Jump to content




DJD

Recommended Posts

[MENTION=4171]deninho[/MENTION] [MENTION=2868]Myralis[/MENTION] και λοιποι matlabιτες

εχω σε ενα γραφημα 4 αρμονικες καμπυλες ενος παλμου

Μου ζηταει αυτο : κωδικα Να σχεδιάζει τα πλάτη των παραπάνω αρμονικών σε τρίτο παράθυρο του ιδίου σχήματος

Το προβλημα μου ειναι με ποια συναρτηση φτιαχνω γραφημα να φαινονται μονο τα μεγιστα πλατη των αρμονικων ?

Νομιζω κατι τετοιο πρεπει να βγει (ή bar graph?), δοκιμασα με το stem() αλλα δεν ειναι ακριβως αυτο που θελω (αν και θα μου εκανε αν εβρισκε μονο τα μεγιστα). Δε μπορω να καταλαβω τι θελει :D help

Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με τη ματλαμπ (για να είμαι ειλικρινής, ίσα για να περάσω την ψηφιακή επεξεργασία σήματος :p), και δεν την έχω περασμένη για να δοκιμάσω να βοηθήσω.

Οι μόνες συνερτήσεις/εντολές/γουατεβα, που ξέρω, για γραφήματα, είναι η στεμ και η πλοτ. Άρα μήπως τις τιμές που θες να εμφανίσεις να τις αποθηκεύσεις σε ένα άλλο πίνακα; Κάτι τέτοιο δηλαδή: https://stackoverflow.com/questions/10167926/maximum-and-minimum-points-of-a-dataset-in-matlab

5-9-12-16-39-42

τζοκερ το 12

τζακ και 17 επιτυχιες στην 2η κατηγορια

you're welcome :p

τι "you're welcome"? Να μου πεις ότι έπεσαν τα νούμερα που έπαιξα, να σου πω ευχαριστώ. Τώρα γιατί να στο πω; :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με τη ματλαμπ (για να είμαι ειλικρινής, ίσα για να περάσω την ψηφιακή επεξεργασία σήματος :p), και δεν την έχω περασμένη για να δοκιμάσω να βοηθήσω.

Οι μόνες συνερτήσεις/εντολές/γουατεβα, που ξέρω, για γραφήματα, είναι η στεμ και η πλοτ. Άρα μήπως τις τιμές που θες να εμφανίσεις να τις αποθηκεύσεις σε ένα άλλο πίνακα; Κάτι τέτοιο δηλαδή: https://stackoverflow.com/questions/10167926/maximum-and-minimum-points-of-a-dataset-in-matlab

τι "you're welcome"? Να μου πεις ότι έπεσαν τα νούμερα που έπαιξα, να σου πω ευχαριστώ. Τώρα γιατί να στο πω; :p

ότι έχει βάλει 6 νούμερα και έναν τζόκερ συνολικά 7 νούμερα δεν το πρόσεξε κανένας !

Link to comment
Share on other sites

τι "you're welcome"? Να μου πεις ότι έπεσαν τα νούμερα που έπαιξα, να σου πω ευχαριστώ. Τώρα γιατί να στο πω; :p

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=gRJs-ATPpVU]Damien Sandow "You´re Welcome" Montage - YouTube[/ame]

:p

Link to comment
Share on other sites

bidαρα στο τελευταίο δευτερόλεπτο για μια 670 4gb που ενώ ήταν στα 70gbp είπα να βάλω 90 και κάποιος ...:getlost: bidαρε στα 92gbp :bye:

φφσ δλδ.. σαναβαbeach

Η μηχανή ανεβαίνει στο επόμενο μπηταρισμα και όποιος το καλύπτει το παίρνει. Μπορεί ο τύπος που το πήρε να είχε βάλει 500, ανέβηκε ένα μπιταρισμα από τα 90 σου και το πήρε. Αν είχες βάλει 92 θα το έπαιρνε στα 94.

Link to comment
Share on other sites

Η μηχανή ανεβαίνει στο επόμενο μπηταρισμα και όποιος το καλύπτει το παίρνει. Μπορεί ο τύπος που το πήρε να είχε βάλει 500, ανέβηκε ένα μπιταρισμα από τα 90 σου και το πήρε. Αν είχες βάλει 92 θα το έπαιρνε στα 94.

καλά ναι.. απλά εννοώ το έκανε κι αυτός τελευταία στιγμή, ταυτόχρονα με μένα, γιατί ως το τέλος ήμουν ο high bidder και δεν υπήρχε άλλος που περίμενε να "χτυπήσει".. κι 100 να έβαλε, για λίγο με κέρδισε..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.