλα ειναι ...λιγοι

Link to comment
Share on other sites

Καποιος χαραξε δις το αυτοκινητο του πατερα μου :mad:

ποτε δε το καταλαβα αυτο το πραγμα με τους καραγκιοζηδες

αν εχεις προβλημα,ελα πες το

και πραγματικα ειναι του τι να του πρωτοκανεις εαν τον πετυχεις εκεινη την ωρα

να του χαραξεις τη μουρη?

Link to comment
Share on other sites

εγω ακομα θυμαμαι το κολπο που ηθελε να μας κανει ο ταξιτζης αυτο το καλοκαιρι οταν πηρα ταξι απο ραφηνα και επεμενε να μας παει απο το βουνο ωστε να παρει 50€ αντι για 35€ απο αττικη οδο! και καλα τωρα,ειχε κινηση!

Link to comment
Share on other sites

Καποιος χαραξε δις το αυτοκινητο του πατερα μου :mad:

ποτε δε το καταλαβα αυτο το πραγμα με τους καραγκιοζηδες

αν εχεις προβλημα,ελα πες το

και πραγματικα ειναι του τι να του πρωτοκανεις εαν τον πετυχεις εκεινη την ωρα

να του χαραξεις τη μουρη?

Εγώ δεν έχω αμάξι, την μηχανή την κλέψανε και ησύχασα απο τέτοια προβλήματα. Θα μου γρατζουνήσουν την μηχανή της δουλειάς; Να, λες και είναι σε καλή κατάσταση.

JK Mode Off

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.