Jump to content




DJD

Recommended Posts

να καει !!!!

μιλαμε το μελανο σημειο της τεχνολογικης κατευθυνσης

δηλαδη οι ανθρωποι ειναι ΤΙΓΚΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΜΕΝΟΙ , ο μαθητης επιλεγει την τεχνολογικη κατευθυνση , κυριος για τον λογο οτι δεν γουσταρει (δεν μπορει) να κατσει να μαθει παπαγαλια τα λατινικα , την ιστορια και ολα αυτα τα μπλιμπλιμπλικια . Και τι κανεις εσυ? τα σκας ενα μαθημα που πρεπει να του αποστηθησει μεχρι και το τελευταιο κομμα .

θυμαμαι το βραδυ που το εδινα , μιλαγα μεχρι το πρωι με μια γκομενιτσα που ειχα καψουρευτει τοτε ....

με αποτελεσμα να παρω 11 στο μαθημα , και να μου σκισει ολοκληρο τον βαθμο στο συνολο

Link to comment
Share on other sites

Μας εντυπωσιάζει με την υπευθυνότητα του ο καθηγητής του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, Δημήτρης Μπουραντάς, ο οποίος έχει γράψει το βιβλίο «Αρχές Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων» της Γ' Λυκείου.

Ο καθηγητής, σύμφωνα πάντα με τη δήλωσή του, θεωρεί το βιβλίο που έχει γράψει είναι ακατάλληλο για να αποτελέσει κριτήριο εισαγωγής σε πανεπιστημιακή σχολή.

Διαβάστε παρακάτω τη δημοσίευσή του:

«Αισθάνομαι έντονα απόψε την ανάγκη να ζητήσω δημοσίως συγγνώμη από χιλιάδες παιδιά και από το γιό μου που δίνουν αύριο εξετάσεις στο ΑΟΔΕ, βιβλίο που συνέγραψα μαζί με 3 καθηγητές του Λυκείου το 1998. Η ευθύνη είναι συνολικά δική μου. Τα λάθη που έκανα είναι: 1ο πίστεψα ότι το βιβλίο αυτό θα ήταν επιμορφωτικό και ότι ποτέ δεν θα έμπαινε στις πανελλήνιες, 2ο δεν δημοσιοποίησα ποτέ ότι ζήτησα να το ξαναγράψω χωρίς αμοιβή και οι αρμόδιοι αδιαφόρησαν 3ο δεν μπορούσα να φανταστώ ότι η ΠΟΛΙΤΕΙΑ θα διατηρούσε ένα βιβλίο που γράφτηκε πριν 16 χρόνια πριν καλά καλά εμφανισθεί το Internet . ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΛΛΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΜΟΥ. ΖΗΤΩ ΞΑΝΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ»

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου φαίνεται ότι το σύστημα με τα 4 μαθήματα στις δέσμες ήταν το καλύτερο (τουλάχιστον όσον αφορά τους πρωτοδεσμίτες που ήμουν εγώ). είχα περάσει πολυτεχνείο με 9 έκθεση (και 17 μαθηματικά, 19 φυσική, 19 χημεία).

Link to comment
Share on other sites

ξερεις κατι , γενικα το συστημα ειναι για τα μπαζα , ακομα και η εκθεση δεν θα επρεπε να ειναι μεσα στα μαθηματα αυτα . Και αυτο επιδη ειμαστε ελληνες? να το βρασω .

θα προτιμουσα να υπηρχαν εισακτηριες εξετασεις σε συγκεκριμενα μαθηματα λυκειου ωστε να μπεις στα ΤΕΙ/ΑΕΙ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατώμαι, η υποτιθέμενη δήλωση Μπουραντά είχε κυκλοφορήσει σε διάφορα ψωρομπλόγκ, μέχρι που μπορεί να κατέληξε και σε έγκυρα μέσα, αλλά δεν ξέρω αν στέκει. Το απλούστερο; Βρείτε τα στοιχεία του και γράψτε του ένα μέιλ να τον ρωτήσετε. Προσωπικά θα αρνούμουν να υπογράψω ένα πόνημα για το οποίο αισθάνομαι έτσι.

Όσο για το σύστημα των δεσμών, εγώ το θεωρώ υπέρτερο κυρίως λόγω ουσιαστικότερου περιεχομένου των διδασκόμενων/εξεταζόμενων μαθημάτων. [MENTION=1002]GriGas[/MENTION] μην παραγνωρίζεις ότι θα μπορούσες κάλλιστα να έχεις περάσει στο ίδιο Τμήμα με 19 Έκθεση και 9 Χημεία.

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι το βραδυ που το εδινα , μιλαγα μεχρι το πρωι με μια γκομενιτσα που ειχα καψουρευτει τοτε ....

με αποτελεσμα να παρω 11 στο μαθημα , και να μου σκισει ολοκληρο τον βαθμο στο συνολο

Η.Θ: Τι σου είναι όμως οι γυναίκες ρε παιδί μου...! :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.