Jump to content




DJD

Recommended Posts

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=AIKVu_Ieq8s]RAVE CAT - YouTube[/ame]

3παρα

1μιση ωρα στριφογυρναω και δεν θελει να με παρει ο μορφεας

αποτελεσμα ? αρχισα να πειναω και να κρυωνω

λυση 1 ¨εβαλα να ζεστανω λιγο κοτοπουλακι

λυση 2 ¨θα βγαλω και το παπλωμα

το αρνητικο ? εχω σχολη στις 8 (εως 4 )

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι για την δουλειά, αφήνω την τσάντα δίπλα στην εξωπορτα, φοραω μπουφάν, κλείνω τα φώτα, σκύβω να πιάσω την τσαντα, ΜΠΑΜ, χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο, παίρνω την τσάντα και φεύγω. Ακόμα αστεράκια βλέπω

Στάλθηκε από το Android κινητό μου με το Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκλεισες τα φώτα και δεν έλειπε η τσάντα είσαι τυχερός.

Από την μέσα μεριά ήμουν, και δεν είχα ανοίξει ακόμα την πόρτα

Στάλθηκε από το Android κινητό μου με το Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3παρα

1μιση ωρα στριφογυρναω και δεν θελει να με παρει ο μορφεας

αποτελεσμα ? αρχισα να πειναω και να κρυωνω

λυση 1 ¨εβαλα να ζεστανω λιγο κοτοπουλακι

λυση 2 ¨θα βγαλω και το παπλωμα

το αρνητικο ? εχω σχολη στις 8 (εως 4 )

Τα ίδια και εδώ. Δε έλεγε να με πάρει ο ύπνος και έχω σχολή 9 με 9...

Link to comment
Share on other sites

Όποτε αγχώνεται κάποιος για να κοιμηθεί σκεπτόμενος την ώρα που θα πρέπει να σηκωθεί, πολύ απλά δεν μπορεί να κοιμηθεί.

Ισχύει αν και δε μπορώ να πω ότι έχω πρόβλημα στο πρωινό ξύπνημα. Απλά το βράδυ δε με παίρνει εύκολα ο ύπνος ενώ αν κοιμηθώ οποιαδήποτε ώρα της μέρας θα κοιμηθώ πολύ πιο εύκολα [emoji19]

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις συνηθίσει να κοιμάσαι αργά, δύσκολα θα κόψεις την συνήθεια. Αν παράλληλα δεν κοιμάσαι αρκετά και έχει και λίγο υγρασία η ατμόσφαιρα, χαλαρά θα κοιμάσαι εύκολα το μεσημέρι.

Βασικά το ποιο δύσκολο, εύκολο μόνο στα λόγια και όταν το συμβουλεύεις σε άλλους, είναι να μπεις σε ένα πρόγραμμα. Να προσπαθείς δηλαδή να κοιμάσαι λίγο ποιο νωρίς. Αν προσπαθήσεις να αρχίσεις να κοιμάσαι κατά τις 12, από την 2η 3η μέρα θα σου κάθεται φυσιολογικά και δεν θα δυσκολεύεσαι να κοιμηθείς. Αν έχεις συνηθίσει να κοιμάσαι στις 3, δύσκολα θα κοιμηθείς νωρίτερα μια μέρα που θα πρέπει να σηκωθείς νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο αλλά αν δεν υπάρχει στάνταρ πρόγραμμα...

Όταν πήγαινα σχολείο για παράδειγμα, όταν χτύπαγε το ξυπνητήρι είχα ήδη σηκωθεί και στην ουσία το μόνο που έκανε ήταν να μου υπενθυμίζει την ώρα είναι και σε πόση ώρα πρέπει να φύγω από το σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται και εντελώς στανταρ πρόγραμμα. Απλά να κοιμάσαι συνήθως περίπου την ίδια ώρα, αυτή που θα σου εγγυηθεί έναν καλό ύπνο. Από εκεί και πέρα εννοείται ότι κάποιες φορές θα ξεφύγεις αυτού του κανόνα, θα βγεις έξω για ένα ποτό, θα ξεχαστείς σε κάποιο on line game, θα έχεις δουλειά/διάβασμα να κάνεις κάποιο βράδυ. Το κόλπο εκεί είναι να μην το επαναλάβεις το επόμενο, να μην κοιμηθείς 2-3 φορές συνεχόμενα στις 3 το πρωί ή αν αυτό συμβεί, να επανέλθεις σε ένα σωστό πρόγραμμα πριν παρουσιαστεί ανάγκη π.χ. κάποιο έκτακτο πρωινό ξύπνημα που θα σου εγγυηθεί απλά ένα αγχωτικό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=31456]kpetros[/MENTION]

Κάποιος εδώ μεσα πρότεινε σε κάποια φάση για τις αϋπνίες τα ASMR videos...

Ρίξε μια ματιά στο Youtube, αλλά θα χρειαστεί να ψάξεις λίγο για να βρείς ποιά βιντεο σου κάνουν trigger....

P.S. : Ακουστικά in-ear και μόνο για φουλ αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

@kpetros

Κάποιος εδώ μεσα πρότεινε σε κάποια φάση για τις αϋπνίες τα ASMR videos...

Ρίξε μια ματιά στο Youtube, αλλά θα χρειαστεί να ψάξεις λίγο για να βρείς ποιά βιντεο σου κάνουν trigger....

P.S. : Ακουστικά in-ear και μόνο για φουλ αποτέλεσμα

I learned something today!

Δεν είχα ξανακούσει για ASMR αν και κατά καιρούς το έχω αισθανθεί. Nice!

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα χθες κατά τις 2, και λέω να κάτσω να δω Homeland & Boardwalk Empire. Μέχρι να τελειώσω είχε έρθει η ώρα για Big Bang Theroy, Gotham, είδα και το μην αρχίζεις τη μουρμούρα. Με τα πολλά έπεσα για ύπνο στις 7 το πρωί. Και σήμερα, φυσικά, θυμήθηκαν όλοι να με πάρουν πρωί πρωί τηλέφωνο. Κάποια αμαρτία πληρώνω εγώ, αλλά δε μπορώ να θυμηθώ...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο μιας και είμαστε στο "Πείτε ό,τι θέλετε".

Κάθε Τετάρτη είχα θεωρία στη σχολή, κενό δύο ώρες, εργαστήριο, κενό δύο ώρες και πάλι θεωρία. Τώρα μας άλλαξε επειδή ήμασταν πολλά άτομα και με μετέφερε σε ένα της Πέμπτης.

Την Πέμπτη λοιπόν έχω 8 με 10 εργαστήριο και 11 με 1 είναι αυτό που μεταφέρθηκα.

Λέτε να το αφήσω έτσι ή να προσπαθήσω να το αλλάξω σε Τετάρτη που δεν θα έχω άλλο εργαστήριο, θα έχω παρέα και σε περίπτωση που χρειαστεί να λείψω Πέμπτη να παίρνω απουσία σε ένα εργαστήριο αντί δύο και να υποστώ το δίωρο κενό της Τετάρτης;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.