Jump to content




DJD

Recommended Posts

Τόσα χρόνια που απέφευγα την HP στους εκτυπωτές κάτι ήξερα. 7 χρόνια με έναν Epson Stylus Color 600 στεναχωρήθηκα πολύ όταν η κεφαλή τα έφτυσε. 7 Χρόνια με έναν Canon ip4000, επίσης. Ο HP F4283 όμως όταν τα φτύσει θα φύγει από το παράθυρο μέσα σε τρελά πανηγύρια. Που να ήξερα.

Εντάξει τα μελάνια τα καταπίνει και τα φτύνει. Αποφάσισα λοιπόν να δοκιμάσω επαναγέμιση τους όπως πάνω από 10 χρόνια σε Epson/Canon. Βρε μια σωστή εκτύπωση δεν κάνει το άτιμο. Με τίποτα. Κενές γραμμές εδώ, κενές εκεί, κενά παντού. Να πω ότι δεν το γέμισα; Ξεχειλίζει.

Anyway ας βάλουμε, στις 2 το πρωί, το @work που πήραμε από το Πλαίσιο για μια ώρα ανάγκης. Καινούριο στην συσκευασία του, το συνδέουμε και ...catridge error.... :jester:

HP, @work... :slap: τα ήθελε ο ποπός μου δεν λέω. :...:

Link to comment
Share on other sites

Α, δεν ξέρω για τους νέους, ο δικός μου HP 5550, 10 χρόνια τώρα μια χαρά τα καταφέρνει. Επαναγεμίζω τα μελάνια μόνος μου και ανά κάμποσα χρόνια του παίρνω καινούρια, επειδή βουλώνουν-χαλάνε οι κεφαλές.

Link to comment
Share on other sites

Α, δεν ξέρω για τους νέους, ο δικός μου HP 5550, 10 χρόνια τώρα μια χαρά τα καταφέρνει. Επαναγεμίζω τα μελάνια μόνος μου και ανά κάμποσα χρόνια του παίρνω καινούρια, επειδή βουλώνουν-χαλάνε οι κεφαλές.

Τυχερός είσαι. Όταν δούλευα στην InfoQuest, ήταν το μοντέλο με τις περισσότερες επιστροφές...

Link to comment
Share on other sites

Γ@μω το "κρατος" μου γ@μω !

Στη γειτονια υπαρχει ενα πανεμορφο πιττ μπουλακι το οποιο ειναι μονιμα στη βεραντα.

Ο σκυλος δεν ενοχλει, δεν γαβγιζει δεν κλαει ειναι πολυ γ@ματος πραγματικα.

Το κακο ειναι οτι στη βεραντα δεν εχουν τεντα και τη κοπαναει ΟΛΗ μερα ο ηλιος.

Με αποτελεσμα ο καημενος ο σκυλος ολη μερα να καθεται ΜΕΣΑ σε μια κουτα που του εχουν και να βγαινει μονο βραδυ.

ΜΟΝΟ το βραδυ πινει νερο και κανει τη αναγκη του. (τον βλεπω πολυ καλα απο τη βεραντα μου)

Δεν βγαινει ποτε κανεις να του κανει παρε η να παιξει μαζι του :...:

Ωρα για δραση λοιπον λεω μεσα μου.

Παιρνω τηλ τη δημοτικη αστυνομια και αφου περιγραφω το προβλημα μου λεει ευγενεστατος κατα τα αλλα κυριος.

"ειμαστε υπο καταργηση και οντως ηταν αρμοδιοτητα μας αλλα τωρα δεν μπορουμε να κανουμε κατι"

Και με ποιον μπορω να μιλησω λοιπον ?

Δεν γνωριζω κυριε.

Τζακ ποτ λεω μεσα μου.

Ξεκιναω λοιπον και παιρνω φιλοζωικες

Η φιλοζωικη του δημου μας εδω και μερες δεν λεει να σηκωσει το τηλ ουτε για πλακα.

Παιρνω αλλες φιλοζωικες @@ τπτ κανενα ενδιαφερον, δεν μπορουμε να κανουμε κατι κλπ.

Εδω πχ τα λενε παρα πολυ ωραια και καλα Καταγγελία Κακοποίησης - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΦΙΛΟΖΩΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ

Αλλα τηλ δεν εχει και φυσικα απο τη φορμα επικοινωνιας δεν με πηρε ποτε κανενας.

Πηρα τηλ στο ΑΤ της γειτονιας μου.

Του λεω του μπατσακου το και το.

Ναι δεν εχουμε περιπολικο μου λεει για να ερθουμε.

Αυτο του λεω ειναι επισημη απαντηση του λεω ?

Πειτε μου λιγο σας παρακαλω ονομα και βαθμο.

Μααααα

Ουτε μα ουτε μου

ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟ τωρα !

Να μου πηγαινετε τα βραδυα να παιρνετε σουβλακια ξερετε πουταν@κια...

Φυσικα μου εδωσε ονομα και βαθμο οποτε το απογευμα θα παω απο κει να μανουριασουμε λιγακι...

Οχι τπτ αλλο, αν φυγει ο σκυλος απο θερμοπληξια θα ειναι αργα....

Link to comment
Share on other sites

Γ@μω το "κρατος" μου γ@μω !

Στη γειτονια υπαρχει ενα πανεμορφο πιττ μπουλακι το οποιο ειναι μονιμα στη βεραντα.

Ο σκυλος δεν ενοχλει, δεν γαβγιζει δεν κλαει ειναι πολυ γ@ματος πραγματικα.

Το κακο ειναι οτι στη βεραντα δεν εχουν τεντα και τη κοπαναει ΟΛΗ μερα ο ηλιος.

Με αποτελεσμα ο καημενος ο σκυλος ολη μερα να καθεται ΜΕΣΑ σε μια κουτα που του εχουν και να βγαινει μονο βραδυ.

ΜΟΝΟ το βραδυ πινει νερο και κανει τη αναγκη του. (τον βλεπω πολυ καλα απο τη βεραντα μου)

Δεν βγαινει ποτε κανεις να του κανει παρε η να παιξει μαζι του :...:

Ωρα για δραση λοιπον λεω μεσα μου.

Παιρνω τηλ τη δημοτικη αστυνομια και αφου περιγραφω το προβλημα μου λεει ευγενεστατος κατα τα αλλα κυριος.

"ειμαστε υπο καταργηση και οντως ηταν αρμοδιοτητα μας αλλα τωρα δεν μπορουμε να κανουμε κατι"

Και με ποιον μπορω να μιλησω λοιπον ?

Δεν γνωριζω κυριε.

Τζακ ποτ λεω μεσα μου.

Ξεκιναω λοιπον και παιρνω φιλοζωικες

Η φιλοζωικη του δημου μας εδω και μερες δεν λεει να σηκωσει το τηλ ουτε για πλακα.

Παιρνω αλλες φιλοζωικες @@ τπτ κανενα ενδιαφερον, δεν μπορουμε να κανουμε κατι κλπ.

Εδω πχ τα λενε παρα πολυ ωραια και καλα Καταγγελία Κακοποίησης - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΦΙΛΟΖΩΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ

Αλλα τηλ δεν εχει και φυσικα απο τη φορμα επικοινωνιας δεν με πηρε ποτε κανενας.

Πηρα τηλ στο ΑΤ της γειτονιας μου.

Του λεω του μπατσακου το και το.

Ναι δεν εχουμε περιπολικο μου λεει για να ερθουμε.

Αυτο του λεω ειναι επισημη απαντηση του λεω ?

Πειτε μου λιγο σας παρακαλω ονομα και βαθμο.

Μααααα

Ουτε μα ουτε μου

ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟ τωρα !

Να μου πηγαινετε τα βραδυα να παιρνετε σουβλακια ξερετε πουταν@κια...

Φυσικα μου εδωσε ονομα και βαθμο οποτε το απογευμα θα παω απο κει να μανουριασουμε λιγακι...

Οχι τπτ αλλο, αν φυγει ο σκυλος απο θερμοπληξια θα ειναι αργα....

Και εγώ έχω ένα "θέμα". Στην πολυκατοικία που είναι πάνω απο το μαγαζί μου είναι κάτι πιτσιρίκια στον 4ο όροφο που την έχουν δει καιρό τώρα και πετάνε ότι βρουν απο το μπαλκόνι ( πέτρες, φλιτζάνια, παιχνίδια κτλ κτλ) σε περαστικούς και αυτοκίνητα. Πήρα πριν μια βδομάδα περίπου το 100. Το σηκώνει ένας τυπάς και με υφάδι τι μας ενοχλείς ρε φίλε με μακακιες μου είπε ότι θα στείλει περιπολικό αλλά δεν ξέρει πότε, το οποίο φυσικά δεν ήρθε ποτέ. Το ίδιο βράδυ πιάσαμε την μανα τους και της είπαμε τι γίνεται η οποία φυσικά χέστηκε. Μία τύπισσα είναι που ο άντρας της την έχει κοπανίσει στην Συρία και αυτή είναι μόνιμα μεθυσμένη. Τα παιδάκια όμως δεν είναι επικίνδυνα μόνο για τους περαστικούς αλλά και για τα ίδια, γιατί το ένα είναι τόσο κοντό που για να φτάσει να πετάει πράγματα απο το μπαλκόνι ανεβαίνει σε ένα σκαμπό και στην ουσία κρέμεται. Συνεχίζεται λοιπόν η ίδια ιστορία και βλέπω και πετάνε πρώτα μια νερόμπομπα σε έναν γέρο περαστικό και μετά μπαμ στην μάπα σε ένα μηχανάκι. Εκει κάλεσα πάλι την Αστυνομία φυσικά και μετά απο λίγη ώρα ήρθε ένας αστυνομικός λες και γύρισε απο το Vila Mercedes. του εξηγώ τι γίνεται και λεει καλά θα μιλήσω λέει στα παιδιά αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι γιατί δεν είναι τίποτα λέει αυτό απλά ένα πταίσμα...... μα καλά κανείς δεν νοιάζεται για τα κοπέλια; γιατί προφανώς δεν φταίνε αυτά. προς το παρών μάλλον φοβήθηκαν και σταμάτησαν αλλά σίγουρα θα συνεχίσουν. Σε αυτή την περίπτωση που θα απευθυνθώ για να γίνει δουλειά στην πρόνοια ;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Χαμόγελο του Παιδιού. Με μανα στο αλκοολ και παιδιά σε κίνδυνο ίσως κάνουν κάτι αν και ειναι και αυτοί περιορισμένοι σε ποιες περιπτώσεις μπορούν να παρέμβουν

Link to comment
Share on other sites

Γ@μω το "κρατος" μου γ@μω !

Στη γειτονια υπαρχει ενα πανεμορφο πιττ μπουλακι το οποιο ειναι μονιμα στη βεραντα.

Ο σκυλος δεν ενοχλει, δεν γαβγιζει δεν κλαει ειναι πολυ γ@ματος πραγματικα.

Το κακο ειναι οτι στη βεραντα δεν εχουν τεντα και τη κοπαναει ΟΛΗ μερα ο ηλιος.

Με αποτελεσμα ο καημενος ο σκυλος ολη μερα να καθεται ΜΕΣΑ σε μια κουτα που του εχουν και να βγαινει μονο βραδυ.

Πάρε ένα τούβλο, πέτα το στη τζαμαρία να σπάσει και να μπορέσει να μπει μέσα το σκυλί.

Βάλε κι ένα απειλητικό σημείωμα έτσι για να γίνει πιό χολιγουντιανό το σκηνικό.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα τούβλο, πέτα το στη τζαμαρία να σπάσει και να μπορέσει να μπει μέσα το σκυλί.

Βάλε κι ένα απειλητικό σημείωμα έτσι για να γίνει πιό χολιγουντιανό το σκηνικό.

βαλε κι ενα post-it με το τηλ του Τσακωνα στο ψυγειο just In case

κι ολοι οι αλλοι ας ετοιμασουμε popcorn για Daily Polack Tom: Season 2 episode 1 - Bricks were shat thrown

Link to comment
Share on other sites

Γ@μω το "κρατος" μου γ@μω !

Στη γειτονια υπαρχει ενα πανεμορφο πιττ μπουλακι το οποιο ειναι μονιμα στη βεραντα.

Ο σκυλος δεν ενοχλει, δεν γαβγιζει δεν κλαει ειναι πολυ γ@ματος πραγματικα.

Το κακο ειναι οτι στη βεραντα δεν εχουν τεντα και τη κοπαναει ΟΛΗ μερα ο ηλιος.

Με αποτελεσμα ο καημενος ο σκυλος ολη μερα να καθεται ΜΕΣΑ σε μια κουτα που του εχουν και να βγαινει μονο βραδυ.

ΜΟΝΟ το βραδυ πινει νερο και κανει τη αναγκη του. (τον βλεπω πολυ καλα απο τη βεραντα μου)

Δεν βγαινει ποτε κανεις να του κανει παρε η να παιξει μαζι του :...:

Ωρα για δραση λοιπον λεω μεσα μου.

Παιρνω τηλ τη δημοτικη αστυνομια και αφου περιγραφω το προβλημα μου λεει ευγενεστατος κατα τα αλλα κυριος.

"ειμαστε υπο καταργηση και οντως ηταν αρμοδιοτητα μας αλλα τωρα δεν μπορουμε να κανουμε κατι"

Και με ποιον μπορω να μιλησω λοιπον ?

Δεν γνωριζω κυριε.

Τζακ ποτ λεω μεσα μου.

Ξεκιναω λοιπον και παιρνω φιλοζωικες

Η φιλοζωικη του δημου μας εδω και μερες δεν λεει να σηκωσει το τηλ ουτε για πλακα.

Παιρνω αλλες φιλοζωικες @@ τπτ κανενα ενδιαφερον, δεν μπορουμε να κανουμε κατι κλπ.

Εδω πχ τα λενε παρα πολυ ωραια και καλα Καταγγελία Κακοποίησης - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΦΙΛΟΖΩΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ

Αλλα τηλ δεν εχει και φυσικα απο τη φορμα επικοινωνιας δεν με πηρε ποτε κανενας.

Πηρα τηλ στο ΑΤ της γειτονιας μου.

Του λεω του μπατσακου το και το.

Ναι δεν εχουμε περιπολικο μου λεει για να ερθουμε.

Αυτο του λεω ειναι επισημη απαντηση του λεω ?

Πειτε μου λιγο σας παρακαλω ονομα και βαθμο.

Μααααα

Ουτε μα ουτε μου

ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟ τωρα !

Να μου πηγαινετε τα βραδυα να παιρνετε σουβλακια ξερετε πουταν@κια...

Φυσικα μου εδωσε ονομα και βαθμο οποτε το απογευμα θα παω απο κει να μανουριασουμε λιγακι...

Οχι τπτ αλλο, αν φυγει ο σκυλος απο θερμοπληξια θα ειναι αργα....

Σόρυ κιόλας αλλά από πότε είναι αρμοδιότητα της Ελληνικής Αστυνομίας να τρέχει να συυμορφώσει κάποιον του οποίου τη συμπεριφορά στο σκύλο του κρίνεις ανάρμοστη, ώστε να πουλήσεις και τζάμπα μαγκιά του "μπατσάκου" ;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.