Jump to content




DJD

Recommended Posts

10533835_853966494613479_3379978220596201702_n.jpg

καλημέρα

Ειλικρινής ερώτηση: Σε αυτό τον πόλεμο μονο οι Ισραηλιτες έχουν βάψει τα χέρια τους με αίμα παιδιών; Τα λεωφορεία που έχουν ανατινάξει οι Παλαιστίνιοι ήταν όλα με εκδρομές ΚΑΠΗ ένα πράγμα; Δεν παιρνω το μέρος κανενός απλα η όλη αντιμετώπιση μου κανει πολύ μονόπλευρη.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινής ερώτηση: Σε αυτό τον πόλεμο μονο οι Ισραηλιτες έχουν βάψει τα χέρια τους με αίμα παιδιών; Τα λεωφορεία που έχουν ανατινάξει οι Παλαιστίνιοι ήταν όλα με εκδρομές ΚΑΠΗ ένα πράγμα; Δεν παιρνω το μέρος κανενός απλα η όλη αντιμετώπιση μου κανει πολύ μονόπλευρη.

Ειλικρινής ερώτηση: Aν μπουκάρω εγώ στο σπίτι σου, σε τσακίσω στο ξύλο, σε περιορίσω σε ένα δωματιάκι, και κρατήσω το υπόλοιπο σπίτι για εμένα.

Περιοδικά, έρχομαι και σε τσακίζω στο ξύλο μέχρι τα όρια του θανάτου, ενώ περιοδικά μου βάζεις πινέζες στο πάτωμα που πατάω ξυπόλυτος.

Μόνο εγώ έχω βάψει τα χέρια μου με αίμα?

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινής ερώτηση: Aν μπουκάρω εγώ στο σπίτι σου, σε τσακίσω στο ξύλο, σε περιορίσω σε ένα δωματιάκι, και κρατήσω το υπόλοιπο σπίτι για εμένα.

Περιοδικά, έρχομαι και σε τσακίζω στο ξύλο μέχρι τα όρια του θανάτου, ενώ περιοδικά μου βάζεις πινέζες στο πάτωμα που πατάω ξυπόλυτος.

Μόνο εγώ έχω βάψει τα χέρια μου με αίμα?

Άρα μου λες αν κατάλαβα καλα οτι και οι Παλαιστίνιοι έχουν σκοτώσει παιδιά αλλα πολύ λιγότερα. Έχουμε ένα όριο απο τα ποσά και πάνω σφίγγεται η καρδιά μας ή ειναι case by case scenario?

Με αλλα λογια το να ζητάμε τη δημιουργία ανεξάρτητου Παλαιστινιακού κράτος το καταλαβαίνω και το σέβομαι. Το να "πουλάμε" θανάτους παιδιών επειδή αυτό πουλάει και με κατι τέτοια τσιναει η κοινή γνώμη απο την άλλη δεν το σέβομαι καθόλου. Μου θυμίζει λίγο τις διαδηλώσεις για την επέμβαση των Αμερικανών στο Αφγανιστάν και την ανθρωπιστική καταστροφή (που ήταν για να μην παρεξηγηθώ) όταν 20 χρόνια πριν όταν ο επιτιθέμενος ειχε το σφυροδρέπανο στο ρύγχος του ελικοπτέρου που πέρναγε απο το χωριό και μοίραζε μολύβι όλες οι ευαίσθητες καρδούλες έκαναν μοκο.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινής ερώτηση: Σε αυτό τον πόλεμο μονο οι Ισραηλιτες έχουν βάψει τα χέρια τους με αίμα παιδιών; Τα λεωφορεία που έχουν ανατινάξει οι Παλαιστίνιοι ήταν όλα με εκδρομές ΚΑΠΗ ένα πράγμα; Δεν παιρνω το μέρος κανενός απλα η όλη αντιμετώπιση μου κανει πολύ μονόπλευρη.

Εξαρτάται από πότε ξεκινάς να βλέπεις το πρόβλημα. Αν το δεις μεμονωμένα, οι εβραιοι έχουν δίκιο. Αν το δεις από την αρχή του 20ου αιώνα, οι εβραιοι έχουν άδικο. Βασικά, αν το δεις από την αρχή του 20ου αιώνα οι εβραιοι θα έπρεπε να κατηγορηθούν για εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από πότε ξεκινάς να βλέπεις το πρόβλημα. Αν το δεις μεμονωμένα, οι εβραιοι έχουν δίκιο. Αν το δεις από την αρχή του 20ου αιώνα, οι εβραιοι έχουν άδικο. Βασικά, αν το δεις από την αρχή του 20ου αιώνα οι εβραιοι θα έπρεπε να κατηγορηθούν για εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας.

Ρε δεν αντιλέγω πάνω σε αυτό. Και βασικά δεν κάθομαι να παρω το μέρος κανενός. Απλα μου φαίνεται πολύ προπαγάνδα το όλο θέμα και για αυτό το υπογράμμισα. Τη στιγμή μάλιστα που αν δεν απατώμαι η πρόσφατη έκεχειρια έσπασε απο τους Παλαιστινίους.

Link to comment
Share on other sites

πόλεμος είναι κανεις δεν έχει δίκιο να σκοτώνει αθώους

Αυτό ακριβώς. Αν δεν τους βάλουν κατω έστω και με το ζόρι (σιγά μην κάνουν τπτ με το ζόρι οι Εβραίοι αλλα λέμε τώρα) και αθώοι και το χειρότερο παιδιά και απο τις 2 πλευρές θα πεθαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

πόλεμος είναι κανεις δεν έχει δίκιο να σκοτώνει αθώους

προφανώς. η διαφορά είναι ότι από τη μία έχεις τη χαμάς και τη φατάχ, δύο "οργανώσεις", και από την άλλη έχεις ένα επίσημο κράτος που κατεδαφίζει νοσοκομεία και ρίχνει όλμους πάνω σε παιδιά που παίζουν (λογικά θα είδες ή θα άκουσες για το βίντεο που κυκλοφόρησε πρόσφατα), γιατί απλά μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

προφανώς. η διαφορά είναι ότι από τη μία έχεις τη χαμάς και τη φατάχ, δύο "οργανώσεις", και από την άλλη έχεις ένα επίσημο κράτος που κατεδαφίζει νοσοκομεία και ρίχνει όλμους πάνω σε παιδιά που παίζουν (λογικά θα είδες ή θα άκουσες για το βίντεο που κυκλοφόρησε πρόσφατα), γιατί απλά μπορεί.

Τελευταίο μου Post και το σταματάω εδώ. Τα παιδιά που ακριβώς έπαιζαν; Διότι απο ότι διάβασα (και ενδεχομένως το άρθρο να ήταν ψευδές) οι Ισραηλινοί λένε ότι τα παιδιά τα μαζεύουν οι αντάρτες σαν ανθρώπινη ασπίδα. Αναρωτιέμαι λοιπόν πόσο μερίδιο ευθύνης έχουν και αυτοί που τα μαζεύουν εκεί, λες και δεν ξέρουν ότι οι άλλοι δεν έχουν ιερό και όσιο και ότι στα @@ τους κιόλας ακόμα και αν βομβαρδίσουν νηπειαγωγείο (btw αδυνατώ να πιστέψω ότι λαός που πριν 70 χρόνια έφαγε στο κεφάλι μια απο τις μεγαλύτερες ανθρωπιστικές καταστροφές μπορεί να είναι ΟΚ με το να είναι τόσο απάνθρωπος).

Link to comment
Share on other sites

Γιατι κανει διαγωνισμο το λαμπ μεστο καλοκαιρι που λειπουν ολοι για διακοπες?

Ειναι τυχαια η αλλαγη στα rankings?

Σε ποιους ξεπουληθηκε και γιατι ο σιζμικ ζηταει ποσοστα απο τις διαφημισεις?

Τι κρυβει το σχολιο του [MENTION=400]astrolabos[/MENTION] http://www.thelab.gr/1063716021-post4484.html

Τι κινδυνοι υπαρχουν για τα απλα μελη πλεον?

1552684547-20120116.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια ακυρη ερωτησουλα.. Μηπως μπορει καποιος να μου δωσει θερμοαγωγιμη για σημερα το απογευμα επειδη αμελησα να παρω και δεν εχει κανα μαγαζι εδω γυρω? Προς νεα ιωνια μερια και στα περιξ. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

hyperTrolling by NikoLakisss :pleasantry:

το hypertrolling είναι ο sesmic που ποστάρεις κάτι ειρωνικό και σου κάνει και like. Και είμαι που είμαι φορτωμένος με τη μετακόμιση, διαβάζω και τις trollιές του και τα παίρνω κράνος.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τα παιδια εχουν μεγαλυτερη αξια απο αλλους ανθρωπους δεν εχω καταλαβει.

Γιατί τα παιδιά δεν έχουν προλάβει να φταίξουν σε τίποτα, γι' αυτό. Γιατί αυτά που παθαίνουν δεν είναι απόρροια δικών τους πράξεων, αλλά άλλων.

Link to comment
Share on other sites

Λέω ότι είμαι ο καλύτερος πολιτικός μηχανικός που πέρασε μέσα στους αιώνες, αφού έχω κατασκευάσει κάτι τόσο ισχυρό για πρώτη φορά.

θα πέσω στα ναρκωτικά με αυτά που διαβάζω...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.