Jump to content




DJD

Recommended Posts

βασικά να τρως καλα θελει το πρωι

Το ζητούμενο είναι να καλύπτεις τις ημερήσιες διατροφικές σου ανάγκες . Αν αυτό το κάνεις σε 2 καλά, 3 μέτρια ή 6 ελαφρά γεύματα, καμία σημασία δεν έχει.

Increased meal frequency does not promote greater weight loss in su... - PubMed - NCBI

Link to comment
Share on other sites

To πορτοκάλι με την τσίμπλα στο μάτι και με άδειο στομάχι μετά απο βραδινό ύπνο είναι πιο όξυνο απο τα πάντα και τα κοάλα, ειδικά σε σχέση με το γιαούρτι.

τετοιες μλκιες εκανε η γιαγια μου εδω και καιρο και το καλοκαιρι τρεχαμε στα νοσοκομεία γιατι έπαθε ανεμια (εχανε αιμα απο το στομάχι)...

προσοχη με αυτα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι λέτε;

όξινη η πορτοκαλάδα; και το οξύ στο στομάχι μας τι είναι; σίδερα "λιώνει"..

υπάρχουν άνθρωποι που πίνουν όλη τους τη ζωή πορτοκαλάδα για πρωινό.. αν είναι δυνατόν.. ο καθένας τρώει/πίνει ότι τον κάνει να νιώθει καλύτερα..

άλλος φουσκώνει με την πορτοκαλάδα.. άλλος τρώει χόρτα και βαρυστομαχιάζει (ναι, ξέρω άνθρωπο που το παθαίνει αυτό).. άλλοι δεν πίνουν γάλα.. φτάσαμε να λέμε ότι όποιος πίνει πορτοκαλάδα, μπορεί να πάθει διαβήτη; Από τη πορτοκαλάδα; Ήμαρτον..

Από εκεί και πέρα υπάρχουν κάποια όρια αλλά τι είναι σωστό και τι λάθος, ο καθένας ξέρει για τον εαυτό του.. κι επίσης, ανοίξτε θέμα μη μας δείρει ο αστρο:help1:

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλά εδώ συζητάμε για πρωινό, όχι συνταγή για στιγμιαίο χέσιμο :hehe::hehe::hehe:

υπάρχει πιο ωραίο πράγμα από το να ξεκινάς την ημέρα σου με άδειο έντερο;;; το δικό μου είναι ρυθμισμένο 8:10 να αδειάζει τα πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Το ζητούμενο είναι να καλύπτεις τις ημερήσιες διατροφικές σου ανάγκες . Αν αυτό το κάνεις σε 2 καλά, 3 μέτρια ή 6 ελαφρά γεύματα, καμία σημασία δεν έχει.

Increased meal frequency does not promote greater weight loss in su... - PubMed - NCBI

το σημαντικό με το καλό πρωινό είναι ότι κατα την διάρκεια της υπόλοιπης μέρας πεινάς λιγότερο. αν τρέχω και δεν προλάβω να φάω το πρωι πεινάω ΟΛΗ ΜΕΡΑ . δίνει και αρκετή ενέργεια

Link to comment
Share on other sites

Φραπεδάκι με 2 κουταλιές Jacobs και φρεσκοστριμμένο τσιγαράκι μπλε Old Holborn, με ασορτί φιλτράκι και πράσινο Rizla χαρτάκι... Εάν ξυπνήσω με βαρύ στομάχι από βραδινά κοψίδια, μπορεί να πιω και ένα ποτηρι Coca Cola για καλύτερο ρέψιμο...

Και ναι το ξέρω, κάνω κακό στην υγεία μου, δεν χρειάζεται να μου το πείτε...

Μου θύμισε λίγο Truman Show η περιγραφή σου. Η εκπομπή περιέχει τοποθέτηση προϊόντων :p.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 30-10-2014 02:36 ΓΕΡΜΑΝΙΑ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 30-10-2014 02:37 ΓΕΡΜΑΝΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 03-11-2014 10:35 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΔΕΜΑΤΑ) 03-11-2014 12:32 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΔΕΜΑΤΑ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΛΙΜΟΣ - ΤΑΧ/ΡΕΣ ΕΛΤΑ 04-11-2014 06:08 ΑΛΙΜΟΣ - ΤΑΧ/ΡΕΣ ΕΛΤΑ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΑΛΙΜΟΣ - ΤΑΧ/ΡΕΣ ΕΛΤΑ 04-11-2014 17:36 ΑΛΙΜΟΣ - ΤΑΧ/ΡΕΣ ΕΛΤΑ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ 04-11-2014 20:43 ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ 04-11-2014 21:24 ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΓΛΥΦΑΔΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ 05-11-2014 08:40 ΓΛΥΦΑΔΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 05-11-2014 11:13 ΓΛΥΦΑΔΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΠΑΡΑΛΗΠΤΗΣ ΘΕΛΕΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΑΡΓΟΤΕΡΑ 05-11-2014 11:39 ΓΛΥΦΑΔΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΠΑΡΑΛΗΠΤΗΣ ΔΕΝ ΕΝΤΟΠΙΖΕΤΑΙ 05-11-2014 11:40 ΓΛΥΦΑΔΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΕΛΕΓΧΟΣ ΔΙΑΝΟΜΕΑ - ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ 05-11-2014 12:33 ΓΛΥΦΑΔΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ο παραλήπτης (εταιρία btw) δεν εντοπίζεται, και θέλει παράδοση αργότερα :hehe: :hehe:

and the hilarious part is: 600μετρα απόσταση από την εταιρία (διευθ. παράδοσης) είναι το πρακτορείο των ελτα courier (ο Αλλάχ να βοηθήσει να γίνει courier) :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

το σημαντικό με το καλό πρωινό είναι ότι κατα την διάρκεια της υπόλοιπης μέρας πεινάς λιγότερο. αν τρέχω και δεν προλάβω να φάω το πρωι πεινάω ΟΛΗ ΜΕΡΑ . δίνει και αρκετή ενέργεια

Κοίτα αν πεινάς την υπόλοιπη μέρα είναι σοβαρό επιχείρημα. Αν τα καταφέρεις πάντως και καταργήσεις ή ελαττώσεις το πρωινό θα έχεις οφέλη. Εγώ πχ που πεινάω μόνιμα τρώω ένα ή δύο αυγά βραστά.

http://www.nutritionj.com/content/pdf/1475-2891-10-5.pdf

Link to comment
Share on other sites

ο vagapont ήτανε που τραβούσε σφαλιάρες στο πισι όταν δεν του'κανε τα χατίρια-ή μιλούσε για τις γκόμινες που είχε;γμτ πέρασε καιρός και δεν τα θυμάμαι,μου'χει κάνει το ντιαμπλο το μυαλό,πουρέ :p

Link to comment
Share on other sites

ο vagapont ήτανε που τραβούσε σφαλιάρες στο πισι όταν δεν του'κανε τα χατίρια-ή μιλούσε για τις γκόμινες που είχε;γμτ πέρασε καιρός και δεν τα θυμάμαι,μου'χει κάνει το ντιαμπλο το μυαλό,πουρέ :p

Θα στον στείλουμε πάνω να σου κόψει μια δύο ανάστροφες μπας και έρθεις στα ίσα σου :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.