Jump to content




DJD

Recommended Posts

Έχουν ξεφύγει εκεί, ολοένα και περισσότερο το τείνουν σε περιπέτεια με μπαμ μπουμ.

δωστε τους συνταξη

oh wait, ο σκυλαραπας δεν εχει λεφτα για τα ασφαλιστικα ταμεια και τους μισθους των κυβερνητικων, τα τρωει ολα στις βομβες και τα drones.

ουφ ξεσπασα :p

Link to comment
Share on other sites

"It’s a truffle. It’s got all of these layers. First there’s a layer of ladyfingers, then a layer of jam, then custard, which I made from scratch,then raspberries, more ladyfingers, then beef sauteed with peas and onions, then a little more custard, and then bananas, and then I just put some whipped cream on top!"

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4171]deninho[/MENTION] [MENTION=2868]Myralis[/MENTION] και λοιποι matlabιτες

εχω σε ενα γραφημα 4 αρμονικες καμπυλες ενος παλμου

Μου ζηταει αυτο : κωδικα Να σχεδιάζει τα πλάτη των παραπάνω αρμονικών σε τρίτο παράθυρο του ιδίου σχήματος

Το προβλημα μου ειναι με ποια συναρτηση φτιαχνω γραφημα να φαινονται μονο τα μεγιστα πλατη των αρμονικων ?

Νομιζω κατι τετοιο πρεπει να βγει (ή bar graph?), δοκιμασα με το stem() αλλα δεν ειναι ακριβως αυτο που θελω (αν και θα μου εκανε αν εβρισκε μονο τα μεγιστα). Δε μπορω να καταλαβω τι θελει :D help

clear;

clc;

T=0.1;

F=1/T;

fs=1/1000;

t=0:fs:3*T;

% erotima a,b

for n = [1 3 5 7]

y=(4/(n*pi))*sin(n*20*pi*t);

subplot(2,1,1)

%stem(t,y);

plot(t,y);

hold on;

end

grid on;

axis([-0.2 0.2 -1.5 1.5]);

xlabel('Time (sec)');

ylabel('Amplitude');

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.