Jump to content




DJD

Recommended Posts

Ακομα κι ετσι ομως

προτιμω αυτη τη μορφη τηλεορασης απο οποιοδηποτε mega, ANT1 κτλ

anyday οf the week

μιας κι εδω που τα λεμε

ακομα κι στη χειροτερη εκπομπη του history/discovery/κτλ

μπορεις να βρεις κατι πραγματικα ενδιαφερον

Κι εμένα μου αρέσουν αυτές οι εκπομπές (πέρα από τους εξωγήινους που την θεωρώ γελοία), αλλά δεν είναι history channel. Στο discovery θα ταίριαζαν περισσότερο, νομίζω.

Στο history θα προτιμούσα να έχει ιστορικά γεγονότα. Μάχες, πολέμους, κρίσεις (π.χ. Με τους πυραύλους στην Κούβα), κλπ.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν 7-8 διαφορετικα καναλια History/Discovery (δεν εννοω τα θεματικα πχ sciense)

Δυστυχως το πακετο που εχει η Nova ειναι το πιο φτηνο σε θεματολογια και γιαυτο βλεπεται και ρουμανικες-βουλγαρικες κλπ διαφημισεις που κ που...

Link to comment
Share on other sites

Τι αηδία έχει καταντήσει το history channel... Εξωγήινοι της αρχαιότητας, όλα στο σφυρί, οικογένεια ενεχειροδανειστών κλπ τόσα ιστορικά θέματα και προβάλει όλο αηδίες...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Υπάρχουν και χειρότερα. Βραβείο σε όποιον αντέξει να το δει μέχρι τέλους...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=-KofyTQnQ9E]Fox News Anchor Horrified That A Muslim PhD-Professor Can Write About Jesus - YouTube[/ame]

nathan-fillion-well-nevermind1.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου αρέσουν αυτές οι εκπομπές (πέρα από τους εξωγήινους που την θεωρώ γελοία), αλλά δεν είναι history channel. Στο discovery θα ταίριαζαν περισσότερο, νομίζω.

Στο history θα προτιμούσα να έχει ιστορικά γεγονότα. Μάχες, πολέμους, κρίσεις (π.χ. Με τους πυραύλους στην Κούβα), κλπ.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

συμφωνω απολυτα

οι σειρες αυτες θα μπορουσαν καλλιστα να παιζονται στο discovery

και οντως το history χρειαζεται πιο μεγαλη δοση ιστοριας και με μεγαλυτερη ποικιλια imho

και οχι μονο εντατικο τριμηνο για τα μυστικα του Χιτλερ και εξαντλητικο τριμηνο "Ανατολικο μετωπο"

Oσο για τους "εξωγηινους της αρχαιοτητας"

περα απο το γελοιο της υποθεσης και το τραβηγμα απ'τα μαλλια πολλων παραμετρων,

δεν παυει να αναφερει αρκετες αληθειες και ενδιαφεροντα γεγονοτα

απλα οπως ειναι λογικο, το γενικο στυλ υπερβολης της εκπομπης τα επισκιαζει και κανει τη σταχυολογηση τους

δυσκολη υποθεση.

Για καποιον ομως που θα τα δει/ακουσει για πρωτη φορα και ενδεχομενως να του κεντρισει την περιεργεια,

μπορει να λειτουργησει ως αφορμη για να ψαχτει περισσοτερο

κατι που σιγουρα δεν ακυρωνει την υπερβολη ουτε σωζει την κατασταση,

αλλα σιγουρα προσδιδει καποια στοιχειωδη αξια στην εκπομπη.

(εαν θες more info για τετοια θεματα στη διαθεση σου ;))

Link to comment
Share on other sites

...Oσο για τους "εξωγηινους της αρχαιοτητας"

περα απο το γελοιο της υποθεσης και το τραβηγμα απ'τα μαλλια πολλων παραμετρων,

δεν παυει να αναφερει αρκετες αληθειες και ενδιαφεροντα γεγονοτα...

avionescol02_09.jpg

Ancient Aeroplanes. Did the Incas Build Aircraft?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και χειρότερα. Βραβείο σε όποιον αντέξει να το δει μέχρι τέλους...

Fox News Anchor Horrified That A Muslim PhD-Professor Can Write About Jesus - YouTube

Εάν δεν έγραφες τίποτα, θα το είχα σταματήσει στο πρώτο λεπτό... Ήταν πολύ πιο διασκεδαστικό απ ότι περίμενα! Rednecks-Humans 0-1.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 4

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

xi9BcxL.jpg

έκπληξη προκαλεί το γεγονοτο ότι ενώ ο χυτρας και ο γιουΝικ έχουν σταματήσει εδώ και μήνα(ες) να ποσταρουν είναι ακόμα στην δεκάδα (φανταστείτε για τι τρολ μιλάμε :p)

οι υπόλοιποι σχεδόν στα ίδια,αλλά παρακάτω-μετά το 10- βγαίνουν νέα φυντάνια :upside:

stay tuned

Link to comment
Share on other sites

xi9BcxL.jpg

έκπληξη προκαλεί το γεγονοτο ότι ενώ ο χυτρας και ο γιουΝικ έχουν σταματήσει εδώ και μήνα(ες) να ποσταρουν είναι ακόμα στην δεκάδα (φανταστείτε για τι τρολ μιλάμε :p)

οι υπόλοιποι σχεδόν στα ίδια,αλλά παρακάτω-μετά το 10- βγαίνουν νέα φυντάνια :upside:

stay tuned

Γατάκια :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.