Jump to content




DJD

Recommended Posts

Το πηρα στην "Ηπειροτισσα", στην αρχη της Βαρης/Κορωπιου. Στην ΗΠΑ το πινουν στα γκετο οι φτωχες οικογενειες λογω του κοστους (10 cents το φακελακι για 1.5lt υγρο).

Σιγουρα θα εχεις ακουσει σε πολλες ταινιες που κοροιδευουν τους μαυρους που πινουν koolaid και τρωνε τηγανιτα κοτοπουλα

Kool-Aid - Wikipedia, the free encyclopedia

Link to comment
Share on other sites

Αν πας Κορωπί, σταμάτα και στο πρώτο της Βάρης να πάρεις προφιτερόλ :D

αν παω κορωπι με ροδες , θα κανετε να με δειτε καμiα βδομαδα ονλαιν , ειμαι εντελος αμπαλος με τους δρομους , ασε που δεν νομιζω να συμφαιρει και αποψη μπετζινας . δεν παω καλυτερα με τον προαστιακο ? :p

Link to comment
Share on other sites

Μπήκαν κλέφτες στην γκαρσονιέρα της γιαγιάς μου και την έκαναν άνω κάτω.

1) Έσπασαν την (απλή) κλειδαριά και μπήκαν, όλα έγιναν μέρα-μεσημέρι στο Π. Φάληρο, σε πολυκατοικία που ζει και ασφαλίτης.

2) Έψαχναν για λεφτά και χρυσαφικά μόνο.

3) Δεν υπάρχει ντουλάπι / συρτάρι /κουτάκι που να μην έψαξαν.

4) Λεφτά δεν υπήρχαν, πήραν μόνο κάτι λίγα χρυσαφικά μεγάλης συναισθηματικής αξίας (βέρα, βαφτιστικά σταυρουδάκια από τις κόρες της κτλ).

5) Την flat TV (νομίζω 29'') την άφησαν.

6) Ευτυχώς η γιαγιά μου δεν ήταν μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Παπάγο έχουν νέα μόδα...

Μπαίνουν σε πολυκατοικίες και ανοίγουν αποθήκες...

Μέρα-μεσημέρι επίσης που λείπουν οι κυράδες στη Λαϊκή (Δευτέρα/Πέμπτη)

ΑΝ τύχει και ανοίξουν και κανα κανονικό σπίτι, παίρνουν ρούχα,ζώνες,παπούτσια και κολώνιες...

:hehe:

...που θα φτάσουμε...

P.S. Χρυσαφικά και ρολόγια είναι εύκολα ανιχνεύσιμα...μπαίνουν με metal detectors και επιπλέον τα κουβαλάνε και τα ξεπουλάνε και πιο εύκολα...

Σε φίλο μου που μένει μόνος του σε ισόγειο στην περιοχή, ακούγοντας κάποιον στην πόρτα να αφουγκράζεται/κοιτάει or something, απλά ακούστηκε ο ήχος από το katana του που το έβγαζε από τη θήκη και ο ήχος στην πόρτα ως δια μαγείας εξαφανίστηκε...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Παπάγο έχουν νέα μόδα...

Μπαίνουν σε πολυκατοικίες και ανοίγουν αποθήκες...

Μου το είπανε χθες, σήμερα πρωι πήρα τηλεφωνο την μητέρα μου, να ρωτήσω μην είχε αφήσει τίποτα κλειδιά μέσα η γιαγιά και να ρίξει μια ματιά στις αποθήκες στο υπόγειο. Όλα (και κυρίως το ποδηλατάκι μου) ήτνα στην θέση τους..

P.S. Χρυσαφικά και ρολόγια είναι εύκολα ανιχνεύσιμα...μπαίνουν με metal detectors και επιπλέον τα κουβαλάνε και τα ξεπουλάνε και πιο εύκολα...

Παραδόξως κάτι ακριβά αλλά παλιά ρολόγια τα άφησαν, ίσως είναι και εκτιμητές και είδαν ότι δεν αξίζουν κάτι :whistling

Σε φίλο μου που μένει μόνος του σε ισόγειο στην περιοχή, ακούγοντας κάποιον στην πόρτα να αφουγκράζεται/κοιτάει or something, απλά ακούστηκε ο ήχος από το katana του που το έβγαζε από τη θήκη και ο ήχος στην πόρτα ως δια μαγείας εξαφανίστηκε...:hehe:

ROFL

Link to comment
Share on other sites

Τα χρυσαφικά ξέρουν που να τα δώσουν. Όλα αυτά τα μαγαζάκια που αγοράζουν χρυσό σίγουρα εν γνώση τους ή εν αγνοία τους παίζουν με κλεψιμαίικα. Τώρα αν σε άλλη περίπτωση κλέψανε ρούχα και παπούτσια, θα σκεφτόμουν ποιο πολύ για τσιγγάνους που απλώνουν πραμάτειες με διάφορα τέτοια στις λαϊκές και τα ξεπουλάνε για 1-2 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.